Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
121 postów 1379 komentarzy

historia magistra vitae

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zgłosiłem projekt zbudowania ruchu społecznego „Polska w Potrzebie”. Rozgorzała dyskusja, a w niej głosy krytyczne, co jest zrozumiałe. Niezrozumiałym jednak było, gdy krytyk traktował mnie jakbym niczego w życiu nie zrobił.

 Marszałek Piłsudski powiedział, że kto zapomina o przeszłości ten nie ma prawa do przyszłości. Jeżeli jednak „historia magistra vitae” to także dlatego, możemy sięgnąć do niej, gdy chcemy ustalić co ktoś robił w przeszłości, czy zgodne były jego słowa z czynami.

Zgłosiłem projekt zbudowania ruchu społecznego „Polska w Potrzebie”. Rozgorzała dyskusja, a w niej głosy krytyczne, co jest zrozumiałe. Niezrozumiałym jednak było, gdy krytyk traktował mnie jakbym niczego w życiu nie zrobił. Wykazywał braki wiedzy i na nich opierał swoją krytykę.

W archiwum IPN znajduje się kilka tysięcy dokumentów SB dotyczących mojej działalności. Nie wszystko zdołał zniszczyć personel gen. Kiszczaka, wicepremiera i ministra spraw wewnętrznych w „pierwszym niekomunistycznym rządzie” premiera Mazowieckiego. Poniżej prezentuję kilka z nich.

Zacznę optymistycznie. W styczniu 1990 r. Sąd Warszawskiego Okręgu Wojskowego poinformował mnie, że „puszcza w niepamięć” moją zbrodniczą działalność w KPN. Nie doceniłem tego wielkodusznego gestu. Napisałem odpowiedź do sądu, wydrukowałem w gazecie PPN „Sprawa”, a SB wsadziła to do moich akt.

 

Moja niewdzięczność nie była dla SB zaskoczeniem. W opinii „tajnej” sporządzonej w „Egz. pojed.” ubecja określała mnie jako „jednostkę nieprzejednaną politycznie”. Tak zostało do dziś.

 

 

Przed „okrągłym stołem” członkowie władzy PRL byli informowani o moich zamiarach. MSW PRL zrobiło to w „tajnym załączniku” do informacji dziennej dla najważniejszych towarzyszy. Jako pierwszy jest „Tow.” Wojciech Jaruzelski, ale w zestawie są też znani dziś „socjaldemokraci”, wymienieni kolejno pod względem ważności towarzysze: Miller Leszek, Wiatr Sławomir, Kwaśniewski Aleksander, Oleksy Józef. Listę zamykał tow. gen. Buła, szef Wojskowej Służby Wewnętrznej, protoplasty WSI.

 

 

W 1990 r. rozwiązywano SB a jej funkcjonariusze w większości trafili do Urzędu Ochrony Państwa. SOR „Hydra” wymierzona w PPN została zakończona. Jednak likwidujący akcję funkcjonariusze Departamentu Ochrony Konstytucyjnego Porządku roztropnie zauważyli, że trzeba na nas nadal mieć baczenie bowiem możemy „zakłócać porządek publiczny”. I rzeczywiście wkrótce tym co robiłem zajął się zespół UOP kierowany przez płk SB/UOP Lesiaka, a także agentura WSI.

 

 

Ubole mieli ponadczasowo rację - dziś zgłaszając tworzenie ruchu „Polska w Potrzebie” też zakłócam „porządek publiczny”.

 

 

KOMENTARZE

 • TO BARDZO DOBRZE,
  że jest Pan nieprzejednany politycznie i wygląda na to, że stoi po DOBREJ STRONIE. To jednak nie oznacza z gruntu, że nie da się Pana wykorzystać do niecnych celów. Musimy być nieufni tak, czy inaczej. Wałęsa też "wyglądał" dobrze.

  Poza tym przywódcę muszą charakteryzować pewne cechy, które go do tej roli predestynują. To czy Pan je posiada, okaże się w praniu. Umiejętność zjednywania sobie ludzi jest jedną z tych cech. Polityka głównie na tym polega.

  Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego na Pańskiej drodze dla Lepszej Polski,
 • Autor
  Nie sądzę, aby Polacy potrzebowali dziś rozmieniania się na drobne w obliczu jawnego już powrotu sowieckiego dyktatu. Nam wystarczy dziś Prawo i Sprawiedliwość.
 • @Kisiel W CZYM WIDZĘ PROBLEM?
  "Problem" z panem Szeremietiewem jest właśnie taki: Najprawdopodobniej nie uzyska on progu wyborczego 5%. Jednak głosy, jakie zostaną na niego oddane, straci PIS, co uważam za niekorzystne, mimo iż nie ufam do końca Kaczyńskiemu.

  Jeśli chodzi o rozwiązanie dla młodszych wyborców, polecam WiG:
  http://www.ruchwig.pl/index.php/pl/program/analizy/21-nie-rzucim-ziemi-studium-wykonalnosci-programu-na-2012-z-201101

  Ten Ruch (WiG) odbiera wyborców głównie PO, które, jak wiemy hołduje "kondominium" niemiecko-rosyjskiemu. PIS na tym nie straci. Natomiast pan Szeremietiew, z racji swojego wieku i specyficznego doświadczenia, będzie przekonujący raczej dla starszego pokolenia, które opowiada się częściej za PIS.

  Dlatego jego próby uzyskania poparcia mogą być na rękę sowieckim agenturom.

  Pozdrawiam,
 • @szeremietiew
  Bardzo się ucieszyłem, że przewlekła postępowani sądowe oczyściło pana z niecnych zarzutów, dotyczących Pańskiej pracy w MON. Ale jako człowiek, który pod koniec lat 60. w latach 70 i 80 nie siedział w kącie na tyłku pozwolę sobie stwierdzić, że kombatanctwo nie powinno być żadną legitymacją. Skoro zaczął Pan od Marszałka, to i ja się do niego odwołam: sugeruję lekturę przemówienia Piłsudskiego na zjezdzie legionowym w Wilnie (bodajże 1923 lun 1924 rok). Nie mam pod ręką tekstu, więc tylko streszczą myśl - nie sądzcie, że należy się wam coś szczególnego z powodu służby w Legionach. Poza tym, argument @space. Rozumiem, że czas sprzyja, nie rozumiem braku priorytetów. Gdyby Pańska inicjatywa pojawiła się w innym terminie, byłbym jej znacznie życzliwszy.
  Pozdrawiam.
 • @orlandofurioso
  "Gdyby Pańska inicjatywa pojawiła się w innym terminie, byłbym jej znacznie życzliwszy. "
  -----
  Otóż to.
 • SB I INNE TAJNE SŁUŻBY SOWIECKIE W SOWIECKIEJ KOLONII PRL SŁUŻYŁY SOWIECKIM BANDYTOM
  Do tych sowieckich zdrajców i bandytów zalicza się także sowieckich agentów tajnej policji Smiersz i NKWD, mordującej polskich patriotów jaką była stalinowska Informacja Wojskowa. Agentami tej krwawej Informacji Wojskowej są m.in. tow. Jaruzelski i tow. Kiszczak.

  W 1989 roku ci sowieccy towarzysze rządzący przez dziesiątki lat w PRL z nadania sowieckich zbrodniarzy — mieli około 100.000 agentów w SB. Nie licząc bandytów pracujących w takich tajnych służbach jak SB i WSI, którzy tę agenturę zwerbowali...

  I właśnie z tego wynika duża częśc problemów po 1989 roku — gdy sowieccy towarzysze przekazali władzę swojej komunistycznej agenturze w komunistycznym cyrku zwanym "okrągłym stołem".

  Ponadto, po pierwsze — nie było dekomunizacji.

  Po drugie — lustracja sowieckiej agentury w PRL także została przez towarzyszy z michnikowszczyzny, którzych przodkowie mordowali polskich patriotów — odrzucona.

  A więc teraz trudno nie doszukiwać się cieni za osobami, w których otoczeniu są różni dziwni ludzie...
 • Dobrze sie stało
  Dobrze sie stało, że zostały ujawnione dodatkowe dokumenty związane z Pana przeszłoscią.
  Ludziska sa oporni i niewiele rozumieja. Dajmy im czas, bo bardzo go potrzebują ale my idźmy do przodu. Tak jak do tej pory. Czekamy na dalszy rozwój wydarzen. Czekamy na decyzje przywódcy.
  Pzdr.
 • Znów ten Szary ;)
  Aktualnie uaktywnił się politycznie i działaniem swym znowu indoktrynuje środowiska młodzieżowe i klerykalne. Knują z Nowego Ekranu ;)

  Te stare meldunki wystarczy trochę przerobić i dalej pasują po 30 latach, nic się nie zmieniło? Służby dalej nad Panem pracują, ale obawiałbym się gierek bezpośrednio wokół Pana, a nie inwigilacji standardowej.
 • @Łażący Łazarz
  Gdzie ja przyklaskuję nieprzyzwoitym wartościom? Co powiedziałem nie tak? Co nie tak z moją "gębą"?

  Czy to źle, że jestem nieufny? Lubię konkrety. Owszem - wartości są najważniejsze, ale za tym musi iść PROGRAM. Chcę wiedzieć, co zostanie zrobione, a nie słyszeć, po raz kolejny, że "z nami będzie dobrze". Nawet, gdybym zaufał panu Szeremietiewowi z uwagi na jego historię, to nie oznacza, że muszę automatycznie ufać wszystkim z jego otoczenia. Sprawdzianem (choć jeszcze niepewnym) NOWEGO RUCHU jest to, że jest w 100% oddolny - żaden niepewny kapitał, zasoby, go od góry nie konstytuują.

  Otóż, jak mówiłem, można pana Szeremietiewa wykorzystać do odebrania PiS-owi kilku (mniej niż 5%) procent głosów. Jeśli okazałoby się, że głosów byłoby więcej (co uważam za mało prawdopodobne, patrząc na formę obecnych prób dotarcia do ludzi), to można zmanipulować wyniki na etapie podliczania komputerowego.

  Ja bardzo szanuję ludzi, którzy nie "dali się" komunistom. Ale takich ludzi jest wielu i samo to nie wystarczy, żeby porwać milion ludzi do urn. Potrzeba albo świetnego programu, albo wyjątkowych liderów, z ogromną siłą przebicia. Kto zapewni tę siłę panu Szeremietiewowi? Kto mu da czas antenowy? A jeśli ktoś taki się znajdzie, to czy nie można tych grup podejrzewać o to, że są w "układzie"? Podobnie Korwinowi-Mikke od wielu lat daje się tyle czasu w mediach ile "potrzeba".

  WYBORCY POTRZEBUJĄ DZIŚ UDERZENIA!

  Gdzie jest ta "moc" w nowopowstającej sile? Przecież nie w "rozmowach o Polsce", które tu linkuję:

  http://telewizja.nowyekran.pl/post/18498,rozmowy-o-polsce-romuald-szeremietiew-wszystkie-5-czesci

  PRAWDZIWY LIDER JEST JAK LEW - i widać to na pierwszy rzut oka. Takie wrażenie sprawia, np., Kaczyński. Dodam, że kogoś takiego żadne służby nie odważyłyby się proponować na lidera, taka osoba sama zdecydowanie przejmuje przywództwo: ma ponadprzeciętną inicjatywę. Czy taką osobą jest pan Szeremietiew? Niech każdy odpowie sobie sam.

