Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
121 postów 1379 komentarzy

A po Grossie jest „Pokłosie”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polacy dostali prezent na Święto Niepodległości. To nie są kotyliony p. Komorowskiego, ale film „Pokłosie” Władysława Pasikowskiego (tego od „Psów”, sagi poświęconej byłym ubekom),

 Premiera filmu odbyła się 6 listopada, w przeddzień rocznicy wybuchu „Wielkiej Socjalistycznej Rewolucji Październikowej”, co może nie jest przypadkowe, bowiem produkcje filmu zasiliły nie tylko fundusze z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (3,5 mln zł), ale także деньги  z Rosji. W gazetach można przeczytać entuzjastycznie pisane wiadomości o premierze i zachwyty nad filmem Andrzeja Wajdy („wspaniały, poruszający film”). Cytują też wypowiedź Bogdana Zdrojewskiego, ministra Kultury i... Dziedzictwa Narodowego, który wyraził podziw dla reżysera za "odwagę podjęcia trudnego tematu". A Pasikowski nakręcił film o mieszkańcach polskiej wsi, którzy podczas drugiej wojny światowej zamordowali grupę Żydów.

Słowa ministra skomentował Internauta (pod notatką w dziennik,pl toczy się dyskusja):
„~Jarząbek2012-11-07 07:40 Jaka odwaga?! Dziś w Polsce żeby dokopać Polakom nie trzeba żadnej odwagi! Odwaga to by była jakby ktoś np. nakręcił film o okupacji radzieckiej, i zachowaniu społeczności żydowskiej!
 
A co tak zachwyciło Wajdę? W filmie Pasikowskiego „Psy” mamy obrzydliwą scenę jak pijani esbecy wynoszą na ramionach zapitego nieprzytomnego kumpla, śpiewając „Balladę o Janku Wiśniewskim”. Teraz reżyser poszedł dalej i w nowym jego filmie mamy sekwencję jak to polscy chłopi przybijają do krzyża ćzłowieka, który chciał zadbać o groby zamordowanych Żydów. A chłopi, wszak katolicy, robią to dlatego, że Żydzi byli sprawcami ukrzyżowania Jezusa Chrystusa. Cóż ciemny polski lud! Prawda jaki wyrafinowany intelektualnie pomysł? DoktorJoseph Paul Goebbels by tego lepiej nie wymyślił. Reżyser opowiada w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej", że sfilmowanie czegoś takiego podsunął mu jednak nie Goebbels, ale jakiś kolega. Pasikowski mówi, że długo nie był przekonany, czy warto coś takiego kręcić, ale zmienił zdanie, gdy przeczytał jakąś książkę makabrycznego bajkopisarza Jana Grossa. 
Żydów mordowali normalni ludzie, nie żaden margines - tak o Polakach sprawcach powojennych mordów na Żydach, ale i tych w trakcie wojny, mówi Gross.
 
I nagle Pasikowskiego olśniło: „Pomyślałem sobie wtedy, że to jest to. Za to "warto" zabić na drzwiach stodoły.” – za co? Za ukrzyżowanie Chrystusa??? I tak powstała opowieść filmowa Pasikowskiego o dziejach Kalinów (taka słowiańska odmiana Kaina) tworząc „nierozerwalną, logiczną całość”, a na początku tego był pomysł o krzyżowaniu, jednak „prawda jest taka, że zacząłem od końca” - tłumaczy się reżyser.
Związki Pasikowskiego z Grossem są tak oczywiste, że podkreślił je nawet w recenzji „Gross trafia pod strzechy” „Tygodnik Powszechny” (Nr 46/2012). W recenzji czytamy: „Wieś wfilmie Pasikowskiego została zbudowana z samych klisz: antysemickie graffiti wita już na przystanku, a tłuszcza ogniem i siekierą broni zdobytego w niejasnych okolicznościach mienia.” I recenzent, jakby przerażony tym co napisał dodaje: „Trudno dyskutować z filmem, który bezwzględnie powinien był powstać. Jeszcze trudniej krytykować pierwszą tak spektakularną próbę zmierzenia się z przeklętym tematem „polskich sąsiadów” na gruncie kina popularnego. Władysław Pasikowski musiał nakręcić „Pokłosie”, bo nie widać w dzisiejszej Polsce nikogo, kto mógłby zrobić to lepiej.” No proszę – „trudno dyskutować”, a „jeszcze trudniej” film „krytykować”, chciałoby się rzec, nawet nie wypada źle traktować obrazu, który „powinien był powstać” i to „bezwzględnie”, zwłaszcza, że reżyser „musiał” film nakręcić. Nie wiadomo kto go do tego zmusił, ale uwaga recenzenta, że nie ma nikogo, kto zrobiłby to lepiej jest przesadna. Jest przecież spora grupka reżyserów potrafiących nie gorzej od Pasikowskiego popluwać na Polskę, byle tylko można było na takiej „twórczości” zarobić, a ciągle można! 
 
Wspomniałem o dyskusji pod notatka o premierze filmu. Można tam przeczytać kilka przytomnych opinii.  
„~Palligniot2012-11-07 09:48 Teraz czekamy na film pokazujący druga stronę tzn. kolaborację ludności żydowskiej z najeźdźcą sowieckim, współsprawstwo w zsyłkach i łapankach partyzantów, donosicielstwo na chłopów ukrywających żywność, błyskawiczna reorientacja antypolska i wchodzenie w struktury władzy sowieckiej. To bolesne doświadczenia, których konsekwencją było nasilenie wrogich postaw wobec ludności żydowskiej. Bez pokazania tych wątków nie sposób zrozumieć wzajemnych relacji z mniejszością żydowska na wschodnich terenach II RP
Zupełnie inny film powinien powstać na relacje wzajemne w GG. Tu czekamy na prawdę o Granatowej Policji i żydowskich szpiclach denuncjujących własnych rodaków i pomagających im Polaków, Domagamy się także pokazania represji wobec Polaków pomagających Żydom przez Niemców.
Postsżydotkomuniści w rodzaju Wajdy, Pasikowskiego, Holland, to propagandziści a nie poszukiwacze prawdy. Ta ich nie interesuje, ich zadaniem jest wykrzywić rzeczywistość.”
I kolejna wypowiedź:
„~~~18632012-11-07 09:29 Swoją wizje Polski miał Piłsudski, miał Dmowski. Mieli ją także Hitler i Stalin i to właśnie ich plan jest realizowany w tak zwanej III Rzeczpospolitej. Plan ten to kilkanaście milionów pozbawionych tożsamości, zmanipulowanych ludzi i obca elita. Skutkiem obcości tej obecnej elity jest choćby rytualne przepraszanie za dokonaną przez Niemców zbrodnie w Jedwabnem, co uzasadnia tak powszechne dziś określenie „polskie obozy śmierci”. Powyższe stwierdzenie natychmiast odwołam, jeśli ktokolwiek poda podobne temu wydarzenie, kiedy w państwie prawa świeckiego duchowni zatrzymali toczące się śledztwo. Miało miejsce w Jedwabnem, gdy wyniki śledztwa rozmijały się z oczekiwaniami ich wspólnoty, a niespalone zwłoki ofiar dawały pewność wykrycia prawdziwych sprawców zbrodni. Tak jak Katyń był kłamstwem założycielskim PRL-u, tak Jedwabne jest kłamstwem założycielskim „III Rzeczpospolitej”. W ten właśnie sposób pozbawia się nas i nasze dzieci dumy z przynależności do najbardziej katolickiego narodu Europy, dumy z bycia Polakami. Z Narodu, który przez kilkanaście lat kosztem nieprawdopodobnych ofiar, przez długie okresy samotnie, wielokrotnie zdradzany, prowadził walkę z dwoma totalitaryzmami czyni się dziś wbrew prawdzie twórców „obozów śmierci” i winnych palenia w pogromach swoich sąsiadów. Mają w tym swój wielki udział środowiska dziś rządzące naszym krajem.”
 
W zasadzie wszystkie głosy w dyskusji tak zabrzmiały. Ujawnił się też jeden odmienny:
„~hehe2012-11-07 09:15 Na forum sami prawdziwi Polacy i katolicy (czytaj: nieudacznicy, lenie, szowiniści i antysemici). Pozdrawiam zaplutych jadem.”
Prawda jaka merytoryczna i pozbawiona jadu wypowiedź.
 
Mamy taki obraz polskiej rzeczywistości: głosy rozsądne i wyważone Polaków i szkalującą, żerującą na Polsce tzw. elitę.
 
Czas najwyższy, aby Polacy obudzili się - wiem, wiem, to nazistowskie wszak zawołanie, ale co można powiedzieć, gdy tak wielu ciągle nie widzi, że w polskim chlebie zalęgły się robaki.
 
Dziwić może jedno, że Bogdan Zdrojewski chce być ministrem takiego "dziedzictwa", jakie pokazuje Pasikowski, chyba że minister też należy do „odważnych” jak pan reżyser! A może Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego nie o polskie dziedzictwo i kulturę chodzi?

KOMENTARZE

 • Szanowny Panie ..sądzę że
  znacznie lepszym ,,rarytasem" uraczyla nas ,,GAZETA POLSKA " dolaczając do swego wydania środowego płytkę z filmem ,,SOVIET TORY" ...to co szanowny pan nagłaśnia to tylko mały wkład ,odprysk z tego co TEN film UKAZUJE ...jeśli jeszcze pan tego nie oglądałeś to proszę to zrobić jak najszybciej ,jest to film reżysera EDVINSA SNORE który wywołał po jego obejrzeniu autentyczny parosyzm wsciekłosci samego PUTINA który rzucał ponoć po pokoju wazami z czasów carycy KATARZYNY...pozdrawiam
 • @val 17:12:46
  znam ten film, jest to paszkwil na Rosjan tak samo jak film pasikowskiego jest paszkwilem na Polaków. I w jednym i drugim przypdaku manipuje sie historią. No cóż, większośc bezmyślnych widzów zarówno w jednym jak i wdrugim przypadku da się nabrac i będą bic się w piersi i z poczuciem winy oddawac swój majątek jako zadoścuczynienie. Bo chyba o to chodzi jak zwykle. Nie po to ktos inwestuje pieniądze, by mu się one nie zwróciły. Tylko że chodzi o nasz MAJĄTEK NARODOWY!!! I tacy ludzie jak pasikowski przykładają ręke do tego
 • @ Autor
  To filmidlo to kolejny przypadek polonofobicznej, tzn. pelnej nienawisci wobec Polakow, propagandy.

  Jego autorzy to polonofobi, czyli antypolscy rasisci. Skompromitowali sie nim na reszte swoich dni, i na wiecznosc po zgonie.

  Ja ich bojkotuje, i nie wybacze im, chocby w przyszlosci nakrecili najbardziej patriotyczne i propolskie filmy, przepraszali i kajali sie.

  Uwazam, ze kazdy dobry Polak powinien traktowac ich w identyczny sposob.

  Pozdrowienia dla szanownego pana.
 • to jest pokłosie tego na co pozwalamy zydom w polsce
  Referat Jakuba Bermana Sekretarza Stanu Rady Ministrow i Czlonka Biura Politycznego PPR, Czlonka
  Tymczasowego Rzadu Jednosci Narodu oraz Sekretarza Poalej-Syjon, wygloszony w
  kwietniu 1946 r. na posiedzeniu egzekutywy Komitetu Zydowskiego.

  /wedlug stenogramu/

  Zydzi maja okazje do ujecia w swoje rece calosci zycia panstwowego w Polsce i
  rozszerzenia nad nim swojej kontroli. Nie pchac sie na stanowiska
  reprezentacyjne. W ministerstwach i urzedach tworzyc tzw. drugi garnitur.
  Przyjmowac polskie nazwiska. Zatajac swoje zydowskie pochodzenie. Wytwarzac i
  szerzyc wsrod spoleczenstwa polskiego opinie i utwierdzac go w przekonaniu, ze
  rzadza wysunieci na czolo Polacy, a Zydzi nie odgrywaja w panstwie zadnej roli.

  Celem urabiania opinii i swiatopogladu narodu polskiego w pozadanym dla nas
  kierunku, w rekach naszych musi sie znalesc w pierwszym rzedzie propaganda z
  jej najwazniejszymi dzialami i prasa, filmem i radiem. W wojsku obsadzic
  stanowiska polityczne, spoleczne, gospodarcze, wywiad. Mocno utwierdzac sie w
  gospodarce narodowej. W ministerstwach na plan pierwszy przy obsadzaniu ich
  Zydami wysuwac nalezy: Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Skarbu, Przemyslu,
  Handlu Zagranicznego, Sprawiedliwosci. Z instytucji centralnych - centrale
  przemyslowe, banki panstwowe, centrale handlowe, spoldzielnosc. W ramach
  inicjatywy prywatnej w okresie przejsciowym utrzymac silna pozycje w dziedzinie
  handlu.

  W partii zastosowac podobna metode - siedziec za plecami Polakow lecz wszystim
  kierowac.

  Osiedlanie sie Zydow powinno byc przeprowadzone z pewnym planem i korzyscia dla
  spoleczenstwa zydowskiego. Moim zdaniem nalezy osiadac w wiekszych skupiskach,
  jak Warszawa, Krakow; w centrum zycia gospodarczego i handlowego: Katowice,
  Wroclaw, Szczecin, Gdansk, Gdynia, Lodz, Bielsko. Nalezy rowniez tworzyc typowe
  osrodki zydowskie przemyslowe i rolnicze, glownie na ziemiach odzyskanych, nie
  poprzestajac na Walbrzychu i Rychbachu /obecnie Dzierzoniow/. W tych osrodkach
  mozemy przystosowac przyszle kadry nasze w tych zawodach, z ktorymi bylismy
  slabo obeznani.

