Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
121 postów 1379 komentarzy

Gablotka, czy słup ogłoszeniowy?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Możemy obserwować różne następstwa bawienia się trotylem przez chłopców młodszych i starszych (i dziewczynki), a jednym z nich jest spektakularne trzęsienie ziemi w redakcji tygodnika „Uważam Rze”.

Oto właściciel tygodnika, „biznesowy partner” byłego wiceszefa WSI, tego co w 2001 r. „haków” na mnie szukał, pozbył się Pawła Lisickiego, który w ten sposób stracił stanowisko reaktora naczelnego i... kilkudziesięciotysięczną pensję. 

Uważałem „Uważam Rze” za pismo ciekawe i warte czytania, zwłaszcza felietony mojego dobrego znajomego Waldka Łysiaka, chociaż od momentu pojawianie się nowego właściela tygodnika patrzyłem uważnie, czy nie ma w nim nowych „właścicielskich” wątków. Kiedy więc wysłana do p. Lisickiego moja krytyczna recenzja książki Piotra Zychowicza namawiającej do sojuszu z Hitlerem nie ukazała się doszedłem do przekonania, że autor Szeremietiew, z racji tego kto jest właścielem tygodnika, nie ma wstępu na jego łamy. Znałem wysokość gaży redaktora Lisickiego i małostkowo uznałem, że nie chce on mnie drukować, a nawet nie będzie ze mną korespondował w tej sprawie, aby nie narażać się WSI-owemu „partnerowi” pana Hajdarowicza. Okazało się, że nie miałem racji. Redaktor Lisicki zaryzykował jednak konflikt i stracił stanowisko, czyli nie bał się pryncypała i w moim przypadku musiało zadziałać coś innego – nie wiem co, może po prostu mnie nie lubi?

Miejscem gdzie bez problemu zamieściłem mój tekst o książce Zychowicza był portal internetowy "Nowy Ekran". Moje teksty zamieszczam zresztą także na kilku innych portalach więc nie było w tym niczego nadzwyczajnego, ale o ile moje wpisy na innych portalach nie wzbudzały sensacji, to aktywność na "Nowym Ekranie" powodowała różne przykre dla mnie następstwa. Dzieje się tak dlatego, że właściciel portalu i środowisko wydające „nE” było i jest obiektem różnych podejrzeń i oskarżeń. Ostatnio powodem zamieszania stało się objęcie przez Jana Pińskiego fotela i pensji po Pawle Lisickim w „Uważam Rze”. Jak wiadomo Piński redagował dział informacji w „Nowym Ekranie” i pisał artykuły w tygodniku „Najwyższy Czas”. Był znany z tekstów krytycznych wobec rządów PO, chociaż też przejawiał dystans do poczynań PiS, charakterystyczny zarówno dla środowiska „Najwyższego Czasu” jak i kilku piszących na „Nowym Ekranie”. Przyjmowałem jednak, że nie koniecznie trzeba być bezkrytycznym i oddanym na śmierć i życie zwolennikiem Prawa i Sprawiedliwości, aby zasłużyć na miano kogoś przyzwoitego. Nie tak dawno przecież skrytykował prezesa PiS główny demaskator „Nowego Ekranu” Aleksander Ścios zarzucając Kaczyńskiemu przekroczenia „granic przyzwoitości”, a mimo to nikt go nie oskarżył o niecne zamiary:

//bezdekretu.blogspot.com/2012/10/granice-przyzwoitosci.html

Tygodnik „Uważam Rze” spełniał więc istotną rolę w dostarczaniu treści odkłamujących propagandę rządową. Kiedy p. Hajdarowicz stał się właścicielem tygodnika pojawiła się poważna wątpliwość, czy pismo zachowa dotychczasową linię programową. Jednak red. Lisicki i jego zespół zostali pracownikami nowego właściciela i uważali, że nic się nie zmieniło. W „głównym nurcie” naszej strony nikt zresztą o to nie miał do nich pretensji. Teraz jest inaczej – oto „nasz” Lisicki wyrzucony, a jakiś Piński przychodzi z „Nowego Ekranu”. A „Nowy Ekran” to wszak mętne zaplecze, czyli „Nowy Ekran” uczestniczy w operacji zniszczenia „naszego” tygodnika „Uważam Rze”, itp. itd.  

Zanim jednak zaczniemy rozdzierać szaty i ciskać gromy warto chyba spojrzeć na to zdarzenie w inny sposób. Problem jest bowiem dużo bardziej skomplikowany niż sądzą różni obserwatorzy upadku red. Liscikiego. Jak wiadomo w polskiej polityce trwa zażarta wojna polsko-polska. Uproszczony pogląd podaje, że jej jedynym wymiarem jest bój na śmierć i życie między PO, a PiS. Czasem jako uczestników tej wojny wymienia się jeszcze PSL i znacznie rzadziej „Solidarną Polskę”. W cieniu pozostają zarówno SLD jak i Ruch niejakiego Palikota. Tymczasem ta „wojna” ma jeszcze inny, szerszy wymiar, a „linia frontu” nie biegnie wcale według przynależności partyjnej. Wspominałem, że konflikt polityczny w Polsce (tekst: „Niemcy, Rosja, czy... Polska?”) jest także odbiciem sprzeczności interesów mocarstw, zwłaszcza Niemiec i Rosji, które walczą o wpływy na terenie Polski. Sytuacja była prosta, gdy Polska znajdowała się w sferze zainteresowań Waszyngtonu, a Berlin i Moskwa wspólnie działały, aby wpływy amerykańskie nad Wisła minimalizować.

Było miło..