  Pozdrawiam,
 • @orlandofurioso
  Nie opowiadałem o tym co robiłem do czasu, aż nie dawno usłyszałem, także w dyskusjach na nE, że niczego sensownego w życiu nie zrobiłem, a nawet, że mam niecne zamiary i sprawie polskiej chce zaszkodzić.
 • @space
  PRAWDZIWY LIDER JEST JAK LEW - i widać to na pierwszy rzut oka. Takie wrażenie sprawia, np., Kaczyński. Dodam, że kogoś takiego żadne służby nie odważyłyby się proponować na lidera, taka osoba sama zdecydowanie przejmuje przywództwo: ma ponadprzeciętną inicjatywę. Czy taką osobą jest pan Szeremietiew? Niech każdy odpowie sobie sam.
  .....................
  Stawia mnie Pan w niezręcznej sytuacji. Co mam na to odpowiedzieć? Pojmuję, że w moim przypadku tego lwa "nie widać".
  Uważa Pan może, że mnie "służby" odważyłyby sie zaproponować liderowanie? Mogę być tym leninowskim "użytecznym idiotą" - to Pan sugeruje?
 • @Szeremietiew
  Szanowny Panie! Jest Pan wszak politykiem, więc trzeba było odpuścić nawet po tym, co Pan usłyszał od tzw. opini publicznej, czy raczej co poniektórych jej przedstawicieli. Pan udowodnił Swoją uczciwość, uzyskują formalne uniewinnienie od sprokurowanych zarzutów. Ale to dotyczący okresu III RP. Nie mam ochoty zagłębiać w sprawy historyczne, choć i tu - w żadnym przypadku - nie zarzuciłbym Panu nieuczciwości. Powinien Pan wiedzieć, że z mediami się przegrywa prawie zawsze, a z powszechną - choć niesłuszną - opinią, zawsze. Proszę robić swoje, życzę powodzenia, ale póki co, nie popieram.
  Pozdrawiam.
 • @orlandofurioso
  Proszę robić swoje, życzę powodzenia, ale póki co, nie popieram.
  ..............
  Dziękuję, poczekam na Pana.
  RSz
 • @zwyczajnie normalny
  Po pierwsze jestem pewien, że wiem na kogo się nadaję.
  Po drugie - wybory nie są metą, więc czasu mam więcej niż Pan i inni Państwo sądzą.

  Pamiętam taki filmik kreskówkę dla dzieci, gdzie występowała postać komentująca wszystko - nie uda się, napewno się nie uda.
  Mam wrażenie, że sporo osób wypowiadających się w dyskusjach w zw. z moim zamiarem jest ciągle pod urokiem tej postaci z kreskowki.
  Pozdrawiam
 • @Szeremietiew
  "Pojmuję, że w moim przypadku tego lwa "nie widać". "

  Powiedziałem, że każdy powinien odpowiedzieć sobie sam na to pytanie, a Pan drąży tak, jakbym ja był wyrocznią w tej sprawie! Mógł Pan poczekać na głosy innych ludzi. Ale skoro kości zostały rzucone...

  Niech Pan sam w duchu odpowie sobie na pytanie, czy jest tak mocny, żeby poderwać milion ludzi do urn. Ja Panu tego nie odbieram, ja Panu tego życzę z całego serca!, pod warunkiem (w co wierzę), że jest Pan dobrym człowiekiem i chce DOBRA PRZEDE WSZYSTKIM DLA INNYCH.

  Proszę, bo życzę Panu jak najlepiej, Niech Pan to - możliwie - potraktuje jako wezwanie do przebudzenia w sobie większej "ENERGII", bo do mnie Pan nie dociera, skoro już tak wyraźnie Pan postawił pytanie. Może to kwestia zadbania o wizerunek medialny, choć nienawidzę marketingu, a tym baridziej - marketingu politycznego. W Przywódcy jest coś bardzo konkretnego, choć niewypowiedzianego, w sposobie jak patrzy i jak mówi. Ja to postrzegam tak, że tego się - raczej - nie da wyćwiczyć. To jest bardziej jak Natchnienie Duchem.

  W żadnym wypadku NIE MAM ZAMIARU ZDUSIĆ CZEGOŚ PIĘKNEGO, jak chęć zdobycia lepszego jutra dla Polaków. Do walki ze złem - a to nas czeka - potrzeba wiele energii. Jeśli jest Pan gotów zmierzyć się z takim wyzwaniem, to nie przeszkodzi Panu blogger-sztubak na jakimś forum. Moc, której Pan potrzebuje, nie będzie pochodziła od Pana. Niech się Pan o nią pomodli!

  Jeśli chodzi o "służby i liderowanie", ja po prostu nie wiem. Ja chcę wiedzieć - poznać NAZWISKA -jakie to osoby, które Pana materialnie, emocjonalnie, intelektualnie, bezpośrednio popierają. Chodzi mi o osoby wpływowe, publiczne, bardzo zasobne portfelem - także te, które są gdzieś w "tle" Pańskich działań, które wspierają Pana istotnie, choć nie - bezpośrednio. Oczywiście poza relacjami zupełnie prywatnymi, które nie mają żadnych znamion gry politycznej.

  "Mogę być tym leninowskim "użytecznym idiotą" - to Pan sugeruje?" Tego też nie wiem i bardzo proszę wybaczyć, jeśli nie będę tego pewien bez dowodów. Muszę rozważać wszystkie możliwości, dla mnie sytuacja w naszym kraju (wbrew pozorom) nie jest jasna. Ja też, pisząc to, mogę być "użytecznym idiotą" i biorę to pod uwagę. Biorę też za to odpowiedzialność, jak i za moje słowa.

  Sprostuję jeszcze jedną rzecz: napisałem, że w Kaczyńskim jest coś z prawdziwego lidera. Jednocześnie powiedziałem o Liderze, że żadne służby by takiego nie wytypowały. Oczywiście mogłem się mylić i mimo wszystko (a przecież mam tak silny argument! - 10.04.2010) nie ufam Kaczyńskiemu.

  Pozdrawiam i proszę o zrozumienie,
 • @space
  OK. Rozumiem. Ciągle jest ten norwidowski problem, czy pióro potrafi dobrze oddać to, co pomyśli głowa.
 • @zwyczajnie normalny
  Proszę dać spokój z tą trzecią drogą.
  Jest jedna polska droga, tylko dość zabagniona, bo w spadku po komunie mamy sporo dziur i błota, w które wpadamy.
 • @Szeremietiew
  Ile jest tych dróg? Jest rzeczywiście tylko jedna- polska i tę właśnie powinien wybrać zarówno PiS jak i cała polska Prawica maksymalnie zjednoczona.
  Dziękuje za wywiad. Zostawiłem komentarz. Pozdrawiam.
 • Panie Dziekanie!
  Pomysł na ruch "Polska w Potrzebie" to wspaniała inicjatywa, tylko przyklasnąć, że nie wszyscy znani z TV chcą trzymać z "Salonem Zrady".

  Jednak dziś mamy już nową inicjatywę wyborczą spoza układu, jest nią Nowa Prawica, to tam i z nimi dziś trzeba podjąc walkę z "Salonem Zdrady", a później trzeba rozwijać aktywność ruchu, ale innego niż pański. Nam Polakom potrzeba RUCHU PRZEMIANY KULTUROWEJ.

  Nam potrzeba nowej kultury narodowej, nowych wartości, powrotu do własnej tożsamości słowiańskiej, lechickiej. Dać sobie już spokój z obcymi symbolami, jak rzymski krzyż i żydowski bóg Jahwe. Sokratejska mądrość starożytnych budowana od czasów Sumeru jest jedyną właściwą kolebką naszej indoeuropejskiej cywilizacji przyszłej Polski. Odzyskajmy naszą prawdziwą tożsamość, a odzyskamy kraj dla siebie, bez watykańskiej i żydo-masońskiej "arystokracji" kontrolujących i uciskających nasz naród obecnie.
 • @Kisiel
  Panie Kisiel, zapamiętaj pan to hasło:
  NIGDY WIĘCEJ WOJNY, NIGDY WIĘCEJ PiSu!
 • @Szeremietiew
  "Ciągle jest ten norwidowski problem, czy pióro potrafi dobrze oddać to, co pomyśli głowa."

  jest taki stary kawał:
  stoją dwie kobitki i jedna mówi do drugiej: przechodziłam a propos kawiarni, więc weszłam i skompromitowałam dwa ciasteczka
  akurat z boku stał gościu, który to słyszał i mówi: jak się chce używać obcych wyrażeń, to trzeba wiedzieć co znaczą
  a na to kobitka: tak, a ma pan do mnie jakieś alibi?

  "chodzi mi o to aby język giętki powiedział wszystko co pomyśli głowa"

  ten cytat z "Beniowskiego" autorstwa Juliusza Słowackiego miałem przed oczyma na każdej lekcji języka polskiego w technikum przez pięć lat i wbił mi się w łepetynę na całe życie, nie ma w tym nic "norwidowskiego"
  kolejny raz apeluję do Pana abyś startował do Senatu jako kandydat niezależny
 • x
  Żółte kartki, dla mnie bomba.:)
  Pana odpowiedź na "puszczenie w niepamięć" - rewela. :)
  Cholera, nigdy bym nie pomyślał o Panu - ekstremista.:p
 • @autor
  Jaki ma Pan stosunek do cywilnej kontroli nad wojskiem?
  Co Pan sądzi o prezydenturze Lecha Wałęsy w latach 90-tych?
  Kiedy wezwie Pan Komorowskiego do wykonania publicznego przyrzeczenia?
  /nie wiem...jakiś apel, odezwa/
  Kiedy zamierza Pan pozwać winnych swojego zniesławienia i pozbawienia dochodów przez długotrwałe śledztwo?
  Kiedy wreszcie powołacie Ruch? czy tylko tak, żeby namieszać?

  Komorowski, Luft, Steinhoff, Szeremietiew...takie to odbywały się spotkania w 2001 w wspólnym rządzie. To też trzeba napisać.
 • -- w Polsce rządzą -ruscy agenci --kto sieje taką dezinformację ??
  -w Polsce rządzą ŻYDZI !!! włączę TV dziennikarze żydzi- w rządzie żydzi -MSZ żydzi -banki żydzi -kultura żydzi - kościół abp 95% żydzi -handel żydzi --już nawet ulice sprzedają !! gdzie my się podziejemy ?? ---Niemcy przejęli polską ziemię WILCZA PASZCZA tak na mapie wygląda zarys -terenów niemieckich z przed 39r --Ruscy ?? zapewne siedzą w biznesie gazowym / naftowym i pochodnym -tak na moje oko wygląda dzisiejszy rozbiór Polski --a Pan Kaczyński w debacie przed wyborami prezydenckimi -mówi w oczy ok 2 mln.Polakom -ludziom marzącym o SWOIM !! dziecku NIE - in vitro jestem katolikiem -ja też jestem katolikiem Panie Kaczyński --przede wszystkim jestem jednak Polką i Pan ma TEŻ ŚWIĘTY OBOWIĄZEK !!! być przede wszystkim Polakiem -albo światopogląd albo Polska -Naród polski jest już różny światopoglądowo a będzie jeszcze bardziej różny - nic już tego nie zatrzyma --POLSKA RACJA STANU nie idzie w parze z racją kościoła -Polityk musi z tego sobie zdawać sprawę -POTRZEBNA jest 3 SIŁA PATRIOTYCZNA POLSKA siła , która zbierze RÓŻNYCH Polaków światopoglądowych a PATRIOTÓW -siła ta jednak musi być MERYTORYCZNA aż do bólu / na liście Wildsteina jest pełno nazwisk wyznających tzw. wartości / a kaci ?? są na początku mojego postu
 • @space
  Zgadzam się.

  pozdrawiam
 • @Łażący Łazarz
  Naszych, prawicowych wyborców jest do 40% czynnego elektoratu. Max. Natomiast pozostali to albo zdeklarowane komuchy (przedział 12-18%) i cała reszta tałatajstwa (gdzie ich pchniesz, tam lecą). Jeśli chcecie dać większość sejmową Polsce, która pchnęłaby sprawy w dobrym dla Polakow kierunku, skoncentrujcie się na tym "tałatajstwie", zagospodarujcie je politycznie, stwórzcie polityczną alternatywę dla czerwono-różowych. Wtedy będziemy mieć większość. Natomiast każda próba wychodzenia ku wyborcom prawicowym zubożać będzie niewiększościowy elektorat prawicowy głosujący dziś na Prawo i Sprawiedliwość. To jest banalnie proste i nie sądzę, abyś tego nie rozumiał.
 • @Szeremietiew, @Łażący Łazarz KOPIUJĘ Z DRUGIEGO WĄTKU:
  Nie czarujmy się... Albo robimy rewolucję na ulicach, czego należy - raczej - uniknąć, albo nowa partia i nowe ustawy z prawdziwego ZDERZENIA. W końcu chodzi właśnie o to, jeśli chcemy zmian.