  Uznac antysemityzm za zdrade glowna i tepic go na kazdym kroku. Jezeli
  stwierdzi sie, ze jakis Polak jest antysemita, natychmiast go zlikwidowac przy
  pomocy wladz bezpieczenstwa lub bojowek PPR jako faszyste nie wyjasniajac
  organom wykonawczym sedna sprawy.

  Zydzi musza pracowac dla swego zwyciestwa, pracujac jednoczesnie nad
  zwyciestwem i ugruntowaniem komunizmu w swiecie, bo tylko wtedy i przy takim
  ustroju narod zydowski osiagnie najwyzsza pomyslnosc i zabezpieczy sobie
  najsilniejsza pozycje.

  Sa male widoki by doszlo do wojny. Jesli Ameryka zacznie sie szybko
  socjalizowac, to ta droga mniejszych lub wiekszych wstrzasow wewnetrznych i tam
  musi zapanowac komunizm. Wtedy reakcja zydowska, ktora dzis trzyma z reakcja
  miedzynarodowa zdradzi ja i uzna, ze racje mieli Zydzi stojacy po drugiej
  stronie barykady. Podobny przypadek wspoldzialania Zydow calego swiata
  wyznajacych dwie rozne koncepcje ustrojowe - komunizm i kapitalizm - zaistnial
  w ostatniej wojnie. Dwa najwieksze mocarstwa swiatowe kontrolowane przez Zydow
  i bedac pod ich wielkim wplywem, podaly sobie rece. Trud Zydow pracujacych
  wokol Roosevelta doprowadzil do tego, ze USA wspolnie z ZSRR wystapily do walki
  przeciw Europe Srodkowej, gdzie byla kolebka nowej idei, opartej na nienawisci
  do Zydow. Zrobili to Zydzi gdyz wiedzieli, ze w przypadku zwyciestwa Osi, a
  glownie Niemiec, ktore doskonale przejrzaly plany polityki zydowsksiej,
  niebezpieczenstwo rasizmu stanie sie w USA faktem dokonanym i Zydzi znikna z
  powierzchni swiata. Dlatego tez Zydzi sowieccy dla tego celu poswiecili krew
  narodu rosyjskiego, a Zydzi amerykanscy zaangazowali swoje kapitaly.

  Nalezy sie liczyc z dalszym naplywem Zydow do Polski, poniewaz na terenie Rosji
  jest jeszcze duzo Zydow. Przed wkroczeniem Niemcow w poszczegolnych miastach
  ZSRR bylo kilka skupisk Zydow polskich: Charkow - 36 200, Kijow - 17 800,
  Moskwa - 53 000, Leningrad - 61 000, w zachodnich republikach - 184 730. Zydzi
  skupieni w tych osrodkach to przewaznie inteligencja zydowska i dawne kupiectwo
  zydowskie. Element ten jest obecnie szkolony w ZSRR. Sa to kadry budowniczych
  nowej Polski demokratycznej. Zgodnie z zalozeniami polityki sowieckiej wobec
  Polski - tzn. projektem polit-biura - fachowcy ci obsadzac beda najwazniejsze
  dziedziny zycia w Polsce, a ogol Zydow bedzie rozlokowany w glownych centrach
  kraju.

  Stara polityka zydowska zawiodla. Obecnie przyjelismy nowa, zespalajac cele
  narodu zydowskiego z polityka ZSRR. Podstawowa zasada tej polityki jest
  stworzenie aparatu rzadzacego, zalozonego z przedstawicieli ludnosci zydowskiej
  w Polsce.

  Kazdy Zyd musi miec swiadomosc, ze ZSRR jest wielkim przyjacielem i protektorem
  narodu zydowskiego, ze jakkolwiek liczba Zydow w stosunku do stanu
  przedwojennego ulegla olbrzymiemu spadkowi, to jednak dzisiejsi Zydzi wykazuja
  wieksza solidarnosc. Kazdy Zyd musi miec wpojone to przekonanie, ze obok niego
  dzialaja wszyscy inni, owiani tym samym duchem prowadzacym do wspolnego celu.

  Kwestia zydowska jakis czas bedzie jeszcze zajmowala umysly Polakow, lecz
  ulegnie to zmianie na nasza korzysc, gdy zdolamy wychowac choc dwa pokolenie
  polskie.

  Wedlug danych wojewodzkiego Komitetu Zydowskiego na terenie Slaska Gornego i
  Dolnego, jest obecnie ponad 40 000 Zydow. Okolo 15 000 Zydow ma byc
  zatrudnionych w osadnictwie. Powiat Rychbach /Dzierzoniow/ i Nysa sa
  przewidziane do tych celow. Akcja osadnicza finansowana jest z zydowskich
  funduszow zagranicznych i panstwowych. Zydzi celowo tworza nowa, choc chwilowo
  nieznaczna, koncentracje elementu zydowskiego, kladac podwaline pod zawod
  rolnika i robotnikow przemyslowych.

  Jest to budowanie przyszlego podloza szerszych celow politycznych.

  Jakub Berman
 • bez strachu
  „Antysemityzm to postrzeganie żydów takimi, jakimi są, miast takimi, jakimi chcą być postrzegani"
  zamiast słowa żydzi powinienem użyć syjoniści. zbyt duże uproszczenie. faktycznie nie każdy żyd to kanalia. tak jak nie kazdy polak czy rosjanin to człowiek bez skazy. a kim sa ci syjonisci i czym jest ten syjonizm. tak w wielkim skrócie syjonizm to taki faszyzm tylko zamieńmy niemców na żydów. syjonisci to ludzie którzy związali z nimi swoje interesy. zostanę jednak przy "żydach" bo wiekszość rozumie o jaką grupę mi chodzi.
  zeby zrozumiec jak to sie stało ze mniejszośc zydowska i ich poplecznicy przejeli w świecie niemal cała władze zaczne od początku.

  na początku było słowo. i wypowiedział je nikt inny tylko lenin.
  rewolucja bolszewicka w rosji była wywołana przez zydów. to oni za pomocą zmanipulowanych mas obalili cara i zapoczątkowali w europie komunizm.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Lenin

  http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81azar_Kaganowicz

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Trocki

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Jakow_Swierd%C5%82ow

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Moj%C5%BCesz_Uricki

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Karol_Radek

  http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_Unszlicht

  no i także największy filozof

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Karol_Marks

  http://pl.wikipedia.org/wiki/R%C3%B3%C5%BCa_Luksemburg

  czy to przypadek (1) że ścisłe przywództwo rewolucji to żydzi? może.

  a następnie lenin rzekł drugie słowo a właściwie zdanie.
  " po trupie burżuazyjnej polski do światowej rewolucji"

  przegrana w Bitwie Warszawskiej zakończyła żydowskie marzenia o rządzeniu europą

  przenieśmy w czasy współczesne do usa.
  Mniejszość żydowska w Stanach Zjednoczonych liczy około sześciu milionów osób, co stanowi 2,3% całej populacji kraju. Zadziwiającym zjawiskiem socjologicznym jest jej nieproporcjonalnie duży wpływ na życie polityczne i gospodarcze państwa. lobby proizraelskie w USA to Amerykańsko Izraelski Komitet Spraw Publicznych (American Israeli Public Affairs Committee – AIPAC). Powstał on w 1951 r. jako Amerykański Syjonistyczny Komitet do Spraw Publicznych, aby wywierać bezpośrednią presję na Kongres. Wielu przedstawicieli AIPAC to byli kongresmani i politycy, co sprawia, że organizacja ta ma bardzo bliskie i rozległe kontakty na szczytach władzy.

  Podobnym ciałem koordynującym działanie wielu żydowskich i proizraelskich organizacji jest Konferencja Prezydentów Głównych Amerykańskich Organizacji Żydowskich (Conference Of Presidents of Major American Jewish Organisations). W jej skład wchodzą szefowie 55 różnych organizacji, którzy formułują i artykułują stanowisko amerykańskich Żydów w kwestiach polityki zagranicznej. O ile AIPAC (głównie dzięki osobistym kontaktom i znajomościom swych pracowników) koncentruje się głównie na działalności w Kongresie, to Konferencja Prezydentów stara się przede wszystkim wywierać wpływ na władzę wykonawczą.

  Bodaj najbardziej znaną ze wszystkich organizacji żydowskich w Stanach Zjednoczonych jest mający swoją główną siedzibę w Nowym Jorku Światowy Kongres Żydów (World Jewish Congress – WJC). Kongres jest międzynarodową federacją około 100 różnych wspólnot i organizacji żydowskich z obu Ameryk, Europy, Azji i Izraela

  Anti-Defamation League ADL, (pol. Liga Przeciwko Zniesławieniu,) - jest amerykańską organizacją, jedną z najstarszych i najważniejszych organizacji żydowskich na świecie, której celem jest walka z nienawiścią i uprzedzeniami wobec Żydów. Założycielem ADL był Sigmund Livingstone. . ADL gromadzi i ewidencjonuje organizacje i osoby, których działalność jest przez nią uznana za niebezpieczną.

  o tym jaką władzę ma lobby nich świadczy ta ustawa.
  polska wersja z komentarzem

  http://palestyna.wordpress.com/2011/05/31/czy-jestes-antysemita-test-w-13-punktach/

  i oryginał jak ktoś chce sprawdzić

  http://www.glin.gov/view.action?glinID=178757

  przypadek numer 2.administracja w usa jest opanowana przez żydów

  kolej na fed czyli rezerwę federalna. bank który zarządza finansami ameryki. ma także wpływ na gospodarkę świata. i przechodzimy do przypadku nr 3 obecny szef ben bernanke to żyd.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Ben_Bernanke
  tak jak jego poprzednik

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Alan_Greenspan

  żydzi radzieccy próbowali podbić świat za pomocą rewolucji bolszewickiej, ich bracia amerykańscy zrobili to za pomocą ekspansji ekonomicznej. (kredytu)
  stare przysłowie mówi. światem rządzi pieniądz. a pieniądzem żydzi.

  chyba też przypadkiem (nr4) prezydentem Francji był żyd

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Nicolas_Sarkozy

  zajrzyjmy teraz do Polski (przypadki nr 5)
  ci ludzie którzy nami żądzą to nasz wewnetrzny wróg.
  przeciwnik z którym nie potrafimy sobie poradzić żeby skutecznie walczyc najpierw należy dobrze rozpoznać swojego wroga. a z tym rozpoznaniem w narodzie jeszcze nie za bardzo. dzisiaj u władzy są marionetki, i podstawione osoby z różnych mafii, byli agenci różnych służb, sprzedawczyki i donosiciele." pisze się to agentura. ale jaka to agentura. czy tak trudno skojarzyć narodowi kilka faktów."historycy" próbują udowodnic ze to agentura sowiecka (rosyjska). a tymczasem to nie Rosjanie rozkładają nas na łopatki.
  to agenci globalizmu i światowej lichwy nienawidzący nie tylko Polski a także i całego wolnego świata. agenci dla których bogiem nie jest Chrystus lecz mamona.
  agenci działają w Polsce pod polskimi nazwiskami dlatego tak trudno ich rozpoznac. to ich rękami po wojnie polska była zniewalana

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Julia_Brystiger

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Emil_Merz

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Benjamin_Wajsblech

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Salomon_Morel

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Maria_Gurowska

  http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_Czaplicki

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Helena_Woli%C5%84ska

  Alicja Graff żona Kazimierza Graffa stalinowskiego prokuratora

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Alicja_Graff

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Kazimierz_Graff

  Gustaw Auscaler, Paulina Kern linka brak

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Jakub_Berman

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Alfred_Lampe

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Wac%C5%82aw_Komar

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_Kornecki

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Ozjasz_Szechter

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Stefan_Michnik

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Mieczys%C5%82aw_Mietkowski

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Wac%C5%82aw_Komar

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Julian_Hochfeld


  wojskowi to żydzi

  http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_R%C3%B3%C5%BCa%C5%84ski

  http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_%C5%9Awiat%C5%82o

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Anatol_Fejgin

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Juliusz_Burgin  działają w kosciele

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Daniel_Rufeisen

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Romuald_Jakub_Weksler-Waszkinel  dziennikarze to żydzi

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_Michnik

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Seweryn_Blumsztajn


  politycy to żydzi


  http://pl.wikipedia.org/wiki/Ludwik_Dorn

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_Daniel_Rotfeld

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Bronis%C5%82aw_Geremek

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Marek_Borowski

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Zygfryd_Wolniak

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Bogumi%C5%82_Ferensztajn  czy to przypadek że w Polsce jest bałagan. odpowiedz jest krótka nie. w Polsce nie ma bałaganu. wszystkie decyzje podejmowane są świadomie. mimo iż nam wydaje się czasami ze (p)osłowie rozum stracili. nic bardziej mylnego. wszystko dzieje się w/g schematu.