Kiedy jednak prezydent Obama ewakuował USA z Europy Środkowo-Wschodniej okazało się, że poglądy kanclerz Merkel i prezydenta Putuna na to jak ma wyglądać Europa i gdzie ma przynależeć Polska nie są tożsame.

...i się skończyło.

Ujawniła się sprzeczność interesów między obu państwami. A to musiało znaleźć wyraz z polityce polskiej. Coraz wyraźniej widać, że obóz rządzący przełamuje się na dwie opcje, które można określić, odwołując się do czasów przedrozbiorowych, mianem „stronnictwa pruskiego” i „stronnictwa ruskiego”. Politycy polscy stają przed trudnym wyborem: budowania własnego, polskiego, ośrodka siły w Europie, albo podporządkowania się Niemcom, lub Rosji. Przy czym nie ma możliwości jednoczesnego podporządkowania się Berlinowi i Moskwie. Wyklucza to wspomniana sprzeczności interesów obu mocarstw.

Konsekwencje reaktywacji położenia „miedzy Niemcami a Rosją” jako pierwszy zrozumiał znany publicysta Rafał Ziemkiewicz, który już we wrześniu 2009 r., na łamach „Rzeczpospolitej” („Polityka realna – czyli jaka?”) napisał: „Jeśli już musimy znaleźć się w całości w jednej ze stref, należy więc zadać sobie pytanie: Rosja czy Niemcy? Wystarczy porównać Wielkopolskę z Białostockiem, żeby uznać odpowiedź za oczywistą. Tym bardziej że współczesne Niemcy nie kwestionują polskiej odrębności i prawa do państwowości – co w wypadku Rosji nie jest oczywiste.” Jak więc widzimy pierwszym wskazującym na Niemcy jako przyszłego protektora Polski wcale nie był minister Radosław Sikorski, skoro jego berlińskie zaloty do Angeli Merkel wybrzmiały dopiero w końcu listopada 2011 r.

Z powyższego wynikają więc proste następstwa. Działające w Polsce agentury wpływu starają się umacniać kierunek proniemiecki, lub przeciwny mu, prorosyjski. Te działania ujawniają się zarówno w obozie rządzących jak i w całej opozycji – wpływy Berlina i Moskwy można dostrzec nie tylko na terenie parlamentarnym, np. w SLD, ale także w ugrupowaniach pozaparlamentarnych. Przy czym poza parlamentem coraz silniej słychać głosy, aby sprzymierzać się z chrześcijańską Rosją i odwrócić się od zgniłego Zachodu.

Zdaje się, że tylko PiS, skłaniający się ciągle ku USA, nie jest dla obu tych opcji ciekawy, chociaż wspólnym ciągle interesem Berlina i Moskwy jest marginalizowanie Prawa i Sprawiedliwości z racji dążenia prezesa Kaczyńskiego do niezależnej pozycji Polski w Europie. Jednak o ile całkowite dobicie PiS wydaje się pożądane dla „stronnictwa ruskiego”, to nie wydaje się tak istotne w przypadku „stronnictwa pruskiego”, które liczy, że w ostateczności PiS osierocony przez Amerykanów opowie się za związkami z Berlinem.

Jak do tego wszystkiego ma się jednak zdarzenie pt. zmiana redaktora naczelnego tygodnika „Uważam Rze”?

Jak wiadomo obecnie istnieje stan utajonej „szorstkiej przyjaźni” między premierem Tuskiem skłaniającym się ku Berlinowi, a prezydentem Komrowskim traktowanym z sympatią przez Moskwę.

O Donku co chce Niemkę...

i Bronku przyjacielu Moskali

W moim przekonaniu artykuł o trotylu w „Rzeczpospolitej” był w istocie elementem wojny obu „stronnictw” w obozie władzy – pierwszy przekaz w mediach był taki, że premier Tusk wie o wykryciu materiału wybuchowego na wraku samolotu i to ukrywa! Natomiast „troskę” w sprawie wykazał Komorowski, który zapowiadał jakieś badanie udziału czynników zewnętrznych, spoza Polski, w tej aferze. Opinia publiczna mogła zobaczyć ukrywającego prawdę Tuska i usiłującego ją ujawniać Komrowskiego. Celem ataku nie musiał więc być wcale Kaczyński, chociaż on oczywiście musiał reagować na to, co ogłosiła gazeta. Celem ataku był najprawdopodobniej Tusk. Okazało się jednak, że zaufany premiera minister Paweł Graś jest dobrym znajomym Hajdarowicza i wszystkiemu ukręcono łeb

A teraz pojawia się zagadka: nowy naczelny „Uważam Rze” to zwycięstwo opcji uosabianej przez Tuska (wpływ ministra Grasia), czy może opcji firmowanej przez Komorowskiego, jeśli Piński rzeczywiście jest powiązany z orbitującym wokół prezydenta Romanem Giertychem? Warto też wiedzieć, że wspominany wyżej „partner” właściela tygodnika z dawnego WSI Kazimierz Mochol nie jest sympatykiem wspierającego Komorowskiego byłego szefa WSI Marka Dukaczewskiego. Dukczewski był konkurentem Mochola do stanowiska szefa WSI i następnie Mochol został przez Dukczewskiego z tej służby usunięty!

A więc wkrótce okaże się do kogo, czyli do jakiej opcji, będzie należeć tygodnik „Uważam Rze”. Stąd ciekawy też może być skład nowej redakcji i nie warto chyba jeszcze rezygnować z czytania najbliższych numerów tygodnika.