  No to jak się naprawdę chcecie skonsolidować, to czekam na WYRAŹNY APEL DO WSZYSTKICH UGRUPOWAŃ OPOZYCYJNYCH (zwłaszcza tej drobnicy, co się teraz porobiła), żeby się połączyć w jedną partię.

  Jak będziecie naprawdę uczciwi, to pozwolicie na wytypowanie kandydatów do sejmu "tak, jakby" to były 1-mandatowe okręgi wyborcze. Mam tu na myśli to, że robimy wywiad i pytamy LUDZI NA DOLE, kogo chcą do sejmu. Albo jeszcze lepiej: robimy listę 100% uczciwych i zasłużonych Polaków ze wszystkich okręgów i proponujemy im miejsca w nowej partii. Następnie ankieta internetowa, żeby wytypować jedynki itp. Gotowi?

  Pozdrawiam,
 • @space
  "Albo jeszcze lepiej: robimy listę 100% uczciwych i zasłużonych Polaków ze wszystkich okręgów i proponujemy im miejsca w nowej partii."

  nieważne kto będzie na liście, ważne kto tę listę będzie układał ha ha ha
  nie można tego nazwać inaczej jak naiwnością dziecka
  przypominam fragment z Biblii o zniszczeniu Sodomy i szukaniu dziesięciu sprawiedliwych:-) jak się to skończyło chyba wszyscy wiemy:-)
  w polityce nie ma miejsca na tzw. "uczciwych i zasłużonych", to tak jakby w mieście opanowanym przez epidemię dżumy chodzić bez żadnych szczepień ochronnych

  TYLKO JAROSŁAW KACZYŃSKI!! ONLY JAROSLAV!
  tu, dziś, teraz zaraz, mogę przyjmować zakłady, że jeżeli "ruch odrodzenia, trzecia siła, czwarta droga", mało ważne to się nazwie, zbierze 1% głosów, to będzie to sukces
  przy 40% frekwencji jaką przewiduję, żeby zdobyć potrzebne 5% potrzeba około 600-700 tysięcy głosów, tu na portalu będzie z setka "nawiedzonych"
  a co z resztą, się pytam:-) kto o was wie poza tym miejscem? przy których stolikach spierają się o was? bądźcie realistami, zejdźcie na ziemię
  nie zarzucam wam, że szkodzicie PiS-owi, to nie ja, ja wiem, że nie jesteście w stanie zagrozić nawet Jankemu:-)
 • @space
  To niestety prawda. Jeśli tworzyć już jakąś formację, to skupiona na wydzieraniu wyborców PO lub aktywizowaniu biernej politycznej części społeczeństwa. Szanuję pana Szeremietiewa, ale jego formacja może niestety osłabić wynik PiS - u, i choć nie jestem bezkrytycznym fanem tej partii, to jednak w tej chwili (na te wybory) nie ma innej równie silnej alternatywy dla PO, czy nawet dla SLD.
 • @gallux ŻENUJĄCE!
  "TYLKO JAROSŁAW KACZYŃSKI!! ONLY JAROSLAV!"

  Wygląda to jak słabo opłacana propaganda. Nikt nie jest chyba na serio aż tak naiwny?!
 • @armiaharów
  wydzieranie wyborców PełO, dobre sobie
  oni dziś się dzielą na "zawiedzionych i oszukanych" oraz na "zainteresowanych", ci drudzy polezą nawet gdyby stali nad grobem, bo PełO chroni ich ciemne interesy, tych nie przekonasz, daruj sobie trud
  ci pierwsi, w tym część mojej rodziny, zostają w domu
  właśnie wczoraj usłyszałem taką deklarację: nie będziemy głosować na nikogo
  starając się ukryć uśmiech na twarzy odrzekłem jeno: i o to chodzi, i o to chodzi, zostańcie w domach, my wam wybierzemy sami
  JAROSŁAWA!

  a ty "spajsiku" swoje żałosne włóż... sam wiesz gdzie:-) tobie się pewnie podoba i tusek i rusek:-)
 • @space
  Ostro pojechałeś ;-)
  Ale próbując posługiwać się logiką, będziesz obrywał od wszystkich.
  Ja powiem jedno, stawiam na ... młodość i dynamikę ;-)
 • Idea OLW (po raz setny)
  http://dziennikarze.nowyekran.pl/post/14638,oswiadczenie-deklaracja#comment_110401

  O czym pisał Łazarz:
  http://lazacylazarz.nowyekran.pl/post/12086,jedna-opozycja-to-za-malo-by-wygrac

  Powoli się sytuacja krystalizuje - kto chce pójść na OLW. Portalik prawie gotowy. Poczekajcie jeszcze trochę.
 • @Szeremietiew
  Ma Pan na myśli bajkę o Smerfach, a ten co tak marudził, ma na imię ....Maruda:) Takie biadolenie i przy tym nic nierobienie, dużo Polaków ma w genach. Niestety. Przedstawiona przez Pana koncepcja jest wartościowa, jeżeli rzeczywiście mocno zaistnieje w rzeczywistości i będzie szeroko komentowana w mediach. Na razie, jak w jednym z komentarzy zauważył ŁŁ, jest ostro krytykowana na portalach prawicowych i przez GP. To za mało.
  Jeśli od dorosłych ludzi, biznesmenów można usłyszećopinie, że na PełO nie zagłosują, bo czująsięoszukani; na PiS nie ze względów.....estetycznych, to co im pozostało? Niestey PJN (PSL i SLD w ogóle nie były brane pod uwagę). Czy może to świadczyć o tym, że raczej PiS głosów Pan nie zabierze? Nie wiem. Jest wysoce prwadopodobne, że może istnieć duża grupa wyborców, która czeka na nowe, obywatelskie ruchy. A przekonani do PiS i tak na tę partię głosować będą. Pozdrawiam.
 • @Wiesław P
  czy przywoływanie Marszałka, nie jest takie bardziej irracjonalne?
  On żył w innych czasach, problemy, którym musiał stawiać czoła były nie tymi, z którymi my się musimy borykać
  rozumiem, że postać Marszałka działa na wyobraźnię, ja też chciałbym być w pierwszej kadrowej, gromić moskala, bić krajowe koorwy i złodziei
  ale jestem tu i teraz
  a teraz idą wybory
  jedne z ważniejszych
  cztery lata POszłyyyyy jak psu w doopę
  POwtórka z rozrywki niewykluczona
  a wy się zajmujecie za przeproszeniem pierdołami
  kto ładniejszy, Pan Szeremietiew, czy Pan Korwin-Mikke?
  a może Marek Jurek:-)
  a kto za nimi stoi? ilu ich jest? ułamek procenta? chcecie robić konkurencję Polskiej Partii Kobiet lub demokratom.pl wasza sprawa
  ja po wyborach nie będę miał kaca
  bo ja nie kombinuję jak koń pod górkę
  powtarzam: JAROSŁAW KACZYŃSKI
  nie PiS
  ONLY JAROSLAV!
 • @Wiesław P
  Jak Pan mówi coś takiego, to prosimy o dowody.

  NIE MÓW FAŁSZYWEGO ŚWIADECTWA.
 • all
  nie wystarczy zakrzyknąć "Polska w potrzebie", to wiemy wszyscy

  trzeba jeszcze wiedzieć co zrobić po przejęciu władzy, z kim i w jaki sposób

  tak więc czekam na informacje co stanie się z OFE, dopłacaniem do UE, polityką klimatyczną, reformą zdrowia, reformą administracyjną, reformą edukacji, reprywatyzacją, prywatyzacją; co stanie się z polityką fiskalną, monetarną, długiem publicznym, sztucznym kreowaniem deficytu

  co stanie się ze śledztwem smoleńskim

  o tym nie usłyszałem ani jednego słowa
 • @Łażący Łazarz
  zawsze będą organizacje takie jak wymieniłeś i to bez względu na to czy nam się to podoba, czy nie. To jeden z objawów demokracji, która daje szansę zaistnieć medialnie choćby na minutę dla zaspokojenia próżności megalomanów tworzących te organizacje w większości przypadków "przywódcy" tych organizacji lub ruchów mają tyle wspólnego z dobrem interesu polskiego, co ja z Twardowskim na Księżycu. Choć wydaje mi się nieskromnie, że jednak mam nico bliżej do Twardowskiego i Księżyca niźli wymieni przez Ciebie do dobrze pojętego interesu Polski.
  Spadam popatrzeć na Boskie Ciało...
 • @Acontrario - ZGADZAM SIĘ.
  Trzeba wiedzieć, co zrobić. A nie tylko wiedzieć, że coś trzeba zrobić.

  Pozdrawiam,
 • @Acontrario
  "nie wystarczy zakrzyknąć "Polska w potrzebie", to wiemy wszyscy"

  tu się z kolegą Blogerem zgadzam
  koniecznie do okrzyku "Polska w potrzebie" trzeba sobie pierdyknąć fotkę na tle Rejtana:-)
  mi bardziej na wyobraźnię działa "Bitwa pod Grunwaldem":-) tusio jako Wielki Mistrz, a Pan Szeremietiew jako Witołd, przyrodni brat Jagiełły:-)
 • Szlachetne cele, a megalomania.
  Jakikolwiek słuszny i szlachetny temat p. Szeremietiew by nie poruszył, to zazwyczaj i przede wszystkim mówi o sobie w kontekście, odniesieniu lub domyślnym porównaniu do Piłsudskiego.
  Czy nie czas nieco odświeżyć intelekt i ducha. Gdy własne ego będzie mniej eksponowane, to ideały staną się bardziej nośne. Sprawa polska to nie tylko Piłsudski i Szeremietiew. Gdy własne ego będzie mniej eksponowane, to ideały staną się bardziej nośne.
 • @berecik
  młodość, młodość ;-)
  Głodnemu zawsze chleb na myśli hehehe

  Pozdrówka berecik :-)
 • @berecik
  spór wcale nie jest taki jałowy, jakby się to mogło wydawać
  ja wierzę w dobre chęci Panów Szeremietiewa i ŁŁ, i daleki jestem od wysnuwania pochopnych wniosków
  zgadzam się z Nimi, że Państwo Polskie wymaga gruntownej naprawy, że tak dalej być nie może
  mam dzieci, myślę o ich przyszłości, nie chcę usłyszeć, że to My im zgotowaliśmy ten los, że płacą nasze długi, że to my im tak pościeliliśmy
  oskarżenia łatwo się rzuca, ale Prawda broni się sama
  na cztery miesiące przed wyborami nie mam żadnych dylematów
  Jarosław Kaczyński, to mój wybór
  władzę trzeba brać
  brać żeby odbić Państwo Polskie
  media, służby, ministerstwa
  a chłystków wywlekać o 5:40 i puszczać w tv na okrągło materiał z ich zatrzymania, jako przestrogę dla reszty
  żarty się skończyły
 • @Wiesław P
  główną przypadłością Polaków, jeżeli chodzi o politykę, jest kompletna amnezja
  ja, w swoim środowisku, które jest przecież moim osobistym wyborem, o czymś takim jak "nocna zmiana" nie mam szansy pogadać
  raz spróbowałem i wiesz jaki padł argument? że "skrzywdzono" porządnych ludzi
  kto dziś jeszcze pamięta jak Boni zasłabł gdy zobaczył się na" liście Antoniego"?
  i co po latach wyszło z worka? że zasłabnięcie było takie bardziej teatralne, a "lista Antoniego" miała 90% trafień:-)
 • JA TU WIĘCEJ "AGENTURY" PiS-U WIDZĘ
  Niż sowieckiej :)

  Oczywiście żartuję, ale zalaliście Państwo dyskusję swoimi komentarzami, tak jakbyście chcieli ją zakrzyczeć.

  Tu nie o to chodzi.

