Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
121 postów 1379 komentarzy

Moje komentarze

 • !
  Zgadzam się z Rymkiewiczem!
  RSz.
  „Jakieś obce smoki” - z prof. Jarosławem Markiem Rymkiewiczem rozmawia Joanna Lichocka.
 • @Rusticulus 18:15:02
  Chór Aleksandrowa śpiewa, Bundeswehra groźnie tupie a pan "WSIowy" (Rusticulus) zdaje się należy do bandy bluzgaczy z Onet.pl.
  ....................
  http://zygumntbialas.nowyekran.pl/post/86919,prof-r-szeremietiew-o-sytuacji-politycznej-w-polsce
  Szeremietiew: Platforma bierze wojsko. Czy po to, aby czołgi wyjechały przeciwko protestującym?
 • @ulak-U.Krzyżanowska 22:41:20
  Co też Pani (z pseudonimu wnoszę, że mam okoliczność z kobietą) opowiada? Gdybym "lawirował" to nie byłoby żadnej mojej "afery" w 2001 r. i, jeżeli nie byłoby mnie na pokładzie Tu 154 10 kwietnia 2010 r., to dziś pewnie byłbym jakimś ministrem.

  "Ktoś zaprosi" - nie rozumie Pani tego co czyta?
  RSz.
  Prof. R. Szeremietiew o sytuacji politycznej w Polsce
 • @oleg 19:07:14
  Popełnia Pab błąd wyciągania ostatecznych wniosków z niepełnych przesłanek.
  Na temat stanu wojska, jego liczebności i ew. zdolności mobilizacyjnych, b. marnych, pisałem wiele razy. Proszę zajrzeć co pisałem, co wiem, a dopiero później opowiadać w co "wierzę".
  RSz.
  Szeremietiew - nu, pogodi!
 • @night rat 11:49:38
  Gdyby babacia miała wąsy...
  Szeremietiew - nu, pogodi!
 • @circonstance 11:14:59
  Pani Izo - to powiedział Stalin, i nie czołgów, ale "ile dywizji".
  Te słowa przypominałem gen. Dubyninowi, d-cy Północnej Grupy Wojsk Radz., gdy przejmowaliśmy w Legnicy zajmowane przez nich obiekty i wiadomo było, że w ich "Domu Oficera" będzie siedziba kurii diecezji legnickiej Kościoła Rzymsko-katolickiego.
  RSz.
  Szeremietiew - nu, pogodi!
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:34:38
  Nie wiem który tekst ma Pan na myśli, ten wpis, czy mój artykuł w UwRz?

  Sprawa dotyczy zagrożenia wojskowego, które jak najbardziej wystapić może. Skoro Rosja twierdzi, że Polska chce napaść na Białoruś i przygotowuje się, aby odeprzeć nasz atak, a Polska nie tylko nie myśli o żadnym ataku, ale nawet gdyby chciała, to by tego zrobić nie mogła bo nie ma czym, to co kunją Moskale?
  Pozdrawiam
  RSz.
  Szeremietiew - nu, pogodi!
 • Autor
  W sprawie ksiązki p. Rafała nt. nowoczesnego endeka: Wystawa zachęcająca a w środku sklepiku za ladę sprzedawca i puste półki.
  Pozdrawiam
  RSz.
  Ziemkiewicz - polski "pużadysta"
 • Hmm,,
  Rozumiem, że pozbawieni byłi racjonalizmu przywódcy Powstania 1863 i w konsekwencji powstańcy, przywódcy Powstania 1944 i powstańcy Warszawy, a jak mamy traktować walkę NSZ po 1944 r. z komunistami - też nie mieli szans na zwycięstwo.