Na koniec kilka uwag pośrednio związanych z tematem, a mianowicie o roli - w tym wszystkim co nas otacza - nośników informacji. Coraz częściej szukamy wiadomości na stronach internetowych i czytamy tam różne opinie i doniesienia często nas bulwersujące, uznawane za szkodliwe, nawet obraźliwe wobec nas. Wraz z tym pojawia się chęć wyjaśnienia skąd biorą się takie treści i staramy się ustalić jakie są źródła wrogich nam poglądów i opinii. Kto i po co „knuje”? Niestety rozwikłanie takich zagadek bywa trudne bowiem zwykle ci wypowiadający się najbardziej bezkompromisowo są anonimowi. Jedyny konkret jaki można uchwycić to portal, na którym pojawia się irytująca nas treść i osoby portalem zarządzające. I wtedy naszą niechęć, wrogość i podejrzenia kierujemy pod adres tych, co portalem zarządzają. Często też pojawiają się oczekiwania, że administratorzy portalu jakieś treści, naszym zdaniem niedopuszczalne, będą usuwali i zdarza się, że czyjaś zamieszona opinia staje się pretekstem, aby nazwać dany portal wrogim, zwalczającym jakieś ważne dla nas idee, poglądy, ugrupowania. A jeśli ktoś uzna, że dany portal jest podejrzany, to równie podejrzanym staje każdy na nim piszący, bez względu nawet na to, co pisze. Sam doświadczyłem ataków nie za to co pisałem, ale za to gdzie zamieściłem mój tekst.

Chcąc więc uniknąć brnięcia na manowce warto chyba zastanowić się czym bywa portal internetowy. Sądzę, że możemy porządkować miejsca zapisu informacji ustalając, czy mamy do czynienia z publikacją w miejscu, który można by nazwać zamykaną na klucz „gablotką”, czy może jest to coś w rodzaj otwartego, dostępnego dla każdego „słupa ogłoszeń”.

Ktoś decyduje co przeczytamy w gablotce

W przypadku pierwszego mamy nośnik informacji do którego ktoś „ma kluczyk” i on decyduje jakie informacje zobaczy zaglądający do gablotki. Można więc i należy go oceniać z racji tego, co dopuszcza do czytania. Inaczej jest w przypadku słupa ogłoszeniowego, na którym swoją informację może powiesić każdy kto chce. O ile wiec warto badać kto dysponuje „kluczykiem do gablotki”, czyli decyduje o zamieszczanych w niej wiadomościach, to badanie "kto postawił słup ogłoszeniowy" i dociekanie jego związków z tym, co na słupie zawieszają inni wydaje się pozbawione sensu. Zanim więc czytając coś w Internecie zaczniemy rozważać „kto za tym stoi” ustalmy, czy mamy do czynienia z „gablotką”, czy tylko ze „słupem ogłoszeniowym”. „Nowy Ekran” ciągle nie jest zamykaną na kluczyk gablotką.

Czy właściciel słupa ogłoszeniowego jest winien, że urwis „kradnie dymka” czytającemu ogłoszenia?

 

Swoja drogą ciekawe, że wnikliwej i krytycznej ocenie poddano związki red. Pińskiego z „Nowym Ekranem”, a nikt nie rozważał dlaczego w tym samy czasie Wojskowe Przedsiębiorstwo Handlowe, właściciel budynku Nowy Świat 54/56,wyrzuciło redakcję „Nowego Ekranu” z zajmowanego lokalu? WSI nie ma żadnych agentów w WPH i nie pomogło?

 

KOMENTARZE

 • Pan nie rozumie - pisząc na NE wspiera pan czynnie najczarniejszą reakcję
  Nowy Ekran to nazistowska propaganda - ta cała technika służy kłamstwu.
  PANDADA 5914501 | 30.11.2012 21:50

  NE to "Der Stürmer" w poszukiwaniu jasno zdefiniowanego celu agresji.
  STAROSTA MELSZTYŃSKI 3703780 | 30.11.2012 22:01

  http://tekstykanoniczne.salon24.pl/468548,upadek-rzeczpospolitej-coraz-bardziej-nieunikniony

  Z tym NE to byla ciekawa zagrywka sluzb. Artykulem zalozycielskim tego portalu byl slynny "KAT" LL, napisany jeszcze na S24. Uwiarygodnial sie on w ten sposob jako opozycja do rzadow IIIRP. Uwiarygodnia sie on ciagle przy pomocy sluzb. Przylad to ubiegloroczne skatowanie przez funcjonariusza, demonstranta 11 Listopada przed kamera NE. Wygladlo to jak ustawka i brak wyroku dla policjanta tylko potwiedza te przypuszczenia. Gdyby nie bylo to wrezyserowane to ten policjant-bandyta (chyba bylo ich dwoch) dolozylby tez filmujacemu a na pewno zabral kamere. Nie rozumiem tylko dlaczego GP Sakiewicza tak mocno podchwycila ta sprawe. W innych sprawach na NE nie pozostawiaja suchej nitki.
  Powiem szczerze, ze dalem sie nabrac i zaczalem czytac a nawet komentowac na NE. Zastanowilo mnie tylko, ze aby zarejestrowac sie tam trzeba bylo uzywac jakis sekretnych kodow, ktore dostalem przez e-mail. Szybko sie jednak zreflektowalem gdy glowny investor, Opara przedstawil sie jako dobry znajomy Czempinskiego i Wachowskiego. Teraz juz tam nie zabladze nawet przez przypadek. Wydaje sie, ze przedsiewziecie NE rozwija skrzydla i przechodzi do prasy drukowanej. Mysle nawet, ze "Rze" czy Uwazam Rze" stana sie wiodacymi tytulami dziennikarstwa sledczego a prowokacje typu tej z 11/11/11 beda chlebem powszednim. Dlatego bylbym daleki od wrozenia krachu temu pismu po odejsciu tych gigantow polskiej felietonistyki. Przyjda ludzie typu Latkowski wsparci przez duet Kittel/Marszalek. Beda prowokowac aby trzymac pod kontrola ewentualny bunt spoleczny a w razie przewrotu miec nowych wyroslych z tlumu przywodcow. Stara metoda sluzb wyrazona przez TW Bolka, ktory bedac prezydentem powiedzial, ze stanie na czele marszu na Belweder.
  pozdrawiam
  BIALKOWSKI 183101 | 29.11.2012 21:15