  Pozdrawiam,
 • @space
  masz w sobie najlepsze cechy moderatora dyskusji:-)
  są żarty i żarciki
  twój z "agenturą PiS-u" zaliczam do tych drugich
 • @berecik
  Musi Pan wziąć pod uwagę, że sam jest "pożytecznym idiotą" akonto Kaczyńskiego, który jest:

  -proizaelski,
  -proamerykański,
  -nie widzi "wielkiego zagrożenia w długu", za czasów Kaczyńśkich dług rósł, jak wcześniej,
  -nie zaproponował od 10 lat nic naprawdę ciekawego w kwesti finansów Polski, żadnej rewolucji, która jest naprawdę potrzebna,
  -zwiększył biurokrację,
  -o rozliczaniu z przeszłości tylko krzyczy, bo to medialne (gdzie ustawa o otwarciu teczek TYLKO dla pokrzywdzonych? tego nie proponowano, bo zakończyłoby to chwytliwą populistycznie kwestię).

  Można wymieniać dalej. Po prostu trzeba być ślepcem, żeby nie widzieć że PiS to nie jest to, co Polakom naprawdę potrzebne.
 • @berecik
  już od przedszkola przylepiono mi etykietkę "osoby konfliktowej"
  szło to za mną przez podstawówkę, szkołę średnią i dorosłe życie
  a ja jestem po prostu asertywny i lubiący rzeczy nazywać po imieniu
  dla mnie zdrada, to zdrada, nielojalność, to nielojalność
  i co mnie cieszy, nawet bardzo, to fakt, że zauważam coraz więcej osób o usposobieniu podobnym do mojego
  nE jest, jak na razie, jedynym miejscem gdzie mogę się kreować w sposób dowolny, nikt mnie wycina, nie cenzuruje...
  i to doceniam
  za to właśnie, mimo że się różnimy, mam szacunek do ŁŁ
 • @space
  ty też jesteś pożyteczny, ale w inny sposób niż byś chciał
  deficyt Państwa w roku 2007 (gdy rządziło PiS) wyniósł 17 mld, przy zakładanych 30 mld
  jak się pisze, to dobrze jest sprawdzać
  od tego są właśnie google
  inaczej wychodzi się na durnia
 • @gallux W KAŻDYM ŻARCIE JEST TROCHĘ PRAWDY
  "są żarty i żarciki twój z "agenturą PiS-u" zaliczam do tych drugich"

  Niestety z przykrością stwierdzam, że jeśli jest Pan agentem PiS, to strasznie słabym. Ot - krzykacz.
 • @space
  pańskie epitety wiszą mi jak akselbanty:-)
  uchodzić za krzykacza w oczach żartownisia zaliczam jako komplement
 • @gallux - KTO JEST DURNIEM?
  Deficyt zmalał, bo była koniunktura = większe wpływy do budżetu. Nie ma to wiele wspólnego z rosnącym długiem.
 • @Wiesław P
  zobacz sam Wiesławie
  ja rok przed 60-ką, ty już po
  a pamięć mamy jak dwudziestolatki ha ha ha ha
 • ZOSTALI TYLKO KRZYKACZE, spadam!
  Pozdrawiam :)
 • @space
  napisz jeszcze, że gospodarka miała się dobrze, bo PiS się do niej nie wtrącał
  wiesz co?
  ty się chyba wychowałeś na najlepszych wzorcach, rodem z PRL-u, gówna prawdy i jej siostry trybuny ludu

  JK miał tę odwagę i wizję, że na ministra finansów wziął osobę z przeciwnego obozu, osobę której poglądy nie były z jego bajki
  zapewne umknęło to twojej podzielnej uwadze:-)
 • Dlaczego zwolennicy PiS tak się boją?
  R.Szeremietiew zgłosił nową propozycję. Nie atakuje PiS. Szukajmy propozycji rozwiązań, bowiem ustawianie RS w roli zagrożenia dla Kaczyńskiego jest nieporozumieniem.
  Oczywiście media podchwycą ten ten wątek, bowiem zagraża on głównie władzy. Przecież nowe pomysły mogą wreszcie obudzić śpiącą i milczącą większość i zwiększyć frekfencję przy urnach, czego tak boją się "gadające głowy".
  Proszę zauważyć, że żadna redakcja nie zainteresowała się tym ruchem, a to wszystko dzieje się przy " pełnej wolności słowa".
  Mimo wszystko jest lepiej, bo nie zamykają, by później "WYBACZAĆ"
 • @ninanonimowa
  Dziękuję, że dołączyła pani do nas, by prostować większości ekranowców pokrzywione u nich "fakty". Do tej pory byłem tu raczej samotny w głoszeniu 100% prawdy o świecie, a nie tylko półprawdy, tak jak większość postrzega tu rzeczywistość.

  Powtórzmy więc WSPÓLNIE raz jeszcze:
  Nie Ruscy nam zagrażają, a Ż Y D Z I !!!
  Nie Bóg, honor, ojczyzna, ale OJCZYZNA, HONOR I MĄDROŚĆ.

  Ukłony :-)
 • @Wiesław P
  operowanie konkretami w stosunku do tej osoby mija się z celem
  on zapewne nie płacił podatków, bo dowiedziałby się że PiS mu je obniżyło 1%, nie mieszka w lokalu spółdzielczym, który dzięki PiS-owi stał się jego własnością i nie wychowuje dzieci, bo nie odlicza sobie 1200 złotych
  to jakiś młody naiwny, jakich wielu dziś w pośredniaku:-)
 • @gallux
  Kaczyński to przegrana sprawa, skończ pan już tę beznadziejną agitkę. Fanatyków kaczyzmu jest tylko garstka, i to włąśnie, nie wiedzieć czemu, tu na NE skupiona. Trzecia droga to dobry pomysł, ale niekoniecznie prowadzona przez prawników, jak p. Sz i ŁŁ.
 • @Szeremietiew
  Szanowny Panie,
  myślę, ale to mój punkt widzenia, do którego mam prawo, prawda, że więcej dziur i zabagnienia mamy nie po komunie, a po rządach 'wolnej demokratycznej' Polski z "jakąś tam suwerennością" - wystarczy spojrzeć i porównać bilans zadłużenia.

  Pozdrawiam - Wiktor Smol
 • @Adam Zawrat
  "Dlaczego zwolennicy PiS tak się boją?"
  pytanie zadane jest od tyłu
  gdyby nie ta nieliczna grupka na nE, której jestem reprezentantem, to musielibyście kłócić się pomiędzy sobą
  i to wam chyba najlepiej wychodzi
 • @Demaskator.
  garstka?
  8 milionów w wyborach prezydenckich i 5 mln. do Sejmu, to wg ciebie garstka?
  i jak cię kolego traktować poważnie, co?
 • @Szeremietiew
  W czym rzecz, jeśli Pan uważa ,że ma jeszcze dużo do powiedzenia w polityce niech pan robi swoje. Kto Panu tego broni? Osobiście mam inne zdanie ,nic nie ujmując z pana działalności w przeszłości. Niestety w polityce, szczególnie w takich czasach jak dziś, niektórzy ludzie już się zużyli. Nie mają społeczeństwu nic porywajacego do zaproponowania. Wręcz przeciwnie zniechęcają .
 • @Demaskator.
  "Nie Ruscy nam zagrażają, a Ż Y D Z I !!! "

  ty się człowieku musisz zacząć chyba leczyć
  a co powiesz na takie dictum: ruscy żydzi:-)?
  głoszenie takich poglądów, ani tobie, ani miejscu, chluby nie przynosi
  to jest właśnie antysemityzm w czystej, klinicznej postaci
  wszędzie ci żydzi! otwieram lodówkę, a tu pyk i wylatuje żyd:-)
 • @berecik
  "Z Markiem Jurkiem?"
  - TAK! W tej ciężkiej sytuacji trzeba iść na kompromis. Katol jest mi lżejszy niż żydo-lewak. Największa zaraza dzisiaj dla nas wszystkich Polaków, to lewactwo i żydowstwo. Katole są u mnie dopiero na trzecim miejscu z tych niechcianych, więc trzeba iść strategicznie z katolami we wspólnym marszu przeciw wspólnemu wrogowi. Nowa Prawica jest tym polskim kompromisem dzisiaj. Dajmy wszyscy jej nasze wsparcie, pomóżmy sobie.
 • @Demaskator.
  Podzielam Twoją opinię. Każdy ma w życiu jakieś swoje 5 minut. Do kaczystów nie dotarło, że to było dawno, że inne czasy, inne problemy.

  Pozdrawiam
 • @Demaskator.
  a kto dziś w Polsce jest katolem, a kto żydo-lewakiem?
  poczułem pewien niepokój, może mnie kolega bloger oświeci?
  Jarosław Kaczyński jest....?
 • @demaskator
  Ciekawi mnie twoja odpowiedź na pytanie galluxa. Proszę o wykład.
 • @gallux
  Sam głosowałem ostatnio w drugiej turze na Kaczucha, skoro miałem Komora jako alternatywę. ALE TO SE WIACEJ NE WRATI - mam taką nadzieję, że los nie postawi mnie już przed podobie tragicznym wyborem.

  Wpis na ten temat
  http://socjologiakrytyczna.blog.onet.pl/416-898-wolnych-Polakow-vs-Pol,2,ID408886951,DA2010-06-23,n
 • @Demaskator.
  twoje krzywe ruchy na nic się zdadzą
  proszę o konkretną odpowiedź:
  1. JK jest żydo-lewakiem?
  2. JK jest katolem?

  od tego, być może, zależy na kogo oddam swój bezcenny głos

  i jeszcze jedno pytanko, bo kolega widzę ma jasno sprecyzowane poglądy
  do jakiej grupy zalicza kolega bloger Panów Oparę, Szeremietiewa i ŁŁ?
 • @gallux
  Pan, panie Gallux musisz więcej poczytać skoro doświadczeń masz za mało, co by ignorancją swoją nie egzaltować się i kompromitacji swej dowodów nam tutaj nie pokazywać.

  Bez odbioru, pozdrawiam.
 • @Demaskator.
  Mylisz się bo już ciebie postawił przed takim wyborem na jesieni br . A glosować się powinno i wybrać także. To jest twoje być albo nie być.
 • @gallux
  Pan, panie Gallux musisz więcej poczytać skoro doświadczeń masz za mało, co by ignorancją swoją nie egzaltować się i kompromitacji swej dowodów nam tutaj nie pokazywać.