  10 Reguł Mistrza Sun-Tsu (ok. 2500 tys. lat temu napisane jako instrukcja/ nauki, jak osłabić [wrogie] państwo i zniszczyć je):

  1. Niszczcie wszystko, co w kraju wroga najlepsze i zabierajcie surowce / owoce pracy .
  -Czyńcie ludzi biednymi i zostawiajcie ich w poczuciu zadłużenia.
  -Odbierajcie im radość i celowość ich pracy

  2. Ośmieszajcie jego Boga/ bogów, wiarę i szargajcie tradycję i obrzędy, umniejszajcie znaczenie świąt państwowych.
  -Łamcie ducha i autorytet przewodników duchowych, nauczycieli i kapłanów, odbierzcie im wiarygodność.
  -Zamiast prawdziwym nauczycielom, dawajcie pierwszeństwo fałszywym prorokom, mitomanom, megalomanom i łasym na dobra materialne zręcznym mówcom, którzy zgrabnie użyją wypaczonych nauk, by zwodzić, odwodzić od wiary i ograbiać naród.

  3. Pomniejszajcie autorytet sprawujących władzę, wmieszajcie ich w ciemne interesy i sprowadźcie na nich hańbę i odrazę społeczeństwa.

  4. Wszczynajcie kłótnie i siejcie niezgodę w narodzie

  5. Buntujcie młodych przeciw starym i starych przeciw młodym.
  -(wmawiajcie im brak poszanowania wartości i doświadczeń starszego/ młodszego pokolenia)


  6. Utrudniajcie działalność władz i urzędów.(wprowadźcie jak największą i niesprawiedliwą biurokrację, utrudniającą zrozumienie praw, podkreślającą obowiązki i kary)

  7. Miejcie wszędzie swych szpiegów, agentów i zręcznych agitatorów (podżegajcie do nienawiści klasowej, rasowej, etnicznej i seksualnej)

  -Odbierajcie prawa i znaczenie rodzinie - podważajcie jej status w imię wolności i poprawności politycznej wobec wszystkich (innych) grup.

  8. Nie odrzucajcie współpracy najgorszych kreatur. Wynoście ich na piedestały i okrzyknijcie zbawcami narodu.

  9. Nie szczędźcie też:
  - zwodniczych obietnic,
  - ofert pieniędzy( rzadko spełnionych i w minimalnym zakresie- tyle, by zyskać wiarygodność),
  - pochlebstw i fałszywych pochwał,

  10.Osłabiajcie, gdzie tylko możliwe rozwój sił zbrojnych przeciwnika.
  -Podkopujcie moralność, etykę, dyscyplinę, siłę, godność, honor, hart ducha i ciała poprzez tzw. brudna wojna
  prostacką muzykę i jej oprawę (eksponujcie cielesność i seksualność do przyjętych przez dany naród granic, a potem przekraczajcie je)
  - rozpasanie kulinarne (złą dietę) i trunki oraz inne używki niszczące zdrowie (najgorsze z nich legalizujcie, mając z tego profit).
  -Niszczcie i wyśmiewajcie wiedzę o medycynie naturalnej, nazwijcie ją zabobonem i ciemnota, odsuwajcie ludzi od darów Natury, dając w zamian jako niezbędne do życia szkodliwe suplementy. "Szkodzić- nie pomagać"
  - podsyłajcie im kobiety nierządne(czyńcie także kobiety przeciwnika nierządnymi i chciwymi, bez szacunku do siebie i dzieci[rodziny]pod pozorem wolnego wyboru i równości), by dokończyły dzieła zniszczenia
  - wmawiajcie ludziom, że bez materii ( pieniądze, ubrania, zbytkowne przedmioty, wygląd-moda, najnowsza technika) nie poradzą sobie absolutnie i nie znajdą uznania w oczach innych, a tylko pogardę i pośmiewisko.
  -Odsuwajcie ich od nauki i rozwoju, niechaj skupią się na gromadzeniu rzeczy materialnych z poczuciem ich niedosytu i ciągłego zagrożenia ich utraty.

  Fascynujące, czyż nie? Napisane ponad 2500 tysiąca lat temu. A co mamy obecnie w Polsce? Prawie idealnie spełnione 10 przykazań Mistrza Sun-Tsu.

  Jak myślisz drogi czytelniku co się stanie gdy ludzie w Polsce w końcu się dowiedzą? Jest przysłowie Historia kołem się toczy...

  TERAZ MAŁY QUIZ. POD ODPOWIEDNIE PUNKTY DOPASOWAĆ LUDZI I WYDARZENIA.

  przypadek 6
  szybkie pytanie. jaki film z polski został nominowany w tym roku do oskara, o kim jest ten film i kto go nakręcił.
  równie szybka odpowiedz "w ciemności" agnieszka holland. niby wszystko dobrze ale film o martyrologi żydów ukrywających się w kanale nakręcony przez żydówkę.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/W_ciemno%C5%9Bci

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Henryk_Holland

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Agnieszka_Holland

  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20070414&typ=my&id=my31.txt

  trochę z historii przypadek 7

  jak pokazuje historia żydzi byli przeganiani z każdego kraju w którym mieszkali, na przestrzeni wieków doszło do wielu pogromów. pytanie czemu tak sie działo? prawda ma tę właściwość ze wcześniej czy później wypływa, a zazwyczaj wypływa w najbardziej nieoczekiwanym momencie. pogromy były wynikiem poznania prawdy przez społeczności w których żyli żydzi. prawdy o krętactwie lichwie i ogromie zdrady.

  syjoniści i żydzi nie są lojalni wobec kraju w którym żyją. są lojalni wobec diaspory
  to ich pierwsza siła.

  niewiedza społeczeństw
  to jest ich druga siła
  wspólne skoordynowane działania jednocześnie na całym świecie.
  Siła nr 3

  działają zawsze tak samo. tylko że teraz z większym rozmachem.

  i na koniec pod rozwagę

  Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym." Israel Singer Dnia 19 kwietnia 1996r. na Swiatowym Kongresie Żydów


  Nasza rasa jest Rasą Panów. Jesteśmy świętymi bogami na tej planecie. Różnimy się od niższych ras tak, jak one od insektów. Faktycznie, porównując do naszej rasy, inne rasy to bestie i zwierzęta, bydło w najlepszym wypadku. Inne rasy są uważane za ludzkie odchody. Naszym przeznaczeniem jest sprawowanie władzy nad niższymi rasami. Nasze ziemskie królestwo będzie rządzone przez naszego przywódcę za pomocą żelaznej pięści. Masy będą lizać nasze stopy i służyć nam jako nasi niewolnicy." - Menachem Begin, premier Izraela, laureat Pokojowej Nagrody Nobla

  ps
  mógłbym pisać tak dalej, ale nie o ilość informacji tu chodzi ale o jej wagę. czy to ja się mylę w ocenie faktów czy oni jednak są wszędzie. ocenę pozostawiam czytelnkom
 • Tak...
  Coz, sprawy przyspieszaja...Trzeba "tubylcow" zaczac przygotowywac, do nie konczacego sie serialu pt. "Przemysl Holocaust".Tym bardziej, ze sprawe tzw. "odszkodowan" wziela na siebie ostatnio Izraelska agenda.Co znaczy, ze zarty sie skonczyly...Jeden "mlot" w USA, a drugi w Izraelu...Mam zle przeczucie...
 • @Jan Paweł 17:38:09 i kserksses
  I jak widac chyba chodzi o całą Polskę
 • Antysemityzm to postrzeganie żydów takimi, jakimi są, miast takimi, jakimi chcą być postrzegani
  W rosyjskiej telewizji Planeta jest program pt POJEDYNEK. Dnia 20 01 2011r tytułowy pojedynek odbył się między Władimirem Żyrinowskim a naczelnym rabinem Moskwy. Kim jest żyrinowki to wiemy. A rabin? Rabin nie może być głupi! To chodząca mądrość żydów. Więc starli się dwaj godni siebie rywale.

  Zaczął Żyrinowski

  -Ja na twoim miejscu i po tym co twój naród zrobił ludziom w Rosji , to bym nie odważył się ludziom pokazać na oczy.

  -A cóż takiego złego zrobili żydzi że mają się wstydzić?

  -A NKWD, które składało się w 84% z żydów? A gułagi i obozy? Ofiary które wy macie na sumieniu, to więcej niż straty w ludziach w drugiej wojnie światowej. Nic ci to nie mówi?

  -Co ty opowiadasz? Te straty o których tu mówisz , to wina systemu i Stalina. To Stalin kazał zabijać bojąc się utracić władzę.

  -A kto Stalinowi przygotowywał listy ofiar do egzekucji? I ile na dobę ? Kto ich fizycznie mordował? Może Rosjanie Rosjan?

  -Oczywiście ze Rosjanie Rosjan. Nie wykluczam że mógł być w tej formacji i żyd. Ale działo się to z rozkazu Stalina.

  -A ja mam tu ksero dokumentu w którym wasz Beria wydał rozkaz likwidacji ludzi których uznawał za wrogów związku radzieckiego. Możesz iść do archiwum i sprawdzić. Wiec likwidowaliście milionami ludzi którym nie podobała się wasza działalność. Chcesz wiedzieć ile zbudowaliście gułagów, ile obozów np. przy kamieniołomach i regulacjach rzek? W całym ZSRR był tego ponad 2500. a wiesz że tam nie siedział ani jeden żyd? Że komendantami byli wyłącznie żydzi. A jeśli już był Rosjanin, to taki zaprzedał się wam i robił to co mu kazaliście.

  -Ale nie zaprzeczysz , że żydzi w czasie wojny odegrali ogromną rolę w pokonaniu armii niemieckiej!!!

  -Żydowscy żołnierze, a raczej oficerowie, bo jak taki był żyd to automatycznie otrzymywał stopień oficera politycznego, to tylko krępowali ręce oficerowi radzieckiemu. Bez nich nie mógł nawet samodzielnie rozkazywać. Stalin to zrozumiał pod koniec wojny i trochę ukrócił władzę oficerów politycznych, żydów. Ale skoro ty wyciągnąłeś temat jak walczyliście , to ja ci zaprezentuje wydarzenia z frontu. Jak Niemcy byli pod Moskwą to Rosjanie wywozili za Ural całe fabryki. Dzień i noc szły transporty . i twoi żydzi , oficerowie NKWD którzy obłowili się w czasie rewolucji, rabując z cerkwi obrazy i inne dzieła sztuki, załadowali swoje kufry z kosztownościami w te transporty. Wywiad Żukowa doniósł o tym fakcie Stalinowi., a ten kazał ich rozstrzelać i publicznie ogłosić za co. Nie był w tej grupie ani jednego Rosjanina. I co ty na to? Albo gdy Stalin powierzył Żukowowi obronę Leningradu to tam też był taka historia z 200-oma politycznymi z NKWD. Ci oficerowie , gdy ludność padała z głodu a racje było po parę deko na osobę to oficerowie żydzi brali jedzenia ile chcieli. Ale to nie wszystko, doradzali politycznie rosyjskim oficerom z ziemianek. Rosjanie ginęli a wasi chronili się w bunkrach i ziemiankach. Żukow to ujawnił. Kazał ich mimo ostrej zimy rozebrać do gaci i ustawić pod ścianę. Ale zawahał się bo było ich ponad 200-u. zadzwonił do Stalina a ten odparł ze trzeba ich rozstrzelać. I co ty powiesz ? za bohaterstwo tych 200 rozstrzelano? To ma być ten wkład w zwycięstwo nad Hitlerem.?

  -Ty to musisz powyciągać takie przykre sprawy! Jak jest wojna to się ujawniają różne charaktery. Żydzi to tacy sami ludzie jak inne narody i bywa że wśród nich są źli ludzie. A co to waszych nie był w NKWD?

  -Oczywiście ze byli. Ale zobacz jak jest statystyka . 16% Rosjanie , 84% żydzi. Rosjan nie awansowano na oficerów, chyba że zasłużył na awans mordując swoich rodaków. A już sama góra w Moskwie to wyłącznie żydzi! Może tu powiesz jak topili ludzi w morzu twoi żydzi. Nawet dzieci. Jak okna i drzwi zaspawali żeby nikt nie mógł się uratować. Co, może Rosjanie to zrobili?

  -Tu należałoby powołać komisje do sprawdzenia tych zarzutów. Przecież te barki i statki były rosyjskie a nie żydowskie.

  -Tak. Łubianka , gułagi, kamieniołomy , tamy , regulacje rzek były ruskie. Ale kto miał nad tym władzę? Wy żydzi byliście władzą. Wy skazywaliście w sądach Rosjan, a i bez sądu były wyroki wydawane przez dowódcę obozu. Wam Europa zawdzięcza ludobójstwo, które za wszelką cenę chcecie zwalić na ustrój! A ten ustrój kto wymyślił i wcielił w życie ? Może rosyjski chłop lub robotnik w fabryce? To twoi rodacy Marks i Engels wykombinowali jak żydzi maja przejąć władze na całym świecie. Mam ci tu wyliczać wasze zbrodnie za które wg mnie kiedyś wasz naród zapłaci krwawo? Mydlenie oczu światu nic nie da. Bo już w narodzie rosyjskim coraz śmielej mówi się o waszych zbrodniach i ofiarach w dziesiątkach milionów. Są jeszcze pewne więzy które w pełni nie pozwalają naszej władzy mówić o faktach i ludziach , ale układy na świecie ulegają zmianom, i będzie tak ze ujawnimy światu wasze ohydne uczynki. Dlatego ci powiedziałem że ja na twoim miejscu nie nie występowałbym tutaj i to ze mną.

  -A któż ty jesteś taki ze powinienem się ciebie bać?