  http://polakoczerwoni.salon24.pl/468254,koncesjonowany-drugi-obieg#comment_6950254
 • @Prezydent RzBiK 15:53:36
  Twierdzisz, że gościu skopany po głowie dał się namówić do tego, aby głowię mieć skopaną???
  To bardzo ciekawe.
 • Autor
  Proszę pana, to w czyjej wciąż i niezmiennie strefie wpływów, jesteśmy dokumentuje fakt zasiadania na stolcach Honorowych Obywateli Miasta Kielc następujących osobistości w liczbie 19:


  płk Michaił Romanowicz Burłak (1968)
  gen. armii Dmitrij Daniłowicz Leluszenko (1975)
  gen. mjr Georgij Wasiliewicz Iwanow (1975)
  płk Wiktor Iwanowicz Woronin (1975)
  ppłk Dymitrij Josifowicz Awrutow (1980)
  sierż. Zinajda Grigorijewna Awrutowa (1980)
  kpt. Dawid Władimirowicz Eskin (1980)
  por. Sofia Moisiejewna Eskinowa (1980)
  kpt. Wiktor Fiodorowicz Kondraszew (1980)
  ppłk Konstantin Aleksandrowicz Borisow (1980)
  por. Michaił Wasiliewicz Biegłarjan (1980)
  szer. Mirzalie Mingbajew (1980)
  mjr Michaił Trofimowicz Mołokostow (1980)
  płk Iwan Aleksiejewicz Charitonow (1980)
  ppłk Wasilij Naumowicz Topojew (1980)
  kpt. Iwan Szamiliewicz Gurżinian (1980)
  ppłk Fiodor Michajłowicz Awierianow (1980)
  kpt. Paweł Jemielianowicz Niecziepurienke (1980)
  płk Iwan Fomicz Pomazkow (1980)

  A gdyby ktoś miał jakieś wątpliwości co do zasług w/w to może przykładzik:

  "W czasie wojny domowej w 1918 wstąpił do oddziału partyzanckiego Czerwonej Konnicy Borysa Dumenko walczącego przeciwko białym Kozakom. W 1919 wstąpił do Armii Czerwonej, gdzie w składzie 1. Armii Konnej walczył przeciwko wojskom gen. Antona Denikina, a później w wojnie polsko-bolszewickiej.".  Dlatego nie zgodzę się na.... "Zdaje się, że tylko PiS, skłaniający się ciągle ku USA," bo w radzie miasta Kielc PIS zasiada w dużej liczbie i dość starannie opiera się przeciw usuwaniu tych sowieckich swołoczy.


  Ale skoro ma Pan inne zdanie to proszę podać jakiś przykład działań PISu na rzecz skłaniania się ku USA?
  Bo owoce ich działań skierowane są ku Rosji jak choćby pacyfikacja lustracji czy zakup Możejek o sprzedaży Rosjanom Stoczni Kolebki już nie wspomnę a o budowaniu magistrali nadbałtyckiej przez Dolinę Rospudy... to już ho, ho, ho.. sam Wawel już im się należy.

  Pozdrawiam.
 • @wrobel 16:18:23
  Ja przytaczam przypadki paranoi i zaawansowanej nienawiści.
 • @konserwatystka 16:27:31
  ?
 • @Romuald Szeremietiew
  (...)"Wraz z tym pojawia się chęć wyjaśnienia skąd biorą się takie treści i staramy się ustalić jakie są źródła wrogich nam poglądów i opinii. Kto i po co „knuje”? Niestety rozwikłanie takich zagadek bywa trudne bowiem zwykle ci wypowiadający się najbardziej bezkompromisowo są anonimowi. Jedyny konkret jaki można uchwycić to portal, na którym pojawia się irytująca nas treść i osoby portalem zarządzające. I wtedy naszą niechęć, wrogość i podejrzenia kierujemy pod adres tych, co portalem zarządzają."(...)
  --------------------------------------------------------------------
  To słuszne twierdzenie.
  Moim zdaniem nie oddaje ono jednak w pełni natury "czarnego pijaru" jakiego ofiarą padł "nE".
  Przede wszystkim przyczyną "zamieszania" nie jest wcale jakiś Pan Anonimowy, który prowadził sobie jakiegoś bloga na "nE". Pewnego dnia rezygnuje z bloga na rzecz zostania redaktorem naczelnym "URze" i na dodatek nikomu tego nie komunikuje, po prostu znika z Ekranu. Nikt nawet by tego nie skomentował a jeśli już, to napewno nie stałoby się to wiadomością medialną na skalę całego kraju.
  Skala nagonki na nE jest tak duża bo tu chodzi o człowieka z imieniem i nazwiskiem, który był szefem działu wiadomości i członkiem redakcji 'nE'. To jest też przyczyną tego że anonimowi blogerzy i komentatorzy nE są określani mianem 'agentury". Dzięki Pińskiemu ekranowicze zostali odpowiednio zaszufladkowani.
 • Ech, ciekawe czasy... To nasze położenie geograficzne... i Naród!
  Polityka, polityka... Ileż trzeba wiedzieć, by ją choć cząstkowo rozumieć!
  Dzięki.
  Porównanie słupa ogłoszeniowego z gablotką - świetne.
  "Róbmy swoje".
 • @Romuald Szeremietiew
  Mam jeszcze pytanie do Pana.
  Jeśli (hipotetycznie) byłby Pan właścicielem NE i dał mnie (hipotetycznie) stanowisko szefa działu wiadomości i jakąś pensję.
  Ja po jakimś czasie dogaduje się z Panem X (który znany jest z różnych szemranych konszachtów) i pewnego dnia po prostu rzucam pracę u Pana i odchodzę na ciepłą posadkę do X-a. Oczywiście wszystko to robię z premedytacją i w tajemnicy przed Panem i innymi pracownikami redakcji. Zdając sobie sprawę z tego, jaką to wywoła sensację.