  Bez odbioru, pozdrawiam.
 • @Demaskator.
  ale jak to tak? bez odbioru? (przecież lukasz i przeżywasz)
  czy to ja napisałem, że:

  "Nie Ruscy nam zagrażają, a Ż Y D Z I !!! "

  pomimo tego, że czuję się skołowany przez pana, to upieram się przy tem, że te słowa napisał był pan osobiście:-)
  trzeba się, choć na chwilkę, oderwać od złudnej nadziei, że za słowa nie ponosi się odpowiedzialności, wykazać konsekwencją znamionującą ludzi wiedzących co piszą i wykazać mi, że JK jest:
  a. katolem
  b. żydo-lewakiem

  inaczej, przy braku prostej odpowiedzi na jeszcze prostsze pytanie, zacznę pana uważać za wariata
  a tego, ani pan, ani tym bardziej ja, chyba byśmy sobie nie życzyli, co?

  jest jeszcze problem panów Opary, Szeremietiewa i ŁŁ, ale nie będę się upierał, bo odnoszę wrażenie, że w pańskiej projekcji to Wybitni Mężowie Stanu
  pisząc te słowa nie mogę powstrzymać się od śmiechu
  i dlatego uważam, że lekcje logiki w szkołach podstawowych powinny być wprowadzone od zaraz
 • @berecik
  ejże
  a niby czego/kogo mam się bać, ja wyborca JK?
  niech Pan Szeremietiew najpierw założy partię, która wprowadzi swoją osobę na urząd Prezydenta RP, niech wygra, choć jedne, wybory do Sejmu, a dopiero potem mówmy o strachu
  było takie stare, lwowskie powiedzenie: nie strasz, nie strasz, drzwi zamykaj bo się *esrasz
  lub
  nie pchaj się na afisz, jak nie potrafisz
 • @berecik
  z antysemitą jest podobnie jak z antypisiakiem
  on za wszystko obwinia żyda/pisiaka
  zaczęło się bodajże od pierwszej powodzi, trzy lata temu
  z komentarzy na onecie wywnioskowałem, że powódź sprowadził PiS, który w swej nienawiści do PełO posunął się tak daleko, że zanosił modły o powódź
  można i tak:-)
 • @space
  "Ale kiedy chodziło o Gruzję (lotnisko dla Izraela do międzylądowań po drodze do Iranu), TO OWSZEM, BYŁ SPRZECIW."

  może podasz jakieś nowe fakty, które rzucą więcej światła na ten zuchwały wypad Kaczora w strefę interesów żydowskich Rosjan?
 • @Wiesław P
  Dzięki za te szczegółowe informacje. Ważne dla wyborców. Trzeba to przypominać na okrągło.
 • @space
  odnoszę wrażenie, że wklejając swój post po raz drugi, zaczyna się kolega bloger kręcić w kółko
  nie napisze, że wkoło własnego ogona, bo byłoby to poniżające
  ale
  uporczywe trzymanie się własnej tezy, unikanie odpowiedzi na zadane proste pytania, zaczyna trącić przynajmniej groteską
  a co dziś było na obiad?
  u mnie gołąbki, fryteczki i suróweczka z marchewuni i jabŁka
  Ł - wymawiamy teatralnie, przesadnie
 • @Antoni1
  i co by nE zrobił bez ciebie?
  jesteś nadzieją trzeciej drogi, chyba zdajesz sobie sprawę z odpowiedzialności jaką dźwigasz na swoich barkach?
  nie chcę tu bluźnić, ale chyba zostałeś powołany.....
 • @space
  "PS. - fallux, przekleję posta ile razy mi się spodoba"

  zauważam u kolegi blogera oznaki spalikocenia się:-)
  czemu nie napiszesz wprost: gejlux, ty chooju?
  co cię powstrzymuje? lekarz czy leki?
  bo chyba nie panowie Opara, Szeremietiew i ŁŁ:-P
 • @space
  aha
  jeszcze jedno
  delikatną prowokacją, niczym rozpoznanie wstępnym bojem, wyczuwam psycholi, wariatów i nawiedzonych
  zawiodłeś mnie
  są wariaci genialni, ale ty na mój gust należysz do tzw. wariatów pospolitych - idioticus vulgaris
  twoje falliczne supozycje odczytuję jako traumę po nocnym moczeniu się
  być może stąd bierze swoje źródła twoja irracjonalna nienawiść do Żydów
  ale
  radzę sprawdzić swoje drzewko genealogiczne, pomyśl sam, albo nie, poproś swojego lekarza, ilu masz w swojej rodzinie niemców, ruskich i żydów
  ja na ten przykład mam Lipków:-)
 • @gallux
  Kocham Żydów i żydów, głupcze :)
 • @Wiesław P - NO TO JAK PAN PRZECIWKO DOMINACJI ŻYDÓW U WŁADZY
  ... To temat powiązany: abstrahując od spraw Polski, od tego jak to powiedział Simon Peres: "Izrael wykupuje Węgry, Rumunię, Polskę (...) i jak widzę, nie mamy z tym najmniejszych problemów".

  DLACZEGO KACZYŃSKI JEST PROIZRAELSKI?

  Dlaczego nigdy NIE UDERZYŁ PIĘŚCIĄ W STÓŁ i nie powiedział: "NIE EKSTERMINUJCIE PALESTYŃCZYKÓW"???

  Dlaczego zamiast tego jeździł do Izraela, przywdziewał jarmułkę i kłaniał się władzom jak przyjaciołom???

  Ale kiedy chodziło o Gruzję (lotnisko dla Izraela do międzylądowań po drodze do Iranu), TO OWSZEM, BYŁ SPRZECIW.

  DLACZEGO, pytam, DLACZEGO?!!

  Kto mi na to uczciwie odpowie?
 • @space
  rozumiem
  kochasz inaczej
  zdarza się
  jedni mówią, że to zboczenie, inni bardziej tolerancyjni, że to choroba
  takie poglądy wynosi się z domu
  bogaty Żyd jest przeciwieństwem biednego Polaka
  a przecież oboje funkcjonują w konkretnych warunkach
  a może Żyd jest bardziej pracowity, co? uzdolniony, prawda? chyba nie chcesz mi powiedzieć, że to z winy Żydów jesteś tym kim jesteś?
 • @gallux
  Tak, chyba można postawić tezę, że - statystycznie - Żyd jest bardziej uzdolniony, pracowity niż Polak. Nie przeczę temu, nie potwierdzam, to może ale nie musi być prawda. U Żydów mamy dbałość o tradycję, poczucie więzów w społeczności, do tego koneksje, wzajemne krycie i rączek mycie. To wszystko ma znaczenie. Ale mnie nie o to chodzi - niech pracowity Żyd ma więcej pieniędzy niż leniwy Polak!

  Mnie chodzi o to, dlaczego nasi przywódcy - Kaczyńscy - nie powiedzieli wyraźnie "STOP LUDOBÓJSTWU W PALESTYNIE".

  To jest takie jedno konkretne pytanie.
 • @Wiesław P - CZEKAM NA ODPOWIEDŹ NA PYTANIA
  ... To temat powiązany: abstrahując od spraw Polski, od tego jak to powiedział Simon Peres: "Izrael wykupuje Węgry, Rumunię, Polskę (...) i jak widzę, nie mamy z tym najmniejszych problemów".

  DLACZEGO KACZYŃSKI JEST PROIZRAELSKI?

  Dlaczego nigdy NIE UDERZYŁ PIĘŚCIĄ W STÓŁ i nie powiedział: "NIE EKSTERMINUJCIE PALESTYŃCZYKÓW"???

  Dlaczego zamiast tego jeździł do Izraela, przywdziewał jarmułkę i kłaniał się władzom jak przyjaciołom???

  Ale kiedy chodziło o Gruzję (lotnisko dla Izraela do międzylądowań po drodze do Iranu), TO OWSZEM, BYŁ SPRZECIW.

  DLACZEGO, pytam, DLACZEGO?!!

  Kto mi na to uczciwie odpowie?
 • @space
  heh
  ale jesteś upierdliwy:-)

  "Mnie chodzi o to, dlaczego nasi przywódcy - Kaczyńscy - nie powiedzieli wyraźnie "STOP LUDOBÓJSTWU W PALESTYNIE"."ale dlaczego tylko w Palestynie, co? a co z Hutu i Tutsi? dlaczego ich pomijasz? albo Serbów, Chorwatów, Czarnogórców?

  czy całe życie śp. Lecha Kaczyńskiego nie jest odpowiedzią na targające twoim jestestwem wątpliwości?
  czemu, w swoim małym rozumku, zakładasz, że osoba nieżyjąca ci odpowie?
  jako wyborca LK powiem krótko: gówno mnie obchodzi Palestyna
  czy to te ludki co się cieszyły z ataku na WTC? tak? to niech im będzie podobnie:-) ani mniej, ani więcej, ale podobnie
 • @gallux
  Cytuję:
  "jako wyborca LK powiem krótko: gówno mnie obchodzi Palestyna
  czy to te ludki co się cieszyły z ataku na WTC? tak? to niech im będzie podobnie:-) ani mniej, ani więcej, ale podobnie"

  OTO KWINTENSENCJA... z którą się, jako chrześcijanin, nie utożsamiam. Kto spowodował ataki na WTC? Tu zacząć szukać odpowiedzi: http://space.nowyekran.pl/post/15667,kto-sie-boi-prawdy

  Cytuję:
  "STOP LUDOBÓJSTWU W PALESTYNIE"."ale dlaczego tylko w Palestynie, co? a co z Hutu i Tutsi? dlaczego ich pomijasz? albo Serbów, Chorwatów, Czarnogórców?"

  Właśnie! Dlaczego? Dlaczego wyraźnie nie opowiedział się przeciwko mordowaniu bezbronnych w ogóle? A do morderców naszych bliźnich z Palestyny jeździ się bratać.

  A moje pytanie pozostaje w mocy:

  DLACZEGO KACZYŃSKI JEST PROIZRAELSKI?

  Dlaczego nigdy NIE UDERZYŁ PIĘŚCIĄ W STÓŁ i nie powiedział: "NIE EKSTERMINUJCIE PALESTYŃCZYKÓW"???
 • @space
  dlaczego?
  ten żyjący Kaczyński być może widzi nasze krajowe problemy, a Palestynę oddaloną od nas wiele tysięcy kilometrów, ma zwyczajnie w doopie?

  masz jeszcze dużo pytań do zadania
  np. czemu Kaczyński nie uderzył pięścią w stół i nie zaprotestował przeciwko zawłaszczeniu Księżyca przez Amerykanów:-) nie bójmy się w zadawaniu pytań! a co z życiem poczętym na Marsie? albo co sądzą o in vitrio na Wenus? to są sprawy dotyczące nas, Polaków, nie bójmy się trudnych pytań!
 • O języku Kisiela
  "cała reszta tałatajstwa (gdzie ich pchniesz, tam lecą). Jeśli chcecie dać większość sejmową Polsce, która pchnęłaby sprawy w dobrym dla Polakow kierunku, skoncentrujcie się na tym "tałatajstwie", zagospodarujcie je politycznie, stwórzcie polityczną alternatywę dla czerwono-różowych"

  Jak można wyborców nazywać tatałajstwem?

  I z taką pogardą dla Polaków cześć pisowców chce wygrywać wybory i zmieniać Polskę. Na szczęście nie wszyscy są tacy.

  Ci odnoszący się z pogardą nie wiedzą, że polscy bohaterowie ginęli za Ojczyznę, w której mieszkali ludzie wybitni, ale też przeciętni, zwyczajni, a nawet głupi. Ci głupi też wychowywali dzieci, pracowali w fabrykach, uprawiali rolę, tworzyli dochód państwa.

  Koncepcja PiS wg Kisiela: wyborca PiS jest szlachetny i mądry. Wyborcy innych ugrupowań lub nieidący na wybory, to chamy i kretyni.

  ŁŁ wolno ci tworzyć ofertę polityczną wyłącznie dla chamów i kretynów. Kisiel tak postanowił.
 • Rapto...wne skojarzenie ;-)
  Szanowni Państwo,

  Bardzo proszę o pomoc - przed chwilą oglądałem "Rozmowy o Polsce" na NE TV - były wspomniane Prusy Wschodnie odnośnie Niemiec i sytuacji geostrategicznej w 1939 roku oraz Obwód Królewiecki i rakiety iskander obecnie. Kiedyś natrafiłem na informacje o niezidentyfikowanych obiektach latających nad Pn-Wsch Polską, które tak szczerze mówiąc wyglądały wg mnie na raczej wyświetlone na niebie w jakiś dziwny sposób kółeczka, trójkąciki i kwadraciki - linie poprowadzone z miejsc obserwacji w kierunku występowania zjawiska przecinały się podobno nad Królewcem....
  Właśnie dziś przeczytałem wpis ZeZeM o Filadelfii. Ufam, że osoby zaciekawione obronnością , o ile oczywiście to nie jest żaden fotomontaż itp, mogą mieć jakąś wiedzę - z historii wiemy, że kierunku pn-wsch już raz nas zaatakowano, teraz znów rozmieścili tam w ramach "ocieplenia" "stosunków" "środki budowy wzajemnego zaufania"... jeśli informacje o obiektach są prawdziwe to wg mnie wygląda to jakby Rosjanie mieli coś na kształt haarp...
  Tylko proszę się ze mnie nie śmiać.... z raptora przeskoczyłem na ufo, ale lepiej być gotowym zawczasu, niż "rozrywkować" się potem ruskimi niespodziankami.
 • @carcajou - to ja też do znudzenia po raz setny ;)
  Za mało konkretów o OLW. Zapowiedzi NE były ciekawsze w sieci, mediach, a sprawa OLW legła w ciszy. To już wakacje.
  Gdzie obiecane forum dyskusyjne? Czy NE jest reklamowany, jak marketing idzie, gdzie nowi blogerzy, publicyści z górnej półki. Lud przybędzie, potrzeba trochę VIP-ów.