  -Ja mam odwagę powiedzieć wam że jesteście narodem przestępców, a ubieracie się w szaty świętych. Macie morze niewinnej krwi na rękach, a krzyczycie na cały świat ze wam się krzywda dzieje. To Izrael wyrzucił z terenów które są ojczyzna Palestyńczyków ponad 4mln ludzi i zajął bezprawnie ziemie innego państwa. To wy żydzi przywłaszczyliście sobie ziemie Libanu, Syrii, i Palestyny. Bo macie poparcie w USA, w których podobnie jak w Polsce żądza żydzi. Bo tak chytrze dzielicie wypracowane przez polaków i amerykanów pieniądze, żeby móc sobie kupić sobie zdrajców i żeby dla was upadlali te narody. Ale to się skończy. Pracujecie na następny pogrom, który może być taki że ci co ocaleją będą przysięgać ze nie są żydami. Ta sytuacja zaczyna dojrzewać i nastąpi taki moment że pękną więzy obawy, przestana się was bać całe narody i przejrzą na oczy jakimi pasożytami świata jesteście. I co ty masz na obronę swojego bandyckiego narodu?

  Rabin aż podskakiwał na ławce i machał rękami jak Żyrinowski mówił.

  -Jak śmiesz mówić wulgarnie i kłamliwie o narodzie z którego ty sam pochodzisz!? Przecież twoi rodzice to polscy żydzi. Ty kalasz własne gniazdo. A to bezkarnie ci nie ujdzie. Ty zapłacisz za te brednie publicznie wypowiadane. My wniesiemy sprawę do sądu tu w Moskwie. Ty zostaniesz za te oszustwa surowo ukarany!

  -Ty pamiętaj ze to już nie czasy berii i kaganowicza . ze z sadów pousuwano sędziów żydów. A Rosjanie was nienawidzą. Ty nie tykaj moich rodziców bo ci tu i teraz zapłacę.

  To mówiąc wstał i ruszył w stronę rabina. Służby porządkowe nie dopuściły do rękoczynów

  -Ja owszem urodziłem się jako żyd, ale ja czuje się Rosjaninem i moją ojczyzna jest Rosja a nie Izrael. żyłem tak że Rosjanie mnie akceptują. Ty spróbuj poddać się pod głosowanie i tak jak ja wygrać. Popatrz tu na wielkim monitorze widać jak ludzie głosują.

  Żyrinowski miał 25000 głosów poparcia, a rabin 2100

  -Ty sam zobacz , na ciebie głosowali tylko żydzi i to nie wszyscy. Bo w Rosji jest was dużo więcęj niż ci co ciebie poparli. Jak ty możesz być rabinem skoro jesteś taki głupi. Twój bóg odebrał ci resztę rozumu.

  Tym razem żyd nie wytrzymał podszedł i opluł żyrinowskiego ten nie był dłużny i rabin dostał parę razy pięścią w twarz. Po chwili wstał i powiedział.
  -Ty żyrinowski za to ciężko zapłacisz.

  Po czym odpiął mikrofon i wyszedł ze studia
 • bez strachu
  a więc ten osławiony antysemityzm to nic innego jak zdrowa i normalna reakcja obronna społeczeństw na niegodziwości popełniane przez żydów i ich popleczników
 • @Jan Paweł 17:38:09
  jakim trzeba być debilem i do tego cynicznym łajdakiem aby głosić takie poglądy a do tego podpisywać się podobnym nickiem...NO JAKIM ???
 • @night rat 18:52:42
  ci ludzie nasz wewnętrzny wróg.przeciwnik z którym nie potrafimy sobie poradzić żeby skutecznie walczyć najpierw należy dobrze rozpoznać swojego wroga. a z tym rozpoznaniem w narodzie jeszcze nie za bardzo. potrzebna nam jest praca u podstaw . edukacja i informacja. bez tego jakakolwiek próba zjednoczenia narodu nigdy się nie powiedzie . trzeba wskazać wrogów z imienia i nazwiska.
 • @night rat 18:52:42
  to już było!!!, tolerancja, zgoda, gruba kreska i... mamy, tzn juz Polski nie mamy!!!
 • @val 19:06:56
  może kiedyś będzisz sie wstydzic za te twoje kompromitujące cię wpisy. Na razie to chroni cię przed tym... brak świdaomości i jakby całkowity brak zrozumienia tego co się aktualnie dzieje
 • @Jan Paweł 19:28:50
  rownie dobrze mógłbym odwrócić twój wpis i zamiescić jako własny ,doskonale by pasował ,ale tego nie zrobię ,wyrażnie trudno mi utozsamiać się z kimś kto pozuje na DEBILA !!! i tylko tyle ,a tak naprawdę podejrzewam że nie widziałeś tego filmu ,,sowiet story " wcale...
 • @Jan Paweł 19:20:45
  do twojego wpisu dodam ze rewolucja w Polsce była fikcją a przejęcie władzy nastąpiło w uzgodnieniu z komunistami i przy założeniu nie wchodzenia im w interes .Tak postanowiono przy okrągłym Stole
 • @kserkses 19:12:06
  1. Bogdan Zdrojewski
 • @Jan Paweł 19:28:50
  i dodam jeszcze że dostrzegam twój ,,wyrażny" sentyment do ,,onucek i fufajki" ,to pewnie jeszcze wpojony przez tych co się spłodzili a przyleżli tutaj z tą dziczą azjatycką targając te swoje karabiny na sznurkach...poszoł won
 • @val 19:33:50
  Mogę ci doradzic, przeczytaj wszystkie zamieszczone tutaj komentarze i potem skofrontuj to z tym filmem który podobno ogladałeś (mówię o Sovet Story), pomyśl trochę i jeszcze raz coś napisz
 • Polecam, jeśli Pan Minister nie widział:
  http://prezydentrzbik.nowyekran.pl/post/68941,prawdy-czasow-prawda-ekranu-prawda
 • @kserkses 19:35:24
  oczywiście że tak. Mało tego, to wszystko było już wcześniej przygotowywane.
 • @val 19:37:18
  gdyby mnie tak obraził np Pan Szeremietiew, to z całą pewnością miałoby to swoją wagę...
 • @Jan Paweł 19:37:55
  nie rozumiem co cię w tym filmie tak boli ,czy to że mordercy polskich oficerów w katyniu nigdy nie byli pociągnęci do odpowiedzialnosci ???a może ta prawda że w czasie II wojny żginęło 27mln rosjan ale tyko około 3mln zabili NIEMCY a resztę SAMI ROSJANIE ??? ,czy też nie możesz znieśc PRAWDY o hołodomorze KTÓRY POZBAWIL 3mln ukrainców życia ??? już nie wiem co cię tak w tym filmie OBURZA ??? może sam napiszJAK SIĘ NIE BOISZ ,a nie powołuj się na bzdurne komentarze...!!!
 • @Jan Paweł 19:42:02
  takich ludzi jak ty obrazić się nie da...podobna mentalność cechuje wschodnioazjatycką dzicz jak niezmywalny stempel...
 • @Dziękujemy za wspaniały artykuł
  Oprócz wielu zalet, ma Pan też tę przewagę nad innymi, że taguje Pan tagiem "polonofobia". Przydałby się jeszcze tag "antypolonizm". W celu rozwiązania problemu trzeba go nazwać. Zacznijmy więc nazywać etniczną nienawiść do Polaków polonofobią i antypolonizmem.

  Pozdrawiamy!
 • Pasikowski się zlajdaczył... I nie on pierwszy wśród "elity" polskich filmowców
  Skoro złajdaczył się Wajda panegirykiem na cześć Bolka, łajdaczy się kolejny raz (politycznie) Holland, a Kutz... to Pasikowski chciał dołączyc do tak szacownego grona... Łatwo wam, spsiałe dusze (za przeproszeniem psów) jeść z ręki POlityków Judaszowe ochłapy. Ludziom przyzwoitym to się nie zdarza.
 • @val 20:15:52
  a przeczytałeś powyższe komentarze? Jeżeli tak to nieczego nie zrozumiałeś. Jeżeli nie, to przeczytaj
 • Czyli Pasikowski stał się taką samą antypolską szmatą, jak "Janek" Gross, na własne życzenie!
  " Pasikowski mówi, że długo nie był przekonany, czy warto coś takiego kręcić, ale zmienił zdanie, gdy przeczytał jakąś książkę makabrycznego bajkopisarza Jana Grossa."

  Bardzo ciepło podróże po Polsce z "Jankiem" wspominał "Adaś" Michnik. Tylko nie pamiętam, który z tych antypolskich paszkwili Grossa obaj wtedy promowali ...
 • @Jan Paweł - Nie kłam złogu esbecki!
  "znam ten film"

  ---> Kłamstwa Jana Tomasz Grossa zostały już dawno temu udowodnione. Ten śmieć, przepełniony jadem nienawiści do Polski i Polaków, w bezczelny sposób manipulował nawet zdjęciami i wypowiedziami świadków!

  A skoro znasz "The Soviet Story", to w tej chwili dawaj tu czas: minuty i sekundy, w których jest coś nieprawdziwego lub zmanipulowanego!
  A jak nie potrafisz, to zamknij mordę!

  PS. Ale najpierw przeproś nas Polaków, zanim znikniesz!
 • @kserkses 18:20:34
  Ale zrobiłeś kawał roboty jeżeli to wszystko prawda (no, rozmowę Żyrinowskiego Z rabinem pewnie można znaleźc na YouTube), to myślę że nie za dobrze to wygląda dla pokoju światowego. Ta rosnąca świadomośc (i zapowiadane jeszcze rosyjskie odkrywanie prawdy) pewnie narobią trochę (może nawet nie trochę) zamieszania. Oby Dobry Bóg jakos to wszystko poukładał.
 • Ta ofensywa kłamstw lobbies żydowsko-prożydowskiego, masońskiego, agenturalnego nigdy się nie skończy.
  To pierwszy wniosek, musimy zatem z tym żyć i jakoś mądrzej, mocniej na to reagować, czynnie odkłamywać, prostować te bzdury, m.in TAKŻE FILMAMI. Tylko filmem można to odczarować, oraz pozwami mieszkańców Jedwabnego, bo są tym poszkodowani podobnie jak my z okolic Oświęcimia za nie swoje zbrodnie. Rozumiem ich doskonale. Żydom nie chodzi o wskazywanie tych co ich ratowali nierzadko ponosząc tego konsekwencje, śmierć całych rodzin, to się nigdy nie liczyło zbytnio, za dużo byłoby polskich "drzewek", miejsca brakło.

  Druga kwestia tu udział w tej hucpie po 1989 tzw "naszej" strony, np śp. Lecha Kaczyńskiego jako ministra w AWS, czy później jako prezydenta, PiS przy władzy, PC przy władzy, AWS.

  A co Pan Romuald Szeremietiew zrobił dla prawdy wtedy kiedy coś można było zrobić w latach 1991-3 i 1997-2001? Jako poseł, minister, wysokiej rangi urzędnik w MON?

  Patrzyliśmy jak demon tych kłamstw rośnie, rośnie, rośnie i niemoc przed dwie dekady coraz większa. Co robić? Gonić ich kamieniami jak przed wojną? Tego właśnie chcą, prowokują nas żebyśmy uzewnętrzniali swoje żale, czy agresje u słabszych nerwowo jednostek. I znowu mają pokarm do kolejnych działań przeciw nam, przecież to cały przemysł, wyspecjalizowane organizacje jak "Nigdy więcej", płatni zabójcy mordujących takich jak dr. Ratajczak. Docelowo za "mowę nienawiści" zaludnią się więzienia patriotami, a może jak z dr. Ratajczakiem będzie preferowana fizyczna eliminacja. Moda na wisielców rośnie przecież. Wypadki, choroby, zniknięcia, mordy. Ktoś na nas po prostu poluje jak na zwierzęta, na bydło.

  Nasze protesty są niczym popiskiwanie szczeniaczka, kociaczka. Oni mają to w dupie i robią dalej swoją antypolską, antykatolicką robotę. I nie chodzi tylko o pieniądze, nie kupimy sobie spokoju nawet za bilion dolarów. To się NIGDY nie skończy, najwyżej po III wojnie światowej będzie jakaś zmiana, ale jaka? Może już nie będzie Polski, ale POLIN i inni lokatorzy tych ziem. Palestyńczycy też myśleli że są u siebie... czy plemiona czasów biblijnych stojące na drodze Narodu Wybranego do Ziemi Obiecanej. Istotą problemu wg mnie jest to, iż niektórzy żydzi najwyraźniej uważają Polskę za Ziemię Obiecaną nr 2, za Żydowski Raj parafrazując znaną nam, ale już wyklętą fundację p. Tyrpy.

  Dlaczego PiS mając wpływy w IPN za śp. Kurtyki nie dokonał rzetelnego śledztwa w sprawie zajścia w Jedwabnem i Kielcach po wojnie? Można było powołać też inne (w tym międzynarodowe) zespoły naukowców, historyków, prokuratorów do tego. Mieli władzę. To dwa najbardziej znane w świecie przypadki. W obu jesteśmy całkowicie niewinni, ale świat wierzy już w zupełnie coś innego. Kolejny film będzie o Kielcach?

  Należy tego reżysera, całą ekipę, film bojkotować, otoczyć ostracyzmem, to paszkwil niczym niemieckie i sowieckie propagandówki. Antypolska robota.