  - Czy poklepałby mnie Pan po plecach i życzył sukcesów?
  - Czy raczej publicznie mnie potępił?
 • @ckhopi 16:40:34
  NE był prezentowany na czarno zanim Piński poszedł do Hajdarowicza więc jakiejś dramatycznej zmiany na gorsze nie ma. Natomiast to, że poszedł nie do końca jest jasne dlaczego to zrobił, stąd moja uwaga, że warto przyglądać się ("po owocach") co z tego wyniknie. Kontekst zresztą jest szerszy, czyli jaka ma być polityka polska i pozycja Polski w Europie. To mnie interesuje, a nie to, co też stanie się z jakimś pisemkiem mniej, czy bardziej zajmującym.
  Czyli Piński nic nie zmienił, ale może uczestniczyć w czymś, co może być ważne dla losu Polski, a nie dla losu NE.
  Pozdrawiam
 • Piński w procesie przejmowania "Uważam Rze" przez PO — staje się wygodnym narzędziem dla postbolszewickiej agentury z PO
  ~
  PO pomogło Grzegorzowi Hajdarowiczowi w wykupieniu (m.in. za państwowe kredyty) Presspubliki mającej m.in. "Rzeczpospolitą" i "Uważam Rze". Uruchomiono także olbrzymie prywatne oraz państwowe kredyty dla Hajdarowicza na zakup Presspubliki…
  *

  Piński w procesie przejmowania "Uważam Rze" przez PO — staje się wygodnym narzędziem dla postbolszewickiej agentury z PO

  PO chce wymienić opozycję na sobie uległą i posłuszną. Jak dotychczs, rządzącej postsowieckiej agenturze dzielnie wspomaganej przez politruków z wyborczego "GWna" — mimo różnych typowo bolszewicko-stalinowskich kampanii nienawiści wobec opozycji, nie udało się PO istniejącej opozycji zmarginalizować.

  Dlatego opozycja była ciągle zastraszana. Są to słynne już stwierdzenia, m.in. w Sejmie "wyginiecie jak dinozaury" wygłoszone przez tow. Tuska, "dorżnięcie watah" Sikorskiego, czy też groźba zastrzelenia i wypatroszenie szefa opozycji Jarosława Kaczyńskiego przez przypominającego sowieckiego generała gazrurkę z PRL Palikota — więc postsowiecka mafia w PRL-bis uruchomiła teraz proces powstawania opozycji koncesjonowanej.

  Dlatego, agentura z PO pomogła Grzegorzowi Hajdarowiczowi w wykupieniu Presspubliki mającej m.in. "Rzeczpospolitą" i "Uważam Rze". Uruchomiono także olbrzymie prywatne oraz państwowe kredyty[i] dla Hajdarowicza na zakup Presspubliki. A przyjacielskie kontakty Hajdarowicza z rządowym stróżem Grasiem są już doskonle znane…

  Przejęcie tych tytułów niemal za półdarmo — pozwoliło Hajdarowiczowi najpierw na wyrzucenie pod fałszywymi zarzutami red. naczelnego "Rzeczpospolitej", a kilka dni temu na wyrzucenie red. naczelnego "Uważam Rze" i zatrudnieniu red. Pińskiego — co miało posłużyć do zmiany profilu tego tygodnika.

  W ten sposób, z pomocą Giertycha — obecnie zaprzyjaźnionego z rezydentem Komorowskim, Tuskiem i z całym postbolszewickim salonem — PO zamierza stworzyć swoją własną opozycję koncesjonowaną.

  A przecież tak niedawno, podpuszczane przez politruków z "GWna" zsowietyzowne i zdziczałe wyrostki wrzeszczały "Giertych do wora, a wór do jeziora"...
  * * * * *
  (...)

  ——————
  Zob.: http://salski.nowyekran.pl/post/81542,pinski-w-procesie-przejmowania-uwazam-rze-przez-po-staje-sie-wygodnym-narzedziem-dla-postbolszewickiej-agentury-z-po
 • @ckhopi 17:02:03
  Pomijając kwalifikacje (szemrane kontakty, ciepła posadka - nie wiem czy tak było) czekałbym co ten ktoś zrobi w nowym miejscu i jeśli zrobiłby coś dobrego, to bym pochwalił i odwrotnie, gdyby szkodził Polsce, to bym go potępił.
  Pozdrawiam
  RSz.
 • @konserwatystka 16:27:31
  proszę podać dowody na to, że radni PiS nie chcą zmian związanych z w/w osobnikami.
 • "'Nowy Ekran' ciągle nie jest zamykaną na kluczyk gablotką."
  *
  Jednak już jest.. O ile się nie jest p. Szeremietiewem...
  Lub mniej czy bardziej ważną i znaną figurą...

  Bowiem, wyesponownie jakiegoś materiału przez adminów na pierwszej stronie nE — oznacza kilka tysięcy wejść...