  Jaki jest stosunek, relacja OLW, NE do inicjatywy ruchu Szeremietiewa? Czy to jest tożsame, czy odrębne projekty całkiem? Zakładam że to monolit i OLW ma być narzędziem weryfikującym i jednoczącym przed wyborami do jednego alternatywnego wobec monopolu PiS komitetu wyborczego prawej strony.

  Odradzam stanowczo współpracę z PJN!!! Nie spadają na drzewo!
 • arogancja i bufonada
  Każdy wpis p. Szeremietiewa cechuje zarówno arogancja, jak bufonada, co potęguje się w jego reakcjiach na komentarze zamieszczone pod głównym tekstem. Pan Szeremietiew zatraca w nich zarówno meritum swego przekazu, jak ujawnia brak klasy męża stanu, do którego w ambicjach swoich zdaje się pretendować.
 • @Szeremietiew
  Szanowny Panie Romualdzie!
  Z jednej strony uważam, że wcale nie musi się Pan tłumaczyć, wystarczy, że ktoś obejrzy film Pana Gawlikowskiego o KPN-nie, aby wyciągnąć odpowiednie wnioski co do ludzi, którzy walczyli z komuną, a potem z "okrągłostołowcami". Ja nie jestem broń Boże jakimś wielkim fanem tego reżysera i absolutnie nie traktuję jego sugestii jako wyroczni, ale na podstawie tego jednego filmu bodajże "Pod prąd" można pewne niezależne wnioski wyciągnąć co do pewnych osób. I Pana postać i jako działacza i jako jednego z komentatorów w tym filmie wypada moim zdaniem pozytywnie.
  Z drugiej jednak strony dobrze, że Pan opublikował te dokumenty. Niech teraz niedowiarkowie nie będą tacy mądrzy i uważam, że powinni Pana przeprosić. Mają czarno na białym. Człowieka nie można oceniać przez pryzmat czyiś rzekomych pomówień czy nawet domysłów, ale przede wszystkim po dowodach. Tutaj absolutnie obecność pewnych nie do końca wiarygodnych osób na NE Pana nie dysktredytuje jako uczciwego i prawego człowieka. To nie jest przecież GW, TVN czy RMF, ale prawicowy, narodowy portal. Myślę, że "pookrągłostołowcy" ciężko pracują na utrzymanie obecnego układu sił politycznych w Polsce i Pana chcą zdyskredytować i we własnym środowisku i w oczach narodu . Przebudzenie Polaków może oznaczać ich zdemaskowanie oraz naruszenie interesów grup, którym mogą służyć. Pana inicjatywa jest ciekawa, choć bardzo trudna w realizacji. Niewątpliwie jednak otwiera Pan oczy ludziom, pokazuje, że są alternatywy dla obecnego "układu", a że ludzie są omamiani przez propanagandę czy to mainstreamową czy też uderzającą w konserwatywnych katolików, to już niestety wpisuje się w element bardzo brzydkiej walki politycznej. Pan chce Polski uczciwej, bez "brudów" u władzy. Czy to możliwe, raczej nie, ale nikt Panu nie może zarzucić, że Pan nie próbuje przywrócić ładu w tym kraju. Myślę też, że Pana rosyjskie, czystosłowiańskie korzenie jeszcze dodają Panu siły i pogłębiają w Panu polski patriotyzm, bo jest Pan Polakiem, co do tego nikt nie ma prawa mieć wątpliwości. Bardzo mocno Panu kibicuję.
  Z poważaniem
  Libor
 • @Lipnica
  Nie zgadzam się - jest wprost przeciwnie - napotkałem wiele przykładów, ale nie jestem w stanie odtworzyć... wszystkiego co czytałem.
 • @Lipnica - s posdrawlieniem
  Za Natalią Julia Nowak (ostatnia jej notka)

  http://www.youtube.com/watch?v=_HUIWb774uk
 • @Rebeliantka
  Daruj sobie te wycieczki. Sama monitowałaś o zakończenie rozmów w necie, więc przystopuj.
 • @Kisiel
  Nie zwracałam się do Ciebie. Ustosunkowałam się do nazywania wyborców "tatałajstwem", co jest niedopuszczalne.
 • @Łażący Łazarz
  Wierzę że OLW będzie ciekawy, oby ważny i udany, ale portale wyborcze to nie jest nowość nawet w III RP. Ewentualnie bywały serwisy wyborcze w ramach dużych portali.

  Poczekamy te "parę" dni do premiery OLW zatem. Start NE był od razu bardzo mocny. Oby było tak samo.
 • @gallux: ABSOLUTNIE SIĘ NIE ZGADZAM Z TWĄ SZATAŃSKĄ RETORYKĄ:
  Na moje wąpliwości:
  "... To temat powiązany: abstrahując od spraw Polski, od tego jak to powiedział Simon Peres: "Izrael wykupuje Węgry, Rumunię, Polskę (...) i jak widzę, nie mamy z tym najmniejszych problemów".

  DLACZEGO KACZYŃSKI JEST PROIZRAELSKI?

  Dlaczego nigdy NIE UDERZYŁ PIĘŚCIĄ W STÓŁ i nie powiedział: "NIE EKSTERMINUJCIE PALESTYŃCZYKÓW"???

  Dlaczego zamiast tego jeździł do Izraela, przywdziewał jarmułkę i kłaniał się władzom jak przyjaciołom???

  Ale kiedy chodziło o Gruzję (lotnisko dla Izraela do międzylądowań po drodze do Iranu), TO OWSZEM, BYŁ SPRZECIW."

  ...Odpowiadasz, CYTUJĘ:

  "dlaczego?
  ten żyjący Kaczyński być może widzi nasze krajowe problemy, a Palestynę oddaloną od nas wiele tysięcy kilometrów, ma zwyczajnie w doopie?

  masz jeszcze dużo pytań do zadania
  np. czemu Kaczyński nie uderzył pięścią w stół i nie zaprotestował przeciwko zawłaszczeniu Księżyca przez Amerykanów:-) nie bójmy się w zadawaniu pytań! a co z życiem poczętym na Marsie? albo co sądzą o in vitrio na Wenus? to są sprawy dotyczące nas, Polaków, nie bójmy się trudnych pytań!"

  PO PIERWSZE: Trzeba być osobą "mało bystrą", albo bezczelnie chamską (i/albo PRZEKUPIONĄ), żeby sprowadzać dyskusję do tego poziomu. I nie dostrzegać związku pomiędzy BRUTALNĄ I BEZWZGLĘDNĄ MENTALNOŚCIĄ okupanta, jakim jest Izrael wobec eksterminowanej Palestyny, a sposobem, w jaki dominacja wpływów Izraela w naszym kraju ma wpływ na przyszłość naszą i naszych dzieci, które nie zawsze mają żydowskie korzenie. (Zresztą naiwnością jest też wierzyć, że władze Izraela tak naprawdę przejmują się losem "małych (mniej zasobnych) Żydów" - a już tym bardziej - żydów.)

  PO DRUGIE: Cytuję:
  "jako wyborca LK powiem krótko: gówno mnie obchodzi Palestyna
  czy to te ludki co się cieszyły z ataku na WTC? tak? to niech im będzie podobnie:-) ani mniej, ani więcej, ale podobnie"

  Polacy to chrześcijanie. Nie funkcjonuje, a przynajmniej nie powinna, zasada "ząb za ząb". Prawdziwym paradygmatem jest dla nas PRZYKAZANIE MIŁOŚCI - to nasza DUMA I POWINNOŚĆ, wyznawać nauki Jezusa Chrystusa, które zbudowały naszą cywilizację, i które najszybciej prowadzą Człowieka ku Szczęściu, czyli ku Bogu. Kto się temu sprzeciwia, wyznaje diabła.

  Poza tym w Palestynie mamy do czynienia z HOLOKAUSTEM i naszym OBOWIĄZKIEM jest zwrócić oczy CAŁEGO ŚWIATA na to (i inne również) LUDOBÓJSTWO. Nie można tolerować tego, że Izrael nie dotrzymuje nawet umów międzynarodowych dotyczących PRAW CZŁOWIEKA. Robi to jawnie, bezwstydnie, bezwzględnie i BEZ SPRZECIWU ŚWIATOWYCH PRZYWÓDCÓW!!!

  Jezus Chrystus:
  "COŚCIE UCZYNILI NAJMNIEJSZEMU Z BRACI MOICH, MNIE ŻEŚCIE UCZYNILI".

  A skoro się w Palestynie (i wielu innych miejscach na świecie), Naszemu Bogu - Chrystusowi każdego dnia odbiera WOLNOŚĆ i GODNOŚĆ, bombami fosforowymi, morduje Jego rodziny, dzieci, bombarduje szkoły, zabiera bezprawnie resztki ziemi, to MY - OBROŃCY CHRYSTUSA, poprzez Naszego Przywódcę, MUSIMY POWIEDZIEĆ GŁOŚNO I WYRAŹNIE: NIE!

  A jeśli tego nie uczynimy, to nasz los powinien być taki sam jak ludności mordowanej w Palestynie i innych miejscach świata. Jeśli nie sprzeciwimy się z całą mocą ZŁU, zasługujemy na RZEŹ.

  I mi nie pierdol, Gallux, że to są mało ważne dla Polski sprawy, bo nie ma ważniejszych.
 • @space
  Dwa cytaty z Pańskiego wpisu:
  "Ja chcę wiedzieć - poznać NAZWISKA -jakie to osoby, które Pana materialnie, emocjonalnie, intelektualnie, bezpośrednio popierają. Chodzi mi o osoby wpływowe, publiczne, bardzo zasobne portfelem - także te, które są gdzieś w "tle" Pańskich działań, które wspierają Pana istotnie, choć nie - bezpośrednio."
  A wcześniej pisze Pan coś takiego:
  "...z takim wyzwaniem, to nie przeszkodzi Panu blogger-sztubak na jakimś forum..".
  .............
  To co robię obserwują sympatycy lub osoby takie jak Pan, które chcą wiedzieć z ciekawości – „powiedz kotku co masz w środku”. Ale poza sympatykami i neutralnymi są także tacy, którzy mi źle życzą, lub wręcz obawiają się, że może mi się udać i zastanawiają się jak mój zamiar ukatrupić. A Pan chce żebym wskazał popierające mnie "osoby wpływowe, publiczne, bardzo zasobne portfelem", zwłaszcza takie, co wspierają mnie "nie - bezpośrednio". Chodzi Panu o to, aby moi przeciwnicy wiedzieli kim trzeba się zająć, aby straciły one wpływy i żeby jeszcze im odchudzono portfele? Zaręczam, że jak ktoś ma w ręku instytucje państwowe, to będzie groził nie tylko artykulik pana Sciosa.