  11 listopada m.in środowiska żydowskie-prożydowskie będą nas prowokować na trasie Marszu Niepodległości. Potomkowie stalinowców, katów z PRL, zdrajców z KPP itd

  Jeżeli świat uwierzy iż Polacy to rzeźnicy żydów, naziści przy których Niemcy to przedszkolaki niegroźne, to stwarza się klimat to przyzwolenia na eksterminację Narodu Polskiego podczas najbliższej wojny. Nie będzie żalu i pomocy dla antysemitów. Powstaje uzasadnienie i etyka KARY za "winy". Ilu z nas zostanie po użyciu broni atomowej przez Rosję, a może neutronowych głowic żeby nie równać całego kraju, ograniczy to też skażenie. Można też wygnać, zagłodzić, zagazować, wytruć, pandemie, usłużny (totalitarny - organ NWO) Sanepid zaszczepi przymusowo tych co są zbędni. Nawet wojny nie trzeba, wystarczy dalsza okupacja kraju przez prożydowski, w istocie żydowskie, masońskie, agenturalne, mafijne PO.

  Mogą z nami zrobić DOKŁADNIE WSZYSTKO. Nie robią, bo może jeszcze się nas obawiają, albo czekają na właściwy moment. Zresztą czy nie robią? Czy nie jest zatruta woda, żywność, czy z nieba nie leci na nas oprysk chemtrails? Do tego spalane z biedy i głupoty śmieci...

  Sądzę że blisko do stanu wyjątkowego, nawet wojennego. Tradycyjnie grudzień? Może dopiero przedwiośnie, w każdym razie musi być bardzo zimno, wtedy ludzie mniej protestują, nie nocują na ziemi itd Obecne wojsko to w istocie zawodowa, bezwzględna policyjna żandarmeria i jednostki antyterrorystyczne, ich celem mogą być obywatele którzy ich opłacają z podatków, bo gdzie tu jakieś grupy terrorystów w Polsce są? Na pewno nie na Nowym Ekranie :) Tu ich nie ma, może w Krytyce Politycznej prędzej, nie mają tam znowu arsenału na 11 listopada dla lewackich nazistów z Niemiec?

  Trzeba ich (PO) zatrzymać i nie wiem czy da się to zrobić regułami demokracji, wygranymi wyborami (to utopia odległa jak gwiazdy), czy jednak już ulicą, strajkiem generalnym, totalnym obywatelskim nieposłuszeństwem, wymuszenie nowej umowy społecznej-narodowe, słowem zmuszenie systemu do tego żeby wreszcie zaczął służyć Suwerenowi. Okazją jest abonament telewizyjny, tu się Polacy mogą sprzeciwić, przećwiczymy skuteczność sprzeciwu na wielką skalę. Telewizja niech jest zasilana z budżetu poprzez konkursy grantowe. Przy okazji można poprawić przekaz z komercyjnych, ale jeżeli misją ma być taki film, albo serial jak to mordujemy żydów... to ja dziękuję.
 • @1normalnyczlowiek 21:33:46
  Skąd ty się wziąłeś z tym chamstwem? u tak szacownej Osoby jak Pan Szeremietiew. Chyba nadużywasz gościnności...
 • Ksiądz Pawłowski osiadł w końcu w Jaffie. Nauczył się hebrajskiego.
  Opracował pierwszy podręcznik do nauki religii katolickiej po hebrajsku. Pracował w kościele św. Piotra w Jaffie, gdzie zbierali się Polacy. Odprawiał po polsku i po hebrajsku. Jeździł na motocyklu uczyć religii pojedynczych uczniów. Stał się znanym w całym Izraelu duszpasterzem Polaków. Zaradzał ich biedzie duchowej i materialnej. Pomagał znaleźć pracę, załatwić leczenie.

  Czy ta kreska w rubryce „narodowość” nie sprawia bólu? — Jeśli Żydzi nie uznają mnie za Żyda, to jest ich problem, nie mój. Bo ja wiem, że jestem Żydem. Jeżeli mnie Żydzi zapraszają na seder, to się z nimi modlę. Kiedyś wracałem w sobotę ze Mszy po cywilnemu, podchodzi Żyd i mówi, że brakuje im jednego do modlitwy (musi być dziesięciu). Dali mi tałes i coś do odczytania, na końcu podziękowałem i poszedłem. Kiedy byłem u mojego stryja w Ameryce, mieszkałem u rodziny i chodziłem wtedy do bożnicy, bo nie było tam kościoła katolickiego. Musiałem tylko uważać, żeby w synagodze nie uklęknąć, a potem, by w kościele jarmułki nie nałożyć.

  Jak to jest z tym polskim antysemityzmem? — Ja nawet nie wiem, jak polski antysemita wygląda, bo takiego nie spotkałem. A pan Gross pisze, co chce. Ja nie mam do niego żalu. To może być prawda widziana przez niego. Ale ja uważam, że to, co on opisuje, to jest cień niewielki w porównaniu z tym wielkim światłem, którym są Polacy ratujący Żydów. Kilka tysięcy Polaków, którzy mają medale Sprawiedliwy wśród Narodów Świata i jeszcze więcej tych, którzy nie mają medali. Byli też Ukraińcy, którzy pomagali Niemcom w likwidacji Żydów, także policjanci żydowscy. Każdy naród ma ludzi dobrych i złych. O Niemcach też nie wolno powiedzieć, że to naród zbrodniarzy. Wśród nich też byli święci i dobrzy.

  Skąd ks. Pawłowski, czyli Jakub Hersz Griner, czerpie radość i pogodę życia mimo tylu dramatycznych przeżyć? — Gdyby życie kończyło się tylko na grobie, to musiałby płakać cały czas. Ale jeżeli jest życie wieczne i droga Pana Jezusa prowadziła przez krzyż do zmartwychwstania, to czemu ja mam płakać? Przecież jest nadzieja — śmieje się jedyny chyba na świecie infułat Żyd.

  http://www.opoka.org.pl/biblioteka/P/PR/gn201104-dwieoj.html
 • @Raiden
  "Właśnie przed chwilą oglądając Panoramę, słuchałem wypowiedzi młodszego Stuhra .. a sytuacje opisywane w filmie miały przecież miejsce w wielu wielu wielu wielu wielu wielu wielu wielu wielu ..."

  Te kłamstwa wyssał pewnie z mlekiem matki i z udziałem swego tatusia!
  Jego tatuś w swojej dzisiejszej medialnej wypowiedzi, przyznał że jest bardzo dumny z syna, bo mógł on w wielu fragmentach nie udawać, mógł grać siebie ...
  Nie wiem tylko czy on grał przybijanego czy przybijającego ... Ale co się dziwić, skoro dla Maciusia w Polsce jest fantastycznie - tak twierdził przed wyborami wspierając antypolską partię i przygniecionego polskością premiera!
  http://normalny.nowyekran.pl/post/28101,monika-brodka-nie-zostala-prostytutka-polityczna

  A że m.in. z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej ubyło3,5 mln zł, by m.in odwdzięczyć się za wyborcze poparcie ... a co to kogo obchodzi!!!
  http://www.polskatimes.pl/artykul/454902,prezydent-stuhr-i-brodka-apeluja-o-glosowanie-nie-wiem-komu,id,t.html
 • @Jan Paweł
  "Skąd ty się wziąłeś z tym chamstwem? u tak szacownej Osoby ..."

  Gdybyś naprawdę uważał Pana Szeremietiewa za "tak szacowną Osobę", to byś nigdy tu się nie pojawił - powinieneś przecież znać jego stosunek do takich jak ty esbeckich złogów.
 • @circ 21:42:31
  Pewnie Ks Pawłowski juz ma zapewnione miejsce w Niebie za nawrócenia Żydów.
 • @1normalnyczlowiek 21:56:43
  Twój podstawowy błąd polega na tym że utożsamiasz Rosję z Sowietami. Dokładnie tak samo jest w filmie Sowiet story. Po prostu twórcy filmu chcą zwalic całą winę za zbrodnie komunistyczne na Rosjan, tak samo jak Polakom sie wciska obozy śmierci. Poczytaj sobie relacje rozmowy Żirinowskiego z rabinem (powyżej) i chyba przyznasz mi rację. Rosja to nie Sowieci. Zaś siły które stoją za tym filmami chcą poróżnic nas Chrześcijan w obliczu słowiańskiego jednoczenia się Chrześicijan. Widocznie Siły te uznały że jest to dla nich groźne stąd pieniądze na takie filmy. Przemyśl to, bo szkoda by było byś błądził
 • "ale także деньги z Rosji."
  Gross od co najmniej 68 roku reprezentuje interesy sowieckie więc trudno się dziwić, że pisze swe pseudo historyczne paszkwile wymierzone nie tylko przeciwko Polsce ale także przeciwko naszym sojuszom z Ameryką.
  Dopóki prl była sojusznikiem sowietów to Moskwa nie była zaiteresowana by kompromitować Polskę wśród opini publicznej Zachodu. Również w kraju nikt nie był zainteresowany aby podsycać nastroje antyżydowskie a poza tym ustrój miał inne zmartwienia stąd i zadaniowanie Grossa było inne.


  Bardzo ciekawa jest przemiana jaką przeszedł pomarcowy uciekinier. W 84 roku napisał doskonałą, drukowaną w wydawnictwach podziemnych pozycję pt. "W czterdziestym nas matko na Sybir zesłali". A kampania oskarżająca Polaków o antysemityzm zaczęła się w czasie gdy Polska przystępowała do NATO (" Sąsiedzi") i została powtórzona w czasie prowadzenia rozmów na temat tarczy antyrakietowej ("Strach").
  Obydwie pozycje miały w negatywnym świetle pokazać Amerykanom nowego sojusznika a odgłosy tej akcji przeniesione i wzmocnione przez "pudła rezonansowe" do kraju, miały budować antyamerykańskie nastroje w naszym społeczeństwie.
  Taki mechanizm wciąż działa.


  Dlatego co jakiś czas organizowane są widowiska mające utwierdzić opinię publiczną w przekonaniu, że pomiędzy Polakami a Żydami isnieje jakaś szczególna wrogość a ci ostatni dybią na nasze dobra i domagają się gigantycznych odszkodowań.

  Nie ma to za wiele wspólnego z rzeczywistością.
 • @Jan Paweł - Trafiłeś kulą w płot.
  "Twój podstawowy błąd polega na tym że utożsamiasz Rosję z Sowietami."

  ---> Ja ich nie rozróżniam???
  Pewnie udasz, ze nie pamiętasz, ale jak zarzucaliście kłamliwie Jarosławowi Kaczyńskiemu, że raz kocha Rosjan a innym razem nie, to tłumaczyłem jak dzieciom, że ten list pojednania był skierowany do Rosjan a słowa krytyki do ruskich kagiebistów zajmujących Kreml!

  Dam ci jeden fragment, ale "specyficzny":
  "Psychicznie chory z nienawiści do Polski i Polaków, zakochany w ruskich kagiebistach, doradca pRezydenta,"prof." Roman Kuźniar, dał upust swoim fobiom.

  Chyba nikt nie może mieć żadnych wątpliwości, że od zachowań innych, także dzisiaj ujadających w mediach piesków, jak choćby Wojciech Maziarski czy Ewa Pietrzyk - Zieniewicz, bardziej obrzydliwe jest zachowanie "profesora" Romana Kuźniara - bo obecnego doradcy pRezydenta Bronisława Bul Komorowskiego a wcześniej - także 10 kwietnia 2010 roku i później w początkowej fazie tzw. śledztwa smoleńskiego - doradcy ministra obrony narodowej Bogdana Klicha. Ten człowiek, z umysłem przeżartym ideologią bolszewicką, dzisiaj, w publicznej telewizji wygadywał bzdury, których nie powstydziłby się najgorszy propagandzista z KGB! Dla niego wszystko co mówi strona rosyjska, Putin Anodina ... jest święte a każda próba podważenia raportu MAK-u lub raportu komisji Millera, to niemal świętokradztwo. Kłamstwa kagiebistki, gen. Anodiny o pijanym polskim generale, zmuszającym pilotów do lądowania, czy "ekspertyza" twórcy tezy "jak walnęło to urwało", czyli pułkownika Edmunda Klicha, są dla Romana Kuźniara naukowo potwierdzonymi prawdami a tezy stawiane przez ekspertów amerykańskich i australijskich, współpracujących z komisją Macierewicza, to "niekompetentne, absurdalne brednie środowisk politycznych" osób, które zamiast zajmować się próbami wyjaśniania przyczyn tragedii smoleńskiej powinny - według Kuźniara - leczyć się psychiatrycznie!
  ..."
  http://normalny.nowyekran.pl/post/58861,takze-dzisiaj-bolszewickie-pieski-ujadaja

  PS. Jak się domyślasz, Kancelaria UBecnego Prezydenta zgadza się z moim zdaniem - nie tylko Stanisław Koziej czy Tomasz Nałęcz:)
 • AUTOR
  Smutna ta prawda, którą Pan opisuje.
  Takie te trendy właśnie są, że dziś będąc zwykłym szeregowym patriotą, takim, któremu dziadkowie zdążyli jeszcze opowiedzieć prawdę, człowiek staje się (nic nie robiąc) antysemitą, ekstremistą narodowym albo zgoła czymś "gorszym". I jeszcze jak przypadkiem się odezwie, to naraża się na fukanie, dwuznaczne spojrzenia i ostracyzm. Mówię tutaj wyłącznie o wyrażaniu zwykłych myśli i poglądów niezahaczających nawet o religię.
  Pasikowski, taki kozak, powinien nakręcić film o rzezi na Wołyniu.
 • ------------------- i mówi Pan --POKŁOSIE
  ---KTO ?? PILNOWAŁ INTERESU Polski ??? ŻYDZI swój pilnowali !!!