  Przepuszczenie – to znaczy, że tekst szybciutko przemknie przez prawą kolumnę nowych tekstów. Czyli kilkdziesiąt, a w najlepszym przypadku do kilkuset wejść na taką "zapomniną" stronę...

  *
 • @Szeremietiew 17:07:21
  Dziękuję za odpowiedzi
  Proszę mnie poprawić jeśli się mylę, odniosłem wrażenie że spodziewa się Pan po współpracy Hajdarowicza z Pińskim jakiś pozytywnych efektów.
  Co do pozycji Polski w Europie i na świecie.
  - Czy uważa Pan ze polska dyplomacja podjęła wlaściwą decyzję, wstrzymując się od głosu w sprawie Palestyny na ostatnim ZO ONZ.
  - Jak ocenia pan inicjatywę powstania Ruchu Narodowego i jakie to może mieć konsekwencję w polityce zagranicznej Polski?
 • WSI przedstawia "Uwalam Rze"
  !~
  Piński o nowej partii Giertycha

  Jan Piński.
  Żródło: Najwyższy Czas!

  (...)
  W perspektywie pojawia się też nowe ugrupowanie centroprawicowe, o którym mówił publicznie Roman Giertych. Według niego, może przed kolejnymi wyborami powstać partia, której celem będzie przejęcie od PiS tyle elektoratu, ile się da, i ewentualne domknięcie układu rządzącego. Po deklaracji Winnickiego na tzw. prawicy pojawił się nowy gracz aspirujący do tego samego elektoratu.
  (...)

  Tk więc, z pomocą Giertycha — obecnie zaprzyjaźnionego z rezydentem Komorowskim, Tuskiem i z całym postbolszewickim salonem — PO zamierza stworzyć swoją własną opozycję koncesjonowaną. A przecież tak niedawno, podpuszczane przez politruków z "GWna" zsowietyzowne i zdziczałe wyrostki wrzeszczały "Giertych do wora, a wór do jeziora"...

  http://wpolityce.pl/site_media/media/cache/aa/07/aa07b82353cb7008a72916998eba652a.jpg
 • @ckhopi 16:40:34
  zostali zaszufladkowani prawidłowo. Piński dokonywał tutaj takich rzeczy, napiszę wprost: podłych, że otrzymywał to, co mu się należało. Nie dziwi mnie, że Targalski napisał o NE to, co napisał.

  Zgadzam się z p. Szeremetiewem, że PiS dąży do uniezależnienia się od Berlina i Moskwy, że liczy na USA dlatego widzę neoubeków którzy nagle identyfikują USA i Izrael i opluwają Kaczyńskiego z całych ubeckich sił lub dyspozycyjnej i użytecznej głupoty. taki JKM na NE przekonywał, że trzeba z Moskwą, że tak zawsze maszerowała "prawica", że trzeba obsrywać PiS. Stąd uważam JKM za wyjątkowego durnia lub cynicznego sowieciarza.
 • Korwin-Mikke zachwycony czystkami w "Uważam Rze". Będzie też nowym autorem pisma.
  Korwin-Mikke zachwycony czystkami w "Uważam Rze". Będzie też nowym autorem pisma.
  ~

  Janusz Korwin-Mikke ma być jednym z autorów nowej wersji "Uważam Rze". Dziennikarz "Gościa Niedzielnego" Stefan Sękowski poinformował o tym na swoich profilach na serwisach społecznościowych. Sękowski brał wczoraj udział w debacie, w której jednym z prelegentów był Korwin-Mikke. Polityk miał potwierdzić, że nowy naczelny "URze" zamówił u niego tekst, który polityk już wysłał do redakcji.

  Wcześniej Korwin-Mikke tak komentował zmiany do których doszło w redakcji tygodnika:

  Radosna wiadomość: oficer PiS do szczególnych poruczeń, p.Paweł Lisicki, odchodzi z „Uważam Rze”. Zastepuje Go bezkompromisowy opozycjonista, p.Jan Z.Piński.

  To kontr-rewolucja większa, niż zmiana w PSL!
  - cieszył się na swoim blogu prezes Kongresu Nowej Prawicy.
  (...)

  —————
  ZA: http://wpolityce.pl/artykuly/41663-korwin-mikke-zachwycony-czystkami-w-uwazam-rze-bedzie-tez-nowym-autorem-pisma-piotr-gociek-ujawnia-szczegoly-dzialan-nowego-naczelnego
 • @Andy-aandy 17:19:43
  Życie w ogóle jest brutalne i wszędzie kogoś promuje, lub dołuje z jakiś powodów, Andy-aandy oczekuje Pan/Pani, że właściciel słupa ogłoszeniowego, jeśli ma dokonywać jakiegoś wyboru, w najlepszym miejscu Pana/Panią powiesi (nomen omen), czy Pana Romualda?
  Czytam NE, pomimo świadomości, że po trosze wyboru za mnie dokonuje redakcja, pomimo podejrzeń i niedowiedzionych pomówień, trudno inaczej niektóre sugestie odebrać.
  W miarę swych możliwości dokonuję selekcji tego co redakcja, Pińscy, czy ŁŁ mi proponuje, w "Uwarzam Że" (proszę nie poprawiać) też takiego wyboru dokonywałem.
  O tym pisze Pan Szeremetew, w istocie rzeczy, My dokonujemy wyboru co czytamy i jak to trawimy według własnego pojmowania rzeczywistości, więc nie można żadnej redakcji odmówić tego samego prawa.
  Pan Piński to nieco inna sprawa, NE może mieć do niego pretensje, że się zachował nielojalnie wobec swych pracodawców, NE podkreśla, że jego decyzją został zaskoczony, ba wygląda na to, że jeśli Pan Piński był zatrudniony na podstawie umowy o pracę, pracodawca mógłby mu wytoczyć proces o odszkodowania za porzucenie pracy.
  Wygląda na to, że Pana Pińskiego z NE wiązała innego typu umowa, która pozwoliła mu na taki, a nie inny krok.
  ŁŁ powinien jako RedNacz i prawnik przewidywać skutki zawieranych umów.
  O innych aspektach jego (Pana Pińskiego) decyzji, trudno się racjonalnie wypowiadać, zbyt szerokie spektrum dla dowolnej spekulacji.
 • @Andy-aandy 17:19:43
  O ile się nie jest p. Szeremietiewem
  -------------
  Chyba jednak nie. Dobrych tekstów jest po prostu sporo i moje też szybko spadają, jesli nie wzbudzą zainteresowania.
  Pozdrawiam,
  RSz.
 • @snycerz 17:51:38
  napisał:
  "w najlepszym miejscu Pana/Panią powiesi (nomen omen), czy Pana Romualda?"