  Konsekwentny racjonalizm musi podpowiadać, że nie ma niczego za co warto byłoby umierać bo trzeba mądrze unikać "skutków dla życia politycznego narodu polskiego, jakie przynosi forsowanie historycznej głupoty jako istoty polskości i "patriotyzmu"."
  Nazwanie głupotą przelewania krwi w walce za wolność Ojczyzny jak nazwać? Objawem mądrości może?
  RSz.
  Komu służy ten cały “powstańczy front”?
 • Maleńki dodatek
  Moja śp. teściowa w latach 50-tych chciała studiować polonistykę na Uniwersytet Warszawski. Nie została przyjęta bowiem była córką przedwojennego policjanta. Była bardzo zdolna i w poźniejszych latach pisała ksiązki dla młodzieży i współpracowała z prasą dla dzieci.
  Dodam jeszcze, że w 1968 na tą samą polonistykę tego samego UW nie dostała się jej córka, a moja obecna żona bowiem na egzaminie wstępnym powiedziała komisji, że ksiązki Wandy Wasilewskiej to nie jest polska literatura i ona tego czytać nie zamierza.
  Pozdrawiam
  RSz.
  Z Gestapo do UB
 • @circonstance 16:54:37
  Pani Izo droga, słuchała Pani co mówię przez kwadrana by znaleźć coś do czego można się przyczepić.
  Potrzebna nam zgoda i współpraca. Jeśli tak to poszukujemy tego co może połączyć, a nie podzielić. Pani na siłę wyszukuje tego co nas podzieli - cui bono?
  Pozdrawiam,
  RSz.as po
  MORALNOŚĆ
 • @Ranger 10:56:59
  No, nom ale "luzik" - веселые ребята na tle ruin czeczeńskich domów. A jakichś wesołych enkawudzistów Pan nie ma?
  Szeremietiew: Rosjanie i Białorusini otwarcie przygotowują się do ewentualnej wojny z Polską
 • @LarsikOwen 18:43:10
  każdy białoruski kapitan...
  ......................
  Głupstwa Pan jednak opowiada.
  Lista państw świata według wydatków na wojskowość
  1. Stany Zjednoczone 294,255 mld USD 4,3% PKB
  5. Rosja 61,000 mld USD 3,5% PKB
  21. Polska 10,860 mld USD 2,0% PKB
  74. Białoruś 1,036 mld USD 1,5% PKB
  Czyli bez ruskiego kapitana białoruski może nam nakukać!
  Szeremietiew: Rosjanie i Białorusini otwarcie przygotowują się do ewentualnej wojny z Polską
 • @Marek Kajdas 14:17:22
  Panie Marku,
  Rosja opanowała Polskę dzięki temu, że wczesniej zdezorganizowała ja wewnętrznie (czasy saskie i okres Stanisława Poniatowskiego). Oni po prostu wchodzą wojskowo na gotowe, czyli do kraju, który nie stawi oporu. W 1920 r. usilowali wojskowo nas pokonac i marnie na tym wyszli. Więc jesli mamy się czegoś obawiać to destrukcji wewnętrzenej, sporów i konfliktów między nami Polakami. Dajemy się podpuszczać róznym agenturom i w ten sposób przybliżamy naszą katastrofę. Tego niestety wielu nie rozumie i gra jak im Moskal zaśwista - wszak i na tym portalu takich głupków, że o agentach nie wspomnę, widać,
  Pozdrawiam
  RSz.
  Szeremietiew: Rosjanie i Białorusini otwarcie przygotowują się do ewentualnej wojny z Polską
 • @Alfred Rosłoń 20:45:25
  http://szeremietiew.nowyekran.pl/post/18999,wiezienie-w-wiezieniu
  Prof. Romuald Szeremietiew: To było gorzkie zwycięstwo
 • @circonstance 07:19:31
  Szeremietiew i generałowie ''polscy'' służyli pod taką władzą jak Miller
  ------------------
  Szeremietiew nie służył pod taką władzą jak Miller, co więcej to na polecenie Millera prokuratura wdrożyła śledztwo, nota bene 10 listopada 2001 r., przeciwko temu Szeremietiewowi.