  Nieznany dokument MSW o stosunku władz Kościoła do Okrągłego Stołu i \"Solidarności\"

  Przedstawiciele Episkopatu Polski brali aktywny udział zarówno w rozmowach przygotowawczych, w tym w obradach w Magdalence, jak też w posiedzeniach Okrągłego Stołu.
  Już w pierwszym spotkaniu w Magdalence,
  16 września 1988 r., uczestniczyli bp Tadeusz Gocłowski i ks. Alojzy Orszulik. Na ich konto należy zapisać uratowanie rozmów opozycji z rządem w trakcie największego kryzysu, gdy po decyzji o postawieniu w stan likwidacji Stoczni Gdańskiej i narastającym konflikcie wokół niektórych kandydatów opozycyjnych do rozmów Okrągłego Stołu obie strony były bliskie zerwania kontaktów.
  Wówczas, w dniach 18-19 listopada 1988 r., przedstawiciele Episkopatu doprowadzili do spotkania w Wilanowie, w miejscowej parafii. W rozmowach wzięli wówczas udział: Stanisław Ciosek, gen. Czesław Kiszczak, Lech Wałęsa, Tadeusz Mazowiecki, abp Bronisław Dąbrowski i bp Tadeusz Gocłowski. Co prawda, rozmowy nie przyniosły znaczącego efektu, ale udała się rzecz najważniejsza - nawiązano znów dialog.
  Do uczestniczenia w samych obradach Okrągłego Stołu, na zasadzie obserwatorów, desygnowano ks. Bronisława Dembowskiego, rektora kościoła św. Marcina w Warszawie, dziekana Papieskiego Wydziału Teologii i członka Rady Naukowej Episkopatu, ks. Alojzego Orszulika, dyrektora biura prasowego Episkopatu i członka Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu, oraz ks. Janusza Narzyńskiego, biskupa Kościoła ewangelicko-augsburskiego.
  Obok rozmów władz z opozycją i przygotowań do Okrągłego Stołu pracowała Komisja Wspólna Przedstawicieli Rządu i Episkopatu. Już 23 stycznia 1989 r. zakończono prace merytoryczne i przystąpiono do redagowania przepisów końcowych i przechodnich ustawy o stosunku państwa do Kościoła katolickiego w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej i dwóch mniejszych: o gwarancjach wolności, sumienia i wyznania oraz o ubezpieczeniu społecznym duchownych.
  Przyjęcie tych ustaw oznaczało spełnienie większości postulatów kościelnych, podnoszonych przez kilkadziesiąt lat, a dotyczących takich kwestii jak osobowość prawna, tworzenie organizacji katolickich, dostęp Kościoła do radia i telewizji, swoboda działalności duszpasterskiej. Ustawa stwarzała także podstawy prawne do zwrotu mienia kościelnego skonfiskowanego po 1944 r.
  W marcu 1989 r. projekt został zaaprobowany w tajnym głosowaniu na sesji plenarnej 233. Konferencji Episkopatu Polski oraz przez Biuro Polityczne KC PZPR, a 4 kwietnia parafowano projekt najważniejszej ustawy - o stosunku państwa do Kościoła katolickiego w PRL. Co prawda, już na samym finiszu prac legislacyjnych doszło do skandalu, gdy okazało się, że strona rządowa dokonała poprawek w parafowanych już dokumentach bez porozumienia z drugą stroną, ale ostatecznie sprawę załagodzono i po powrocie do pierwotnej wersji Sejm
  17 maja uchwalił te akty prawne. Jednocześnie otwierała się furtka do nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy PRL a Watykanem.
  Jak się wydaję, dla Episkopatu te negocjacje były dużo ważniejsze niż obrady Okrągłego Stołu.
  Obok publikujemy nieznaną notatkę MSW dotyczącą stanowiska Episkopatu i ocen obrad Okrągłego Stołu, negocjacji rządowych i przyszłości \"Solidarności\". Dokument pochodzi ze zbiorów prywatnych.
  Grzegorz Sołtysiak

  Warszawa, dnia 24 marca 1989

  Informacja dotycząca ocen stanu rozmów przy \"okrągłym stole\" i prognoz rozwoju sytuacji w kraju, na podstawie wypowiedzi kierownictwa Kościoła i czołowych przedstawicieli katolików świeckich. W bliskim otoczeniu prymasa, kard. J. Glempa, przedmiotem szczególnego zainteresowania w ostatnich dniach były problemy związane z negocjacjami przy \"okrągłym stole\". W środowisku tym dominuje pogląd, że rozwiązania polityczne i gospodarcze, proponowane przez \"okrągły stół\" nie w pełni będą spełniać oczekiwanie społeczne. Między innymi prof. Legatowicz ocenia, że w toku rozmów obydwie strony coraz więcej czasu poświęcają omawianiu drobnych szczegółów, które - de facto - przesłaniają najistotniejsze problemy, które winny być obecnie rozwiązane. Obserwując poczynania strony rządowej, dochodzi do wniosku, że kierownictwo państwa nie ma jasnej koncepcji, \"co dalej?\", traci też poczucie własnej siły, o czym - jego zdaniem - świadczą działania zmierzające do gwałtownego pozyskiwania sojuszników. Za przykład potwierdzający tę tezę prof. Legatowicz uznaje ostatnie spotkanie Przewodniczącego Rady Państwa z przewodniczącymi Wojewódzkich Rad Narodowych.
  Oceniając stronę solidarnościowo-opozycyjną, prof. Legatowicz uważa, że przeszła ona w czasie obrad \"okrągłego stołu\" swoistą metamorfozę. Bezwzględnie pilnuje swej niezależności, nie chce korzystać z doradztwa takich autorytetów jak: Święcicki1), Siła-Nowicki2) czy też on sam. Ten stan rzeczy powoduje - według Legatowicza - pilną potrzebę stworzenia jakiegoś ośrodka, organizacji, stowarzyszenia, który mógłby zintegrować społeczeństwo. Zdaniem Legatowicza, powinien on bazować na katolicyzmie, uznawanym przez opinię publiczną jako najbardziej wiarygodny z punktu widzenia interesów narodu.
  Kard. Glemp podziela poglądy prof. Legatowicza, że w tej chwili nie ma w kraju grupy politycznej, zdolnej do zintegrowania społeczeństwa i pozyskania społecznej akceptacji. Według prymasa, idee \"Solidarności\" straciły swoją nośność. Właśnie teraz uwidacznia się jej słabość, nie ma swojej doktryny, coraz wyraźniej dystansuje się od społecznej nauki Kościoła. Zdaniem kardynała, \"Solidarność\", która się modliła na klęczkach, nie jest taka, jaką była\". Działający w niej katolicy zostali potraktowani instrumentalnie - przywabieni, kiedy była taka potrzeba, i odrzuceni, gdy spełnili swoje zadanie.
  Bp J. Dąbrowski uważa, że \"Solidarność\" jest na najlepszej drodze do utraty swej opozycyjności. Jeśli zjawisko to będzie się pogłębiać, \"będziemy mieli taką nową lewicę gdańską, o wiele groźniejszą od lewicy komunistycznej. Komunistyczna była dostatecznie jasna, że jest komunistyczna, a ta będzie pseudokościelna\".
  W tym kontekście kard. Glemp krytycznie ocenił działalność ks. A. Orszulika, który mieni się głównym politykiem, chełpi się przy tym mocno \"okrągłym stołem\" i przejawia inicjatywy, które są odbierane jako działania w imieniu Episkopatu, a w rzeczywistości często nie są spójne z linią Episkopatu.
  Zaniepokojenie prymasa pogłębia fakt, iż postawa ks. Orszulika ma swoje źródło w stanowisku części hierarchów, m.in. kard. Gulbinowicza i bpa Tokarczuka, których wizja \"Solidarności\", jak się obecnie okazuje, nie sprawdziła się, liczono, że \"Solidarność\" będzie ruchem społecznym realizującym doktrynę Kościoła.
  Przyczyn przeobrażeń \"Solidarności\" prymas upatruje między innymi w niekorzystnym dla Kościoła wpływie na Wałęsę osób z jego najbliższego otoczenia. Osoby te nie cieszą się zaufaniem Kościoła. Zapewnienia Wałęsy, iż kontroluje sytuację w \"Solidarności\", nie są już wiarygodne.
  W tej sytuacji kierownictwo Kościoła widzi potrzebę powołania organizacji, która by zjednoczyła katolików i realizowała konsekwentnie założenia społecznej doktryny Kościoła. Kard. Glemp uważa, że bazą społeczną dla tej organizacji mogłyby być grupy katolików, funkcjonujące dotychczas w różnych oficjalnych i nieoficjalnych stowarzyszeniach katolickich, w tym między innymi w PAX-ie i Stronnictwie Pracy. Wymieniając PAX, prymas akcentował występujące w nim podziały i orientacje. Kardynał uważa, że jest tam znaczna liczba ludzi, \"którzy byliby skłonni nawrócić się i znowu znaleźć się w Kościele\". Według prymasa, początek procesowi pozyskiwania tych ludzi mogłoby dać spotkanie z katolikami oraz osobami z pogranicza katolicyzmu.
  Kierownictwo Kościoła uważa, że projekt ustawy o Kościele w obecnym kształcie spełnia oczekiwania i wymogi strony kościelnej. W tym stanie rzeczy należałoby podjąć działania, aby znalazł się on jak najszybciej w Sejmie, jeszcze podczas obecnej kadencji. Ten pośpiech podyktowany jest obawą, iż w nowym Sejmie mogą znaleźć się posłowie, którzy będą poczytywać sobie za chlubę wyrażenie sprzeciwu wobec wielu zapisów ustawy, świadczących o wielkim uprzywilejowaniu Kościoła w Polsce, które - według np. bpa J. Dąbrowskiego - zostało rzeczywiście uzyskane.
  Zaniepokojenie kierownictwa Episkopatu wywołuje stanowisko papieża, który uważa, iż dla normalizacji stosunków Watykan-Polska wystarczy uchwalenie ustawy przez Sejm i ustanowienie nuncjusza. Tymczasem ustawa zawiera szereg odniesień do konwencji, a więc musiałaby być w części zmieniona, co przedłużyłoby w czasie uchwalenie jej przez Sejm.
  W Watykanie w dalszym ciągu rozważana jest kwestia formuły porozumienia między Stolicą Apostolską a PRL. Jak mówi prymas - dostojnicy watykańscy nie są do końca pewni, czy papież zainteresowany jest konwencją, czy też przede wszystkim ustawowym zabezpieczeniem interesów Kościoła w Polsce. W tych gremiach występuje obawa, czy zawarcie konwencji z państwem socjalistycznym zaakceptuje społeczeństwo. W odczuciu zainteresowanych dostojników watykańskich, konwencja z państwem socjalistycznym może wywołać pewne implikacje, niekorzystne dla Watykanu w aspekcie międzynarodowym.
  Według opinii prymasa, kwestią budzącą także obiekcje papieża jest zapis w ustawie przesądzający o świeckości szkoły.
  Kierownictwo Episkopatu nie podziela zastrzeżeń i obaw papieża. Zdaniem hierarchów, dużo ważniejsze są korzyści, które gwarantują Kościołowi w Polsce uregulowania spraw określonych w projekcie ustawy. Uwzględniając jednak stanowisko papieża, kard. Glemp zalecił pilne rozważenie możliwości takich zmian w projekcie ustawy, aby mogła się ona stać samodzielnym aktem prawnym (chodzi o wyeliminowanie z niej odniesień do konwencji). W ten sposób, gdyby podpisanie konwencji przeciągnęło się w czasie, Kościół w Polsce zyskałby trwałe ramy prawne dla swego działania.
  Z uzyskanych wiarygodnych informacji wynika, że niektórzy działacze katoliccy, jak
  prof. Ozdowski3) i prof. Legatowicz, w czasie ostatnich spotkań z kard. Glempem podejmują pewne zabiegi o uzyskanie poparcia ze strony prymasa (nie tylko moralnego, ale i faktycznego) w dalszej \"karierze\" politycznej, w związku z rysującymi się możliwościami zmian w organach władzy państwowej (Sejm, Senat itp.). Szczególnie uwidoczniło się to w czasie wizyty prof. Ozdowskiego, który prezentując się jako wierny \"sługa\" Kościoła, dawał do zrozumienia, że załatwienie mu przez prymasa wizyty u papieża stanowiłoby swego rodzaju element dowartościowujący go na krajowej arenie politycznej. Ozdowskiego w czasie spotkania cechowała pewna dwoistość postawy. Z jednej strony był uniżony, wręcz służalczy, z drugiej zaś umiejętnie akcentował swoje bliskie i dobre kontakty z przedstawicielami najwyższych władz państwowych (między innymi twierdził, że tow. Jaruzelski \"widzi go w Sejmie\", gdzie miałby do spełnienia ważne zadania, zwłaszcza na początku kadencji. Prosił jednocześnie, by prymas podczas najbliższego spotkania z generałem odpowiednio zarekomendował jego osobę).
  Z kolei prof. Legatowicz prezentował się jako człowiek głęboko pokrzywdzony, któremu odebrano możliwość jakiegokolwiek publicznego działania. Dając wyraz swojemu rozgoryczeniu, totalnie krytykował zarówno władze, jak i opozycję. Dawał jednocześnie do zrozumienia, że zawsze był i jest gotów służyć interesom Kościoła.

  1) Andrzej Święcicki (1915-), członek Prymasowskiej Rady Społecznej, wiceprzewodniczący Rady Konsultacyjnej, długoletni prezes warszawskiego Klubu Inteligencji Katolickiej.