  Wierzę, że jest Pan „blogerem-sztubakiem”, który jeszcze nie wie na jakim świecie żyje.
 • @zwyczajnie normalny
  Mierz siłę na zamiary,
  Nie zamiar podług sił.
  Adam Mickiewicz, Pieśń Filaretów

  Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.
  Józef Piłsudski
  .............................
  Jak Pan sądzi, gdy w czasach tow. Gierka zaczynałem konspirować w tajnym „Nurcie Niepodległościowym” jakie miałem szanse, że wygramy z sowietami? Kiedy rozsądny mój wujek usłyszał co zamierzam popukał się w czoło i powiedział: idziesz z motyką na słońce. W najlepszym razie skończysz w kryminale.
  Miał o tyle rację, że parę lat siedziałem w więzieniu. Nie miał jednak dlatego, bo Sojuza Sowietow i PZPR nie ma, a ja byłem ministrem obrony.
  Zwykle przy podejmowaniu wielkiego zadania brakuje nam sił i nie ma pewności zwycięstwa. Jest jednak coś jeszcze – moralny obowiązek działania na rzecz dobra, które jest zagrożone. Tym dobrem jest Polska, która jest w potrzebie.
 • @Demaskator.
  Nie tyle potrzeba nam czegoś nowego, ile tego co było i sprawdziło się, czyli cywilizacji łacińskiej i kultury polskiej opartej na wartościach zakorzenionych w naszej tradycji.
  Nie wydaje mi się też celowym zastępowanie Wiary Chrystusowej, Matki Bozej Królowej Polsk ii Kościoła Rzymsko-Katolickiego np. Świętowitem, Swarożycem lub innym Perunem.
 • x
  Wiedziałem, że tak będzie z gadką pod postem. Kurna, ludzie wy nawet luźno nie nawiązujecie, tylko lecicie swoje, jaki by temat nie był.
  Carcaj fajna muza. Poszukuje takiego czegoś o nas. O sile niezłomnej i korzeniach wiecznie żywych - z jajem. Drugi kawałek, który wyświetla po odtworzeniu, już jest gorszy. Jak masz takie klimaty dawaj na priva.:)
  Nie wiem, czy to dobry przykład, ale nieźli są T-raperzy, choć klima odmienna, mniej poważna. Natomiast przekaz, właściwy.:)
 • x
  Tu jest o ot'cie!:P
  http://www.youtube.com/watch?v=VaZP5euPw9c&NR=1
 • @gallux
  Cieszę się ogromnie, że w technikum "na każdej lekcji języka polskiego" miał Pan przed oczyma cytat z Beniowskiego. Ja wprawdzie chodziłem najpierw do zasadniczej szkoły zawodowej, ale wiem, że był ktoś taki jak Juliusz śłowacki, nota bene ulubiony poeta Piłsudskiego.
  Wyjasniam, że w moim wpisie odnosiłem się do tego co Cypraian Kamil Norwid pisał w jednym ze swoich listów, gdzie między innymi odniósł się do wiersza Słowackiego i przy okazji rozważał trudności wyrażania myśli. Nie wiem jednak, czy musiał Pan wyciągać wniosek, że jestem nieuk i sugerować, że mam coś wspólnego z Pańskim "kobitkami" ze "starego kawału".
  ......................
  Jeżeli to zresztą takie ważne, to zajrzę do zbioru norwidowskiego mojej żony, która jest entuzjastką Cypriana Kamila i list z fragmentem wspomnianym postaram się odnaleźć.
 • @slawkowski
  Jaki ma Pan... Co Pan sądzi... Proszę zajrzeć do mojej publicystyki, np. na stronie www.szeremietiew.pl i do mojego blog'a, to Pan się dowie.

  "Kiedy wreszcie powołacie Ruch? czy tylko tak, żeby namieszać?"
  Wystarczy wejść na stronę kontaktową ruchu PwP i zgłosić się, chyba że chce Pan tylko swoim pytaniem troszkę namieszać.
 • @gallux
  "...nie jesteście w stanie zagrozić nawet Jankemu..."
  Dlaczego chce Pan żebyśmy komuś zagrażali?
  Ruch PwP zwraca się do ludzi i środowisk podzielających obawy o stan Polski i oferuje im możliwość przedstawienia sposobów naprawy państwa. W miarę jak będzie wzrastało między nami zaufanie podejmiemy wspólne działania. Sposobnością ku temu są najbliższe wybory... i każde następne, ale celem jest wzbudzenie moralnej odnowy społeczeństwa i prezentowanie innego rodzaju polityki niż obecnie uprawiana.
 • @Wiesław P
  "Może coś pan napisze o tym co ja panie Romualdzie co ja poniżej?
  Chcę poznać pana zdanie w tym temacie."

  Z tekstu Pańskiego nie mogę odczytać czego Pan oczekuje ode mnie. W 1992 r. otoczenie Wałęsy oskarżało mnie i Macierewicza o przygotowanie wojskowego zamachu stanu. Powołano nawet sejmową komisję posła Ciemniewskiego, która miała to wyświetlić. Chce Pan wznowienia prac tej komisji, czy tylko tak Pan sobie opowiada co nie co nieświadom konsekwencji?
 • @Wiesław P
  Szanowny Panie!
  Chazarsko-mongolskie plemiona, które są tylko częścią Rosji zostały użyte do przejęcia władzy w Rosji i destabilizacji w tym kraju. Stało się tak po rewolucji pażdziernikowej w 1917r. Do tego czasu w Rosji władzę sprawowali carowie słowiańscy, którzy nie pozwalali na na grabież tego kraju i powiększali jego imperium. Jak to czynili to inna kwestia, ale nie zmienia to jednak faktu, że dbali o to, aby Rosja była silna i narodowa. I o to mi chodziło, że patriotyzm zbudowany na takiej miłości do własnej ojczyzny popycha nas do mobilizacji i walki o zachowanie tradycji, kultury i dziedzictwa narodowego.
  Jeżeli Pan nie jest w stanie tego zrozumieć, to bardzo proszę niech Pan nie obraża innych i niech Pan się sam dokszkałci w temacie.
 • @Wiesław P
  Szanowny Panie!
  Przede wszystkim nie przeszliśmy na ty! To jest pierwsza kwestia. Po drugie co germanie robiliby w Rosji u władzy przed 1917r. czyli przed Leninem tego nie wiem. Niech Pan postara się uszanować pewny tok myślenia. Niech Pan nie myśli kategoriami Pana Ściosa, który za każdy odmienny pogląd od swojego, znamipulowanego i nieobiektywnego zresztą obraża i urywa dyskusję. Nie o pochodzenie carów tutaj chodzi, ale o stosunek do kultury i dziedzictwa narodowego. Polsce potrzebne jest kultywowanie tradycji na wzorcach z przeszłości i piętnowanie je we własnych środowiskach. I to jest podstawa do tego, abyśmy mieli silną zakorzenioną Ojczyznę. Pan Szeremietiew na takich właśnie wartościach opiera swoją wizję Polski, przynajmniej tak mi się wydaje.
  Jeżeli kazał mi Pan dokształcać się co do "etniczności" w Rosji to po prostu odpowiedziałem tym samym, bo Słowianie stanowią dużą częśc tego państwa. I niech mnie Pan za słowa nie łapie, bo to nie jest ważne. Ważne jest abyśmy myśleli, że Polskę można zmienić i próbowali ją zmienić, i nie czepiali się, bo to tylko pogarsza naszą narodową świadomość i wpisuje się w narrację partii układu "pookrągłostołowego" i uwiarygadnia manipulacje społeczeństwem przez tych ludzi.
  Pozdrawiam
 • @Rebeliantka
  Nie ty będziesz decydować, co jest niedopuszczalne. Na szczęście.
 • @Wiesław P
  "Ja nigdy bym nie zniżył się do współpracy w takim towarzystwie, ponieważ pochodzenie i honor by mi na to nie pozwolił, toczyć dysputy czy zasiadać z komuchami czy pokomuchami lub ich miotem."
  ......................
  A z kim Pan Polskę buduje? Czy też uznał Pan, że nie ma z kim więc zamarł w samotności, ciska pioruny z Olimpu mając za złe, gdy ktoś mimo to coś jednak próbuje robić.
  Marszałek Piłsudski, kiedy adiutant por. książe Radziwiłł wzdragał się wykonać jakieś jego polecenie powiedział: paniczyku, jeśli będzie trzeba dla Polski g... taczkami będziesz woził.
  No ale Pan nigdy by się nie zniżył... Tak na marginesie - ma Pan lepsze pochodzenie od Radziwiłła?
 • @Szeremietiew - po pwp nas poznacie?
  PwP czyli Polska w Potrzebie ... czy nie ma zamierzonej zbieżności z "Polska Wielki Projekt" ? :)
 • @Rebeliantka
  Dołęga-Mostowicz mówił o tym tałatajstwie "motłoch". Może to określenie bardziej tobie odpowiada?

  "„Milczeć!!!

  Z was się śmieję! Z was! Elita! Cha, cha, cha... Otóż oświadczam wam, że wasz mąż stanu, wasz Cincinnatus, wasz wielki człowiek, wasz Nikodem Dyzma to zwykły oszust, co was za nos wodzi, to sprytny łajdak, fałszerz i jednocześnie kompletny kretyn! Idiota, niemający zielonego pojęcia nie tylko o ekonomii, lecz o ortografii. To cham, bez cienia kindersztuby, bez najmniejszego okrzesania! Przyjrzyjcie się jego mużyckiej gębie i jego prostackim manierom! Skończony tuman, kompletne zero! Daję słowo honoru, że nie tylko w żadnym Oksfordzie nie był, lecz żadnego języka nie zna! Wulgarna figura spod ciemnej gwiazdy, o moralności rzezimieszka. Sapristi! Czy wy tego nie widzicie? Źle powiedziałem, że on was za nos wodzi! To wy sami wwindowaliście to bydlę na piedestał! Wy! Ludzie pozbawieni wszelkich rozumnych kryteriów. Z was się śmieję, głuptasy! Z was! Motłoch!..”.

  "Kariera Nikodema Dyzmy"
 • @Wiesław P
  Szanowny Panie!
  Czy potrafi Pan odróżnić Rosjan od bolszewików?NKWD to byli bolszewicy. Ich zbrodnie nie podlegają żadnej dyskusji i kontrowersji. Uczepił się Pan Słowian. Proszę Pana jeszcze raz powtórzę, że chodziło mi o patriotyczny charakter zwykłych, uczciwych ludzi, którzy są i w Polsce i w Rosji. Wielu się też sprzedało bolszewikom, ale nie wszyscy, powiedziałbym nawet, że znaczna grupa była nieugięta. I tych ludzi się eliminowało i dalej eliminuje. Zniszczono Wojsko Polskie, gdzie była znaczna grupa nieugiętych, ale zniszczono też i Armię Rosyjską(niech Pan nie myli z Armią Czerwoną).
  Gdyby np. Mickiewicz myślał tak jak Pan, to nigdy by nie napisał chociażby "Sonetów Krymskich", bo odrzucałby wszystko co leży po tamtej wschodniej stronie.
 • @Wiesław P
  W takim razie niech Pan wejdzie szerzej, kto wywindował Putina do władzy? Z kogo składają się struktury FSB i jak pochodzenie wpływa na nabór do tej służby?
  " Pamiętaj Rosjanin ma już genetycznie zakodowane, że jak batiuszka car tu Putin, etc, karze rezać Polaków to on to zrobi nie zastanawiając się, to samo Żyd, Ukrainiec, dowodów aż nadto"
  W takim razie kto buntował się przeciwko Putinowi i kogo eliminowało się i eliminuje w Rosji? Posłuszne genetycznie zakodowanych Rosjan, którzy wykonują każdy rozkaz?
  Niech Pan sobie odpowie na te pytania.
 • @Kisiel
  "Nie ty będziesz decydować, co jest niedopuszczalne. Na szczęście"

  To jest Twój największy problem? Lecz kompleksy.

  Wyraziłam swój pogląd w publicznej dyskusji, a Ty się wypowiadasz - jak rozumiem - za Naród. Że niby nie mam prawa posiadać poglądu? Coraz bardziej mi Ciebie żal.

  Służbę publiczną trzeba lubić, a Ty będziesz miał trudność - jeśli kiedyś wygrasz - ze zniżeniem się do poziomu i służeniem - jak to nazywasz - tatałajstwu.

  Bez odbioru.
 • @Rebeliantka
  1. Kto wyładowuje w necie kompleksy, a własciwie frustracje, doskonale widać. :)

  2. Moje kandydowanie nigdy nie służyło mojej wygranej (nie podsuwaj mi swojej perspektywy), tylko wsparciu sprawy, która jest mi bliska.

  3. Widzę, ze Dołęgę przemilczałaś, więc co sądzisz o opinii Piłsudskiego, że Polacy to "Naród wspaniały, tylko ludzie kurwy"?