  Nie śmiem nawet porównywać się z p. Romuadem Szeremietiewem, którego teksty bardzo cienię i uważnie studiuję...

  :-)
 • @ckhopi 17:28:53
  ....odniosłem wrażenie że spodziewa się Pan po współpracy Hajdarowicza z Pińskim jakiś pozytywnych efektów...
  ---------------

  Tego nie wiem, tj. bardziej prawdopodobne wydaje się, że pozytywów nie będzie, ale Piński jest b. inteligentnym człowiekiem więc może będą jakieś pozytywy - trzeba poczekać.
  Do do pytań:
  1. Moim zdaniem nie powinnismy się angażować po stronie palestyńskiej bowiem w interesie Polski jest istnienie państwa Izrael.
  2. Nie jestem pewien czy taki Ruch powstanie - nie widać bowiem takiej elity jaką miała endecja Romana Dmowskiego trudno więc wyrokować jakie mogą być konsekw3encje dla polityki zagranicznej Polski.
  Pozdrawiam,
  RSz.
 • @Andy-aandy 17:35:58
  Ta okładka "Uwalam..." to przecież nadużycie, czyli tzw. nasza propaganda.
  Pozdrawiam
  RSz.
 • @Szeremietiew 16:37:46:"?"
  ?? :)
 • @antykrytyka 17:14:12
  Żarty nie są tu na miejscu.
 • @Szeremietiew 18:04:35
  "Ta okładka "Uwalam..." to przecież nadużycie, czyli tzw. nasza propaganda."
  Z tym się akurat nie zgadzam, jak na net to tylko lekkie przerysowanie, świadczące o semantycznej inteligencji autora.
  To nie propaganda, lecz graficzna opinia na gorąco.
 • @Szeremietiew 18:04:35
  napisał:
  "Ta okładka "Uwalam..." to przecież nadużycie, czyli tzw. nasza propaganda."

  Najpierw komunistyczno-bolszewiccy zbrodniarze i mordercy Stalina — masowo mordowali Polaków w sowietyzownym PRL.

  Następnie, ci sami komunistyczno-bolszewiccy zbrodniarze i propagndziści usiłowali zamordować polskość i polski patriotyzm z pomocą bolszewickiej propagandy wykorzystującej także i wszystkie nazistowskie wzorce...

  Nie na próżno tow. Anatol Fejgin z sowiekiej PPR pouczał komunistyczno-bolszewickich zbrodniarzy w PRL: "Trzeba zabić polską dumę, rozstrzelać patriotyzm."

  To co jest złego w pokazaniu na tym plakacie tego, czym jest ta agenturalna banda zbirów rządząca w PRL-bis — niczym sowiecka mafia znana w PRL najpierw jako PPR, a później PZPR...

  *
 • @Andy-aandy 18:28:31
  Hm..:), myślenie równoległe?
  :)
 • @Szeremietiew 18:02:24
  "Tego nie wiem, tj. bardziej prawdopodobne wydaje się, że pozytywów nie będzie, ale Piński jest b. inteligentnym człowiekiem więc może będą jakieś pozytywy - trzeba poczekać."
  Bardzo inteligentny człowiek, czy raczej inteligentny cynik?
  Panie Romualdzie miej Pan miarę, bo ten bardzo inteligentny człowiek może Nas przekonać :że herb i hasło jego to "Zawsze Wierny"!
  :)
 • @Andy-aandy 17:19:43
  Przestań pisać głupoty. Ten twój spam o URze ma niby zaśmiecać całą SG. Wcale się nie dziwię adminom, że nie trafiasz często na SG: oni już wiedzą co znajdą w twej notce zanim ją napiszesz.
 • @Prezydent RzBiK 18:44:42
  napisał:
  "Przestań pisać głupoty. Ten twój spam o URze ma niby zaśmiecać całą SG. Wcale się nie dziwię adminom, że nie trafiasz często na SG"
  *

  Wypisywałeś na nE znacznie więcej prymitywnych bzdur — niż to co twierdzisz, że są to moje "głupoty"...

  Poza tym, mocno się mylisz — bo moje teksty dość często trafiały na SG...

  A jak się nie podoba — to przecież żadnych zawistników nie zmuszam do czytania moich tekstów...