  2) Władysław Siła-Nowicki (1913-1994), adwokat, obrońca w procesach politycznych, członek Rady Konsultacyjnej, doradca „Solidarności”.

  3) Jerzy Ozdowski (1925-1994), polityk i działacz społeczny, wicemarszałek Sejmu, wiceprzewodniczący Rady Krajowej PRON.  Tygodnik PRZEGLĄD © 2004-2010 -
 • REAKTYWACJA MASONERII ŻYDOWSKIEJ (B'NAI B'RITH)-LISTA ZAŁOŻYCIELI
  http://www.dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=360&Itemid=53

  To ciekawy wykaz nazwisk i niekiedy interesująca pozycja w systemie III RP także wśród tzw "patriotów", tzn niekomuny wg podziału sprzed 1989.

  Myślę że wszyscy jak jeden są w nurcie Grossa murem za jego narracją i takimi projektami jak ten film. Dlaczego PiS i Kaczyńscy nie zapobiegli reaktywacji tej masonerii, dlaczego wręcz wyrażono uznanie, poparcie. Co jest grane? Dlaczego wobec żydów wszyscy padają na kolana, dlaczego Prezydent Polski (każdy) składa hołd żydostwu, płaszczy się przez nimi m.in w Izraelu, USA (jak i Tusk), obiecuje co tylko może.

  Jak ma być dobrze, wchodzą nam na głowę. Dlatego rozumiem nacjonalistów i sam się uważam za twardego nacjonalistę, co nie znaczy że szowinistę. Tu nie chodzi o prymitywne uczucia animozji, ale o świadomość wagi problemu jaką miał np Dmowski.

  Ja doskonale rozumiem że Pan Romuald nacjonalistą nie będzie, ale tego przecież nikt nie oczekuje. W państwie, wśród patriotów jest miejsce na wiele nurtów dla każdego.

  Chciałbym żeby nasze mniejszości narodowe (nie tylko korzeni żydowskich) były nam lojalne jako Polsce, jako Suwerenowi. Nie oczekuję patriotyzmu, ale neutralności. Inaczej będzie PROBLEM i konflikt narastający. Jak się skończy? W jednym domu musi być zgoda żeby dało się razem mieszkać, jeżeli jest konflikt, nie ma zgody, to ktoś dom musi opuścić... i to jest jedyne trwałe rozwiązanie. Polacy tu zostaną, to nasz dom. Nie będzie tu żadnego kolorowego POLIN-u, nigdy!!!
 • @kserkses 18:20:34
  Świetny tekst, pozdrowienia,
  Szczęśc Ci Boże
 • @Jan Paweł 22:06:52
  "Dokładnie tak samo jest w filmie Sowiet story."

  Oczywiście, że Rosja to nie żydowski Sowiet. Niestety ten błąd popełniają prawie wszyscy z powodu braków w wykształceniu i oczytaniu, a talmudziarze robią to celowo by zamazać swoją odpowiedzialność za te ich zbrodnie,
  Szczęść Ci Boże
 • @Jan Paweł 17:38:09
  Panie Jan Paweł, proszę się nie wstydzić i podpisywać Iwan, nic wam się tu nie stanie.
 • @Jan Paweł 22:06:52
  ależ pieprzysz ...ROSJA to jak najbardziej SOWIECI !!! SAM I BARDZO GŁOŚNO PRZYZNAŁ TO ICH OBECNY PREZYDENT PUTIN...!!! i nie zakłamuj jego wypowiedzi...
 • Kwestią do wyjaśnienia jest kiedy Pasikowski został zwerbowany i przez kogo?
  Tego typu człowiek szmata z zasady szuka wsparcia w służbach (nawet nie muszą go werbować) , polskich obcych bez znaczenia, nawet jakby go nie chcieli to się będzie im napraszał.
  Choć kręci filmy, sam unika bardzo kamery, ciekawe. Nawet nie bywa na konferencjach i promocjach tego filmu.
  Inna sprawa że ten wielbiciel ubeków kończył szkółkę filmową w 88 roku. Wtedy już wiedzieli że cyrk się kończy i niekoniecznie robili notatkę jak kogoś werbowali. A może STASI go przygarnęła?
 • Znalezione w sieci.
  Szopen, co wyszedł z komiksu i już tam nie wrócił 2012-11-08 00:41


  "Hannah Arendt w książce "Eichmann w Jerozolimie" (Kraków 1987). Napisała tam m.in. (s. 151): "Dla Żydów rola, jaką przywódcy żydowscy odegrali w unicestwieniu własnego narodu, stanowi niewątpliwie najczarniejszy rozdział całej historii". Uległość Judenratów wobec nazistów oznaczała skrajną kompromitację żydowskich elit w państwach okupowanych przez III Rzeszę. Arend stwierdziła wprost: "O ile jednak członkowie rządów typu quislingowskiego pochodzili zazwyczaj z partii opozycyjnych, członkami rad żydowskich byli z reguły cieszący się uznaniem miejscowi przywódcy żydowscy, którym naziści nadawali ogromną władzę do chwili, gdy ich także deportowano" (tamże, s. 151). Arendt pisała, że bez pomocy Judenratów w zarejestrowaniu Żydów, zebraniu ich w gettach, a potem pomocy w skierowaniu do obozów zagłady zginęłoby dużo mniej Żydów. Niemcy mieliby bowiem dużo więcej kłopotów ze spisaniem i wyszukaniem Żydów. [Kolaborancka policja żydowska] W różnych krajach okupowanej Europy powtarzał się ten sam perfidny schemat: funkcjonariusze żydowscy sporządzali wykazy imienne wraz z informacjami o majątku Żydów, zapewniali Niemcom pomoc w chwytaniu Żydów i ładowaniu ich do pociągów, które wiozły ich do obozów zagłady. Także w Polsce doszło do potwornego skompromitowania dużej części żydowskich elit poprzez ich uczestnictwo w Judenratach i posłuszne wykonywanie niemieckich rozkazów godzących w ich współrodaków. O tym wszystkim Gross milczy jak grób w swej książce pełnej tak wielu oszczerczych tyrad oskarżycielskich przeciw Polakom. Postarajmy się więc odświeżyć pamięć o sprawach tej kolaboracji Judenratów i żydowskiej policji, od lat tak gorliwie przemilczanej - wbrew prawdzie historycznej - przez różne wpływowe dziś w Polsce media i wydawnictwa. Żeby uniknąć zarzutów stronniczości, ograniczę się tu do podania przykładów wyłącznie w oparciu o autorów wywodzących się z żydowskich środowisk. Oto niektóre z nich. Żydowski autor Baruch Milch tak pisał w przejmującej relacji o losach Żydów na byłych wschodnich kresach Rzeczypospolitej (woj. lwowskie i tarnopolskie): "W każdym razie Judenrat stał się narzędziem w rękach gestapo do niszczenia Żydów, a jak sami członkowie później się wyrażali, są 'Gestapem na ulicy żydowskiej'. Powołali Ordnungsdienst [służbę porządkową - J.R.N.] jako organ wykonawczy składający się z najgorszych elementów (...) w gruncie rzeczy Judenrat zaczął prowadzić politykę rabunkową w celu napełnienia własnych kieszeni, by tymi pieniędzmi przekupić władze i gestapo, ale tylko w celu zabezpieczenia losu swoich i najbliższej rodziny. Nie znam ani jednego wypadku, żeby Judenrat bezinteresownie pomógł któremuś Żydowi (...). Do wykonania swoich niecnych czynów, jak ściąganie ogromnych podatków i nałożonych kontrybucji, łapanie do łagrów i napadów na domy żydowskie, Judenraty używały swojej Ordnungsdienst, której dawali procent z łupu, a ci ludzie w liczbie dziesięciu-piętnastu napadali na ludzi, bijąc w okrutny sposób, niszcząc i rabując, cokolwiek się dało, i to ze straszną bezwzględnością". (Por. B. Milch: "Testament", Warszawa 2001, s. 106-107).
  [Żydowscy policjanci, kolaboranci przyjmują odznaczenia] Pytanie, czemu Gross nawet jednym zdaniem nie wspomniał w swej przeznaczonej dla Amerykanów ponad 300-stronicowej książce o rabunkach na Żydach dokonywanych przez żydowską policję na zlecenie Judenratu? Czyż to kolejne przemilczenie nie jest jaskrawym dowodem braku u Grossa nawet cienia elementarnej uczciwości intelektualnej?

  To może zrobicie na kanwie opisanych wyżej faktów jakiś śmieczny komiks!

  Proponuję roboczy tytuł: "Ortodoksyjny dostawca Żydów do niemieckiej fabryki mydła".

  W komiksach specjalizuje się Radek z MSZ i jemu można powierzyć produkcję! Jego żonie mozna powierzyc reżyserię i kostiumy!
  W rolach głownych najtrafniejsze charaktery obsadzi Wajda!
  Szechter jako konsultant politruczny!
  Sukces murowany!
  Bolka juz dzisiaj trzeba zaprosic na premierę!"
 • Geneza tego cyrku z pisaniem od nowa historii.
  Już w latach 50tych niemieccy zbrodniarze wojenni (a przede wszystkim znane niemieckie firmy, które przy tych zbrodniach robiły znakomite interesy), wpadli na pomysł żeby poszukać winowajce zastępczego. I już wtedy ktoś w tym środowisku wykoncypował to znakomicie mylące określenie "polskie obozy śmierci". Jednak jeszcze wtedy było za wcześnie na radykalne "przemiany w świadomości". Za dużo żyło bezpośrednich świadków zbrodni, którzy doskonale wiedzieli kto mordował i znali realia okupacji. Mordowali niemcy, i nie było czegoś takiego jak spontaniczne akcje ludności cywilnej, KAŻDY pomysł na jakąś spontaniczną akcję musiał się skończyć wystrzelaniem przez niemców tych co brali w niej udział, dla zasady. Oni żadnych swobodnych działań u polskich podludzi nie tolerowali. Polscy podludzie mieli słuchać niemców i koniec, a jak nie - kula w łeb. Tak wyglądały realia wojny w Polsce, o czym od pewnego czasu się nie mówi. No ale że już umierają ostatni świadkowie II WŚ, to ruszyło pisanie nowej historii pod gusta niemieckich zbrodniarzy wojennych, bo im przecież przykro (i ich dzieciom) że tak źle o nich mówią. A dlaczego nie przypiąć w końcu tego Polakom, najlepiej jakby Polacy przypięli sobie sami - niemcy dobrze za takie usługi płacą. W końcu prostytucja darmowa być nie może.
 • Pasikowski , mistrz kiczu,jest jednoznacznie powiązany z WSI .
  Kto nie wierzy ,powinien obejrzeć pierwszy jego wyrób z 1990 roku. Jest to opowieść o Marku Dukaczewskim , który młodym ludziom rozwiązuje różne życiowe problemy, od sercowych po wychowawcze . Naprawdę . Bogusław Linda gra tam wojskowego razwiedczyka , którego powołaniem jest pomaganie ludziom . Mirosław Petelicki wiele lat póżniej tylko splagiatował wojskową konkurencję.Podłe przemówienie Komorowskiego w Jedwabnym w 2010 roku i najnowszy film Pasikowskiego dowodzą , że opluskwianiem Polski i Polaków kieruje WSI . Dlatego WSI nie tylko trzeba było rozwiązać , ale należy je całkowicie zniszczyć.
 • @Muni - Bardzo dobre! :)
  "Panie Jan Paweł, proszę się nie wstydzić i podpisywać Iwan, nic wam się tu nie stanie."