  Czytam komentarze Pani i paru innych osób i zastanawiam się skąd bierze się taka niesiolowska zajadłość.
  Prof. Romuald Szeremietiew: To było gorzkie zwycięstwo
 • @Rusticulus 23:26:24
  "Gościu ochoczo pracował dla takiej gnidy jak konfident Buzek, a teraz narzekana chłód i komary. Wówczas srebrniki jakoś nie śmierdziały profesorku. Kto pije z chłopem ten śpi pod płotem... Autorytet psia jego mać!"
  --------------------
  Panie Rusticulus, czyli Panie Wiejski bardzo elegancka wypowiedź. Widać, że Pan wychowywał się w jakimś WSIowym pomieszczeniu gospodarczym z przeciekającym daszkiem.
  A co do mojej matki - "psia jego mać!", to kim jest Pańska "mać"?
  Prof. Romuald Szeremietiew: To było gorzkie zwycięstwo
 • @Derono 10:24:24
  Pańska uwaga jest nie tylko wulgarna, ale też wskazująca, że nie ma Pan pojęcia o analizach zagrożeń i planowaniu obronnym. Prezentuje Pan poziom myślenia o bezpieczeństwie narodowym z czasów saskich (XVIII w.). Wówczas podobne do Pana mądrale opowiadały, że skoro nie mamy armii to nikomu nie zagrażamy - ergo ci inni też nas zostawią w spokoju.
  Proszę więc poczytać startegie rosyjskie, zapoznac się z kierunkami modernizacji armii rosyjskiej i wielkością nakładów na wojsko, dowiedzieć się co to jest "bliska zagranica", jakie zmiany następują w polityce międzynardowej... itp. itd.

  RSz
  Szeremietiew: Rosjanie i Białorusini otwarcie przygotowują się do ewentualnej wojny z Polską
 • @Zły Porucznik 20:38:10
  ...czy nie lepiej w to miejsce byłoby zainwestować w obronę plot?
  ------------
  Lepiej, ale samoloty też są potrzebne tylko: migi i efy to samoloty IV generacji; Mig-29 resurs ma być przedłuzony do 2020-2025, resurs F-16 kończy się w 2030 r.
  Co do ceny: nowoczesniejszy sprzęt zawsze kosztuje drożej, ale kolejne generacje mają coraz większe możliwości, czyli mniej noowczesnych maszyn wykona te same zadania co ich większa liczba, ale straszych modeli.
  Żeby nie było wątpliwości: uważałem i uważam, że samoloty nalezy kupować w USA, ale to nie oznacza, że masmy dać się robic w trąbę.
  Pozdrawiam
  RSz.
  Prof. Romuald Szeremietiew: To było gorzkie zwycięstwo
 • @anthony1 15:53:36
  Prokuratura wykorzystała wszystko co dostarczyła jej Marszałek Anna. I wszystkie ślady skrupulatnie sprawdzała. Skoro jednak wg Pana "sądy uniemożliwiły pani Marszałek przedstawienie dowodów" to będzie miała szane je ponownie przedstawić bowiem podałem ją do sądu i w lutym zacznie się proces.
  Na marginesie - sąd prosił świadka Marszałek o przedstawienie nagrania pewnej rozmowy na którą ona powoływała się w swoim artykule, a Marszałek odmówiła zasłaniając się tajemnicą dziennikarska, chociaż wcześniej ujawniła nazwisko osoby z którą miała rozmawiać i podała rzekomą treść rozmowy. Tylko czy mówiła prawdę nie można było zweryfikowac.
  Jest Pan demagogiem twierdząc, że: "Te same sądy od wielu lat twierdzą, że Bolek nie był agentem SB" tak jaby w sprawie Wałęsy i mojej orzekali ci sami sędziowie. Do tego zajmuje Pan dziwaczne stanowisko: "uniewinnienie Pan w świetle tego co mówiła pani Marszałek o niczym nie świadczy" . W jaki sposób Pańskim zdaniem mógłbym oczyścić się z zarzutów, aby Pan to uznał za wiarygodne?
  Co do mojej współpracy z okrągłostołwą bandą: http://szeremietiew.nowyekran.pl/post/52199,powstanie-ktorego-nie-bylo
  Reasumując - w jakiej drużynie Pan gra skoro niewinnienie mnie Panu nie zagrało?
  Prof. Romuald Szeremietiew: To było gorzkie zwycięstwo

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930