  4. Niezorientowanym wyjaśniam, że personalna agresja Rabeliantki wynika z rozgoryczenia (dostał jej się prztyczek na Blogmedia i silnie odreagowuje :).
 • @Kisiel
  Za młodyś na Heroda na Rebeliantkę ... nie kompromituj się.
 • @gallux
  Jednak nie uzyskałem odpowiedzi na zadane pytanie. Mogę zrozumieć, że uczestnicy dyskusji na nE odkłamują propagandę PO, ale skąd w tym gronie PiS?
  Czy zwolennicy PiS w zgodnym chórku z PO i SLD chcą pozbyć się inaczej myślących?
 • @Wiesław P
  Szanowny Wiesławie!
  Skoro przeszliśmy już na ty, to proponuję idź swoją drogą, a ja będę szedł swoją. Nie przekonałeś mnie, ja nie przekonałem Ciebie więc myśl sobie człowieku co chcesz. Myśląc twoim tokiem myślenia to w Polsce prominentni komuniści i uczciwi rzemieślnicy, patrioci są w jednym worku. Ale myśl sobie co chcesz.
  Miłego żywota.
 • @carcajou
  daruj sobie takie komentarze
 • @Wiesław P
  Wszyscy carowie do Piotra I byli Rosjanami, "czystymi" o tyle o ile , gdyz zenili sie z ksiezniczkami sasiednich narodów.
  Dopiero po Piotrze I zaczeła sie moda na niemieckie (równiez np. duńskie) ksieżniczki. Rzeczywiscie rosyjskiej krwi było w Mikolaju II tylko około 5% (podaje z pamięci, może sie nieco mylę).
 • @Wiesław P
  Zapomniałeś o najwiekszym antykomuniscie - Hitlerze.
  Tak sie sklada, że osobnik ten niezbyt lubił Polaków i przegonił go z naszego kraju Stalin-komunista ratując życie narodu.
  Pamietaj - Syberie znakomita wiekszość zesłańców przezyła (czego jesteś dowodem), Oswięcim znakomita wiekszość nie przezyła.
 • @Lipnica
  Ocenia Pan/Pani niesprawiedliwie "przede wszystkim mówi o sobie".

  Skoro "ja" występuję i "ja" mówię-pisze to jak mam maskować to 'ego"? Mówię przecież w imieniu własnym. Kiedy użyłem frazy "my" wtedy padły pytania: jacy my, kto jeszcze, nazwiska. Jeden z panów dyskutantów rozwijając kwestię "my" chciał nawet, abym podał tych, co mnie popierają dyskretnie. Wiemy, że wielu ludzi z obawy np. o utratę pracy nie ujawnia swoich pogladów - to widać w tzw. badaniach opinii publicznej, respondenci domyślają się jaka powinna być prawidłowa odpowiedź i PO ma poparcie. Kto będzie mnie popierał "dyskretnie", jeżeli ja nie dochowam dyskrecji?
  A może drażni Panią/Pana nie tyle moje "ego" ile fakt, że to jestem ja.
 • @Wiesław P
  Komorowski, Luft, Steinhoff, - pisałem o nich, to parchy pamiętaj o tym!!!
  .............
  Wie Pan, że to co i jak piszę śwaidczy o mnie.
 • @Demaskator.
  Dośwaidczyłem w latach PRL skutków mądrości bez Boga i wolę Boga, który jest też madrością.
  Mądrość bez Boga wiele razy okazała się kłamstwem, a anwet zbrodnią.

  A więc Bóg-Honor-Ojczyzna.
 • @Wiesław P
  Szanowny Panie,
  "...kwalifikują was wyłącznie na tzw. zmywaki."
  Na Zachodzie (USA) byłem tylko na stypendium naukowym i nie pracowałem tam, gdzie mnie Pan kieruje. Oczywiście praca na zmywaku jest uczciwą pracą, więc mógłbym też zmywać, natomiast nieuczciwym jest poniżanie kogoś, nawet tylko mnie, z kim Pan przecież chce dyskutować – domaga się Pan odpowiedzi na swoje pytania.
  Gdyby Panu ktoś w takiej jak Pan formie zadał pytanie to by Pan odpowiadał? Tylko proszę mi nie mówić, że polityk ma wszystko znieść, bo zabiega o poparcie. Jestem człowiekiem, który ma swoją godność. Proszę przemyśleć swoje postępowanie.
 • @Wiesław P
  Moja żona jako radna w podwarszawskiej miejscowości stoczyła bój (zwycięski) zmiany nazw ulic Nowotki, Marchlewskiego, Fornalskiej na poetów, Balińskiego, Herberta i Hemara. Wtedy jeden z przeciwników nowych nazw zapytał żony dlaczego to w polskiej miejscowości ma mieć ulicę "parch" Hemar. Rzeczywiście Hemar nazywał się Jan Marian Hescheles i co gorsza był katolikiem, a więc przechrztą.
  Oto jeden z wierszy "parcha"!
  .................................
  Katyń
  Tej nocy zgładzono Wolność
  W katyńskim lesie...
  Zdradzieckim strzałem w czaszkę
  Pokwitowano Wrzesień.
  Związano do tyłu ręce,
  By w obecności kata
  Nie mogła ich wznieść błagalnie
  Do Boga i do świata.

  Zakneblowano usta,
  By w tej katyńskiej nocy
  Nie mogła błagać o litość,
  Ni wezwać znikąd pomocy.

  W podartym jenieckim płaszczu
  Martwą do rowu zepchnięto
  I zasypano ziemią
  Krwią na wskroś przesiąkniętą.


  By zmartwychwstać nie mogła,
  Ni dać znaku o sobie
  I na zawsze została
  W leśnym katyńskim grobie.

  Pod śmiertelnym całunem
  Zwiędłych katyńskich liści,
  By nikt się nie doszukał,
  By nikt się nie domyślił

  Tej samotnej mogiły,
  Tych prochów i tych kości –
  Świadectwa największej hańby
  I największej podłości.

  - - -

  Tej nocy zgładzono Prawdę
  W katyńskim lesie,
  Bo nawet wiatr, choć był świadkiem,
  Po świecie jej nie rozniesie...

  Bo tylko księżyc niemowa,
  Płynąc nad smutną mogiłą,
  Mógłby zaświadczyć poświatą
  Jak to naprawdę było...

  Bo tylko świt, który wstawał
  Na kształt różowej pochodni
  Mógłby wyjawić światu
  Sekret ponurej zbrodni...

  Bo tylko drzewa nad grobem
  Stojące niby gromnice
  Mogłyby liści szelestem
  Wyszumieć tę tajemnicę...

  Bo tylko ziemia milcząca,
  Kryjąca jenieckie ciała,
  Wyznać okrutną prawdę
  Mogłaby – gdyby umiała.

  - - -

  Tej nocy sprawiedliwość
  Zgładzono w katyńskim lesie...
  Bo która to już wiosna?
  Która zima i jesień

  Minęły od tego czasu,
  Od owych chwil straszliwych?
  A sprawiedliwość milczy,
  Nie ma jej widać wśród żywych.

  Widać we wspólnym grobie
  Legła przeszyta kulami –
  Jak inni – z kneblem na ustach,
  Z zawiązanymi oczami.

  Bo jeśli jej nie zabrała,
  Nie skryła katyńska gleba,
  Gdy żywa – czemu nie woła,
  Nie krzyczy o pomstę do nieba?

  Czemu – jeśli istnieje –
  Nie wstrząśnie sumieniem świata?
  Czemu nie tropi, nie ściga,
  Nie sądzi , nie karze kata?

  - - -

  Zgładzono sprawiedliwość,
  Prawdę i wolność zgładzono
  Zdradziecko w smoleńskim lesie
  Pod obcej nocy osłoną...

  Dziś jeno ptaki smutku
  W lesie zawodzą żałośnie,
  Jak gdyby pamiętały
  O tej katyńskiej wiośnie.

  Jakby wypatrywały
  Wśród leśnego poszycia
  Śladów jenieckiej śmierci,
  Oznak byłego życia.

  Czy spod dębowych liści
  Albo sosnowych igiełek
  Nie błyśnie szlif oficerski
  Lub zardzewiały orzełek,

  Strzęp zielonego munduru,
  Kartka z notesu wydarta
  Albo baretka spłowiała,
  Pleśnią katyńską przeżarta.  I tylko p a m i ę ć została
  Po tej katyńskiej nocy...
  Pamięć n i e d a ł a się zgładzić,
  Nie chciała ulec przemocy

  I woła o s p r a w i e d l i w o ś ć
  I p r a w d ę po świecie niesie –
  Prawdę o jeńców tysiącach
  Zgładzonych w katyńskim lesie.
 • @Wiesław P
  Przecenia Pan rolę Bronia. "Ślizgało" mnie całe państwo zachęcane przez ktoś b. potężnego z zewnątrz. Gdyby to był tylko Bronek, to dałbym sobie z tym radę w parę dni, a nie w kilka lat.
 • @Wiesław P
  Książę Stanisław Wilhelm Radziwiłł herbu Trąby (ur. 6 lutego 1880 w Berlinie, zginął 28 kwietnia 1920 w bitwie pod Malinem na Ukrainie), był XII ordynatem na Dawidgródku, rotmistrzem kawalerii polskiej. Adiutant marszałka Józefa Piłsudskiego. Za zasługi odznaczony Orderem Virtuti Militari.
  Hmm, zdrajca?
 • @Szeremietiew
  Miałem nadzieję, że będę prawidłowo zrozumiany, na próżno jak widać. Przecież chyba jesteśmy poważni i powinno być jasne, że ja nie nawołuję do wierzeń w Peruna i inne bóstwa naszych przodków, które im siłą odebrano, a zatem nie o zamianę mi chodzi w XXI w., ale o porzucenie (przynajmniej publicznie) bóstw żydowskich i zaprzestanie epatowania nimi.

  Wystarczy być racjonalnym filozofem, człowiekiem silnego charakteru, osobą niereligijną i niewierzącą, posługującą się metodą naukową w poznawaniu świata. Wszelki mistycyzm zostawmy życiu prywatnemu jednostki..

  By odpowiedzieć na pytanie: "Jak żyć poprawnie?", nie potrzebujemy religii, czy wiary. Mądrość starożytnych filozofów jest wystarczająca za przewodnika.

  Religia i wiara jest dla ludzi psychicznie słabych, to narzędzie hegemonów, by mentalnie niewolić i korumpować innych. To podła psycho-manipulacja, jaką znajdziemy w każdej sekcie prowadzonej przez psychopatycznego Guru.
  Miejmy głęboką racjonalną świadomość potrzeby zmiany społecznej, kulturowej. Ta zmiana jest jedynie możliwa, w moim absolutnym przekonaniu, na drodze rugowania I G N O R A N C J I poprzez powszechną i rzetelną E D U K A C J Ę w warunkach metody naukowej. Innej drogi nie ma. Dopóki ludzie tego nie zinternalizują w swoich umysłach, więc nie zaimplementują tego w życiu społecznym i politycznym, dopóty Ziemia będzie wciąż padołem łez jakim była i jest obecnie. Teoria socjalizacji Bandury pomoże w dalszym rozumieniu przedstawionej tu przeze mnie tezy.

  Do jakiego elektoratu chce pan z takimi słowami dotrzeć "Wiary Chrystusowej, Matki Bozej Królowej Polski i Kościoła Rzymsko-Katolickiego" ? Ja panu odpowiem: do elektoratu biernego, starego i wymierającego. Pomyślmy o młodym pokoleniu, oni czekają na mądrego przewodnika.

  pozdrawiam ;-)
 • @Szeremietiew
  Jeśli Ojczyznę wciąż pan stawia na trzecim ostatnim miejscu, to ja niewiem już o jakim ruchu jest tutaj mowa, dla patriotów watykańskich, czy polskich(?).

  Młodych pan TAKĄ HIPOKRYZJĄ nie pozyska. Ja nie jestem już taki młody, ale też mi z tym nie po drodze.

  Poniżej link, jak młodzi robili rewolucję w Serbii, Ukrainie i Azerbejdżanie oraz kto im pomagał i dlaczego:
  http://www.youtube.com/watch?v=-ZfAVvIcmdQ

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031