  Jestem, za!
 • @1normalnyczlowiek 08:27:50
  Napisałem ci odpowiedź na innym poście ale powtarzam tutaj:

  Jak juz tak się czepiasz to podam ci tylko jeden wątek (w filmie Sowiet Story). W filmie, ale i wokół filmu wybitni(?:-) historycy mówią jak to za hitleryzm winny jest narodowy socjalizm (?).
  Więc to niby: interes narodowy, czyli przeciwieństwo międzynarodówki bolszewickiej, jest szkodliwy dla narodów???
  Dalej (bo tak samo manipuluje sie słowem socjalizm) Socjalizm to mnie kojarzy się ze... ZDOBYCZAMI SOCJALNYMI, czyli np 8-godzinny dzień pracy (a nie 12-to jak było w feudaliźmie i jak jest teraz) ale także bogaty wachlarz opieki socjalnej państwa (misji do których zostało powołane) np bezpłatne na wszystkich szczeblach szkolnictwo, które było trampoliną awansu społecznego wielu młodych ludzi ze wsi i rodzin robotniczych, ku pomyslności Polski. Oczywiście wiele, wiele, wiele innych takich zdobyczy socjalnych. Państwo nie robi nikomu łaski bo zbiera na to wszystko do nas podatki, tylko że obecnie te podatki ida do kieszeni administracji państwowej a nam się wmawia że zdobycze socjalne są faszystowskie i mamy... więcej pracowac (jak w Orwelu). Hitlerowski narodowy socjalizm został celowo sqrwiony (hitler pod hasłami narodowymi działał w interesie miedzynarodówki bolszewickiej. Wysłuchaj Dr Ratha) by terez tak sqrwionym pojeciem terrozryzowac m.in polskich narodowych patriotów, których wyzywa sie faszystami (na całym swiecie narodowych patriotów wyzywa się od faszystów). Jeżeli ten film Sowiet story pokażą obecnym zomowcom to oni z jeszcze większą determinacją będą kopac polskich patriotów narodowców. Teraz juz wiesz dlaczego m.in taki film jest szkodliwy (m.in, bo jest jeszcze wiele takich wątków tylko trzeba je widziec). Zresztą nie zdziwiłbym się gdyby te filmy pokazywali w koszarach tym zomowcom którzy pójdą "osłaniac" Marsz Niepodległości
 • @panMarek 00:55:44
  Masz rację: braki w wykształceniu, oczytaniu, nawet wychowaniu... I jak ta Polska ma wyglądac jak ma takich... "patriotów"? Pozdrawiam
 • Im bliżej 11 listopada tym bardziej Polakom będą chcieli obrzydzić Dzień Niepodległości...
  Dzisiaj Gw rozpisuje się o pogromie na Żydach w Wąsoszu... Kolejny materiał na film ...Tak więc, jeszcze kilkanaście lat i w podręcznikach od historii na 1 miejscu będzie umieszczona Polska- odpowiedzialna za holocaust. Z racji z tego, że Niemcy odkupiły swoje winny za mld odszkodowania, cała wina spada teraz na nasz kraj.
 • @Jan Paweł 09:22:01
  tylko ,,ruska swołocz " może tak bredzić i to na powyższy temat..
 • @Jan Paweł 09:25:27
  ty się nie martw o POLSKĘ ,ty się lepiej martw o swoju ,,matiuszku rosiju " gdzie już wkrótce będziesz spylał trzymając w rękach waciaka i walonki...przydadzą ci się w łagrze ,na SIBIRZE gdzie niechybnie trafisz za złe wywiązywanie się z obowiżków agenta wpływu PUTINA...
 • @ninanonimowa 00:05:49
  "\"będziemy mieli taką nową lewicę gdańską, o wiele groźniejszą od lewicy komunistycznej"
  ==============

  I to się akurat sprawdziło w pełni (Tuski z Trójmiasta), bardzo szybko założyli KLD, UD, byty libertyńskie, masonskie, żydowskie. Jeżeli ojcem III RP jest de facto stalinowski żyd Geremek, zapewne też jako wysoki rangą mason, to jak ma być dobrze? Kościół dał się ograć i my Naród Polski tym bardziej. Kościół trwa w sensie materialnym, ma się jeszcze nieźle w tym sensie, ale przecież nie o to chodziło, wszyscy liczyli że po "katolickiej" Solidarności nadejdzie KATOLICKA Polska Narodu Polskiego, a nie jakieś wizje guru towarzysza Smolara i jego ferajny. Prędzej na judaizm każą nam przejść. Żydostwo jednak ewoluowało, nie potrzebują judaizmu poza nielicznymi, wystarczy im kult mamona, panowanie na bydłem.
 • @vortex 05:35:40
  Z jednej strony politykę historyczną kreują Niemcy, z drugiej żydzi z masonami, z trzeciej sowieci, bo podważanie etosu Polski, Polaków oddala nas od USA, od Europy Zachodniej i wzmacnia się niechęć do nas, oraz gotowość do kolejnej zdrady dziejowej... w myśl "nie będziemy umierać za antysemitów, za mieszkańców Jedwabnego i Kielc". Do tego agentury, oszalałe komuchy starej daty, młode lewactwo, liberałowie też miewają poglądy od czapy w zakresie historii. Do tego wbija się stary klin między endeków, a piłsudczyków. Zauważył to p. Szeremietiew w kwestii trasy Marszu Niepodległości.

  Zgoda organizatorów na ominięcie w tym roku Piłsudskiego jest wielkim błędem, czy tego narodowcy nie widzą w szerszym kontekście? Bo ci co proponowali taką trasę widzą to doskonale. Trafiono w CZUŁY PUNKT. Mogą być kolejne odejścia, rezygnacje tym razem piłsudczyków z marszu.

  Narodowców znowu usiłuje się spychać do getta skrajnych, nietolerancyjnych szowinistów, cała praca kilku lat może iść na marne. Żaden czysto narodowy ruch nie ma szans, mało przykładu całej III RP i nawet II RP po 1926? Młodzi narodowcy nie mają nawet tylu lat, ale już monopol na rację, nieomylność? Musi to być patriotyczny, katolicki ruch obywatelski przede wszystkim, to jest metoda na wielką zgodę, na współistnienie razem różnych nurtów, światopoglądów. Polska nie jest monolitem, nigdy nie była taka. Trzeba otwarcia, bo nam III siła nie wyjdzie, tylko wielka skala, żadnych kanap z kilku kanap.
 • --Kajdas !!!! KTO BRONIŁ Polski i Polaków ??? odpowiedz !!!!
  http://swkatowice.mojeforum.net/temat-vt406.html

  http://www.youtube.com/watch?v=dA8M6D_j7Eo
 • @Marek Kajdas 10:53:26
  Chyba także myli pan Rosjan z Sowietami. Zas co do odsuwania nas od USA i UE, to jestem za, bo nawet CCCP nas tak przez 40 lat nie wydoił jak własnie USA i UE przez 20 lat. Nie mam nic przeciw temu by w końcu skończyła się ta "pomoc" jaką "obdarzył" Polskę tzw świat zachodni
 • ----NIEMOŻLIWYM JEST !!!! dzisiaj oczyszczenie kościoła w Polsce
  --DLATEGO !! KATEGORYCZNIE !!! trzeba LIKWIDOWAĆ ! na dzisiaj !!!!! WPŁYW kleru -NA JAKIEKOLWIEK DZIAŁANIA -Polaków PATRIOTÓW !!

  ---- IM WIĘKSZY KRZYŻ --tym większy WRÓG
  ----IM WIĘCEJ MSZY -tym MNIEJ POLSKI !!!
  ----IM WIĘCEJ KOŚCIOŁA --tym mniej NIEPODLEGŁOŚCI itd........
 • @Marek Kajdas 10:53:26
  Polska jeszcze nadal (mimo usilnych starań UE) nie jest krajem debili (jak może by oni chcieli) i jest w stanie bardzo szybko stanąc na nogi, swoją pracowitoscią, przediębiorczoscią, intelgencją i czym czego zazdrościł Polakom nawet sam Hitler (który dlatego chciał Polske włączyc do Rzeszy). Chyba można to nazwac polotem (to chyba cos wiecej niż inteligencja:-). Więc nie musimy sie oglądaC na USA ani UE aż nam Polskom cioś skapnie z ich stołu. Na razie tochyba my Polacy dośc chojnie dokładamy się na ten ich stół.
 • @ninanonimowa 11:27:24
  A ty na co cierpisz?:-) Człowieku jeżeli coś dobrego jest zespute (a Kościół Katolicki jest i dobry i zepsuty) to należy to po prostu naprawic. My świeccy katolicy możemy nasz Kościół naprawic jedynie MODLITWĄ, bo tylko do tego mamy kompetencje. A ty namawiasz zupełnie do czegoś odwrotnego. Znasz taką pieśń: " Boże coś Polskę..." BEZ BOGA ANI DO PROGA... Ludzie usiądźcie gdzies na boku i pomyślcie, zanim coś napiszecie.
 • @ninanonimowa 11:27:24
  kościół dziś nie stanowi dla młodego człowieka żadnej alternatywy, nie ma nic do zaproponowania, nie wypełnia zadań do których został powołany. za czasów PRL-u wokół kościoła zbierała się realna opozycja. udział we mszy był traktowany jako przejaw oporu.
  teraz sytuacja się zmieniła. kościół nie kojarzy się z bogiem a z mamona, aferami , pedofilami w sutannach, polityką i przymusowa chrystianizacją.
  ( lekcje religii, krzyże w szkołach i urzędach,durne uroczystości że bez poświęcenia to nawet karetką nie wyjedziesz, basenu w mieście nie otworzysz) przecież to rodzi opór. religia przeszła z sacrum do profanum
  ale ważniejsze jest to że nie było by tego wszystkiego gdyby nie wróg wewnętrzny który przyczaił się w kościele. to żydzi rozbijają go od środka. klechy pochodzenia ŻYDOWSKIEGO robią tą krecią robotę.
  dzięki kościołowi przetrwaliśmy zabory i wojny. jeżeli uda im się go rozbić to POLSKA zginie.
 • ---NIE MAM zamiaru martwić się o kościół !!! POLSKA mnie OBCHODZI !!
  ---MNIE NIE INTERESUJE KOŚCIÓŁ !!!! wy !! POLAKOKATOLICY jesteście przez swoją GŁUPOTĘ !! NIESZCZĘŚCIEM !!! mojej Ojczyzny i to WY !!! przez swoją IGNORANCJĘ !! pozwoliliście na 12 ROZBIÓR Polski !!! --
  WASZYMI RĘKAMI !! to się DOKONAŁO !!!

  --POLSKA MNIE OBCHODZI !!!! i TYLKO !! do Boga mam swoją prywatną drogę / i nikomu nic !! DO TEGO /
 • @ninanonimowa 12:03:44
  Oby sie nie okazło, że ta droga prowadzi do... boga...
 • A wracając do "meritumu" to zwracam uwagę, że kiedy "produkty" Grossa nie "przyjęły się"jako prace naukowe,
  wtedy "środowiska antyfaszystów" sięgnęły do "fabuły". I tak dwa lata temu za pieniądze z Polski "tfórca z Białegostoku" wyprodukował w Londynie "sztukę o Jedwabnem", na której skonsternowani Anglicy mogli zobaczyć m.n. gwałcenie Żydówki przez "przyszłego księdza-kolegę z klasy". Kiedy zaczęła się dyskusja o korzeniach rodzinnych "tfórcy" jacyś "recenzenci' usiłowali jako argument za "szlachetnością intencji" podawali fakt, jakoby matka autora była żołnierzem AK. Pan Pasikowski dał się poznać jako nieudolny naśladowca Clinta Eastwooda "na odcinku policyjnym". Tworzenie mitu "polskiego esbeka" udało się w odniesieniu nastolatków, bo starsi widzowie znali "męskich ,twardych esbeków" z autopsji i nie ulegli czarowi pana Kondrata. Teraz biedny Pasikowski, który miał ambicję zrobienia sequela o Klossie "polskim komuniście w mundurze Wehrmachtowca" będzie patrzył, jak z dużym opóźnieniem zrobi to dzieło niejaki Vega. Ciekawe, że Pasikowski ma wielki sentyment do najtwarszego jądra komunizmu. Tymczasem znajduję u docenta wikipedii notkę o niejakim Romanie Pasikowskim, twórcy komórek KPP w Łodzi i Poznaniu pod okupacją niemiecką. Skarbnik i szef lokalnego PPR i KPP zginął na gestapo ale zostawił żonę i dwoje dzieci. Może "dziadek artysty"? To by tłumaczyło to zacietrzewienie antypolskie. Bo talentu Pan Bóg poskąpił. Zostały chęci i rządowa kasa.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Roman_Pasikowski
 • Okropni Polacy
  Śmiać mi się chce jak słyszę o filmach gdzie naród polski obwinia się za zbrodnie jakich dopuścili się Niemcy. Albo cóż od dawna wiadomo, że pisanie pochlebstw żydom się OPŁACA! Szkoda, że zawsze zapominają dodać informacje o tym ile odznaczeń dostali Polacy za pomoc żydom podczas II WŚ.
 • problem antysemityzmu
  ja na problem antysemityzmu patrze tak:
  atakuje się nas Polaków że jesteśmy antysemitami że nie lubimy żydów , że ich różnymi sposobami w czasie wojny jak i pokoju ich zwalczamy i te podburzanie wychodzi od samych żydów my zaś staramy się udowodnić żydom że nie jesteśmy garbaci . Robi się to specjalnie właśnie kilka dni temu czytałem i to na NE że brzeziński jak i kisiger mówił nie ma miejsca dla żydów na bliskim wschodzie więc gdzie się ci ludzie podzieją , ano właśnie przyjadą do Polski to tu czekają na nich majątki ponoć do zwrotu to polityka tuska doprowadza do tego że będą czuć się w Polsce jak u siebie w domu - my zaś nic nie będziemy mówić ani robić my dalej będziemy się tłumaczyć że nie jesteśmy garbaci nas urabia się socjotechnicznie abyśmy przyjeli ich z otwartymi rękoma i mówili nie jesteśmy antysemitami i całować będziemy ich w rączkę kiedy będziemy mogli zarobić wnoszą im ich walizki do domu
 • @Jan Paweł 11:19:32
  Rosja była przed rewolucją, tam nadal są sowiety, trudno inaczej nazwać rządy postkomunistów, KGB, GRU. To nie carat, to sowiety. Może za 20-30 lat będzie lepiej. Minęło za mało czasu jeszcze.
 • Zawsze są dwie strony medalu
  Należy nie zapominać, że podczas wojny poszczególne narody mordowały się nawzajem. I tak Polacy mordowali Niemców-nazistów, naziści-Niemcy Polaków, Ukraińcy Polaków i Polacy Ukraińców, bolszewiccy Żydzi-Polaków, Polacy Żydów, a nawet (o zgrozo!) Polacy mordowali Polaków. Pisanie że Polacy Żydów (jako narodu) nie mordowali jest bzdurne, bo w wehrmachcie też służyli Żydzi (jako narodowość, nie jako wspólnota religijna). Te rzeczy należy rozdzielić i o nich dyskutować, a nie wmawiać sobie jacy to my Polacy nie jesteśmy uczciwi i w ogóle. Znamiennym jest fakt że za PRL-u większość socjalistów stanowili właśnie Polacy. Abstrahuję tu od tego, że pan Gross nie jest dla mnie historykiem i jego książki to fatazja.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031