  :-)
 • @Prezydent RzBiK 18:44:42
  "Przestań pisać głupoty. Ten twój spam o URze ma niby zaśmiecać całą SG. Wcale się nie dziwię adminom, że nie trafiasz często na SG: oni już wiedzą co znajdą w twej notce zanim ją napiszesz."
  Drogi Prezydencie RzBik!
  W nieodległym czasie minister Cyfryzacji i (Cyfrowej?) Administracji Pan, jego Ekscelencja, pogromca smoków M. Boni, ogłosił krucjatę przeciwko słowom nienawiści i jak można mniemać zawiści, trudno zresztą w tej Cyfrowej materii się wyznać, wygląda na to, że JE minister Boni jako miecz Archanioła będzie przesądzał o tym co to "mowa nienawiści", nie boi się Pan Prezydent RzBiK (swoją drogą co to jest ten RzBik?), że uzna za godną najwyższego potępienia frazę "Przestań pisać głupoty ".
  Na razie nie wiemy, ile takie przemyślenia w KK będą warte, ale może już dzisiaj nie warto ryzykować więzienia?
 • @snycerz 18:42:59
  Cynik też człowiek ja natomiast oceniając ludzi mam zawsze nadzieję, że zwyciężą w nich dobre, a nie złe cechy, ale w tym wypadku napisałem, że "bardziej prawdopodobne wydaje się, że pozytywów nie będzie" i chciałbym się mile rozczarować.
  Miałem kiedyś taką przygodę: do mego mieszkania w Lesznie Wlkp. przyszli esbecy na tzw. przeszukanie, czyli rewizję. Każdy z nich przeszukiwał jeden z pokoi było ich więc trzech plus jakiś przełożony. Trefne rzeczy były w jednym pokoju. Esbek wyciągał to wszystko i układał na kupkę. W końcu ich szef zawołał z przedpokoju - jest coś? Dwaj odpowiedzieli zgodnie z prawdą, że niczego nie znaleźli, a trzeci spojrzał na mnie i wsuwając wszystko co znalazł nogą pod łóżko odpowiedział - tu też nic nie ma.
  Pozdrawiam
  RSz.
 • Rafał Ziemkiewicz niedowidzi jak każdy EU fanatyk zresztą.
  "
  Rafał Ziemkiewicz, który już we wrześniu 2009 r., na łamach „Rzeczpospolitej” („Polityka realna – czyli jaka?”) napisał: „Jeśli już musimy znaleźć się w całości w jednej ze stref, należy więc zadać sobie pytanie: Rosja czy Niemcy? Wystarczy porównać Wielkopolskę z Białostockiem, żeby uznać odpowiedź za oczywistą. Tym bardziej że współczesne Niemcy nie kwestionują polskiej odrębności i prawa do państwowości – co w wypadku Rosji nie jest oczywiste.”
  "

  Co nie jest oczywiste w zrozumieniu PAŃSTWO BUFOROWE poszukiwane przez Kreml ostatnimi 20 laty? Państwo. Nie region. Takie cuduchno z granicami i strażą graniczną.

  Czy nie jest to oczywiste w zrozumieniu PiS, że to partia państwowców. Za co w cztery litery im się dostaje od prasy niemieckiej? Za bycie państwowcami, a nie za bycie za USA. Pan poseł Czarnecki nie jest z USA. On jest z UK dokładnie jak pan minister Sikorski i... ten też był w PiS. Jakimi EU fanatykami są Brytyjczycy? To oni są za USA od czasów Blair:a.

  Co nie jest oczywiste w zrozumieniu, że ekonomia Niemiec nie asymiluje państw poza europejskich, lecz regiony europejskie? W razie wątpliwości patrz na przykład łamania demokracji w Grecji. Także artykuły donoszące jakie kokosy Niemcy ze swoją gospodarką czynią w środku kryzysu z takich krajów choćby jak Polska. Ktoś od 20 lat upadla Polskę jako terytorium żeru niemieckich biznesmenów. Gospodarka Niemiec to wielotonowy niepoczytalny goryl w rogu naszej gospodarki, tego co nas żywi w Polsce i wielu z nas głoduje tam w Polsce też z powodu tego niepoczytalnego wielotonowego goryla.

  Nam nie wybierać, Berlin, Kreml czy Waszyngton/Londyn. Acz cokolwiek z nich zmienia wiatr by wiać w żagle naszej niepodległości... Niech wieją! Nasz cel przecież niepodległość!

  To ,że KPN nie wrzeszczał stanowczo już 20 lat temu przeciwko członkostwu EU uważam, za ciężki kunktatorski grzech.
 • @Andy-aandy 18:55:54
  To czego się żalisz, że ktoś cię tu szykanuje (bo nie wszystko trafia na SG).
 • @Szeremietiew 19:01:22
  Bardzo Pana szanuję, że mimo życiowych doświadczeń zachował Pan wiarę w ludzi.
  Nie o Naszych wartościach etycznych, czy moralnych tutaj dyskutujemy, w swej analizie zamieszczonej wyżej, raczej Pan pomija te aspekty Naszej egzystencji, rozumiem odwołanie się do nich w komentarzach, które z natury rzeczy muszą być bardziej szczegółowe.
  Wierzy Pan naprawdę w to, że były minister obrony, Pana były przełożony B. Komorowski to człowiek honoru?
  Czym innym jest, o czym Pan dobrze wie, zrozumienie, czyli poniekąd wybaczenie, czym innym naiwne oczekiwanie, że w końcu jednak ONI zachowają się jak trzeba!
 • @snycerz 19:01:00
  RzBiK - u mnie na blogu, po prawej. A Boniego mam, jak zwykł mawiać Paweł Pietkun, "głęboko pod kręgosłupem".
 • @Prezydent RzBiK 19:12:17
  Drogi Prezydencie,(czegoś tam) dlaczego odnoszę wrażenie, że zamiast rozmawiać, szykanujesz "mową nienawiści" całkiem skądinąd prawicowego, ale i całkiem rozsądnego Andy-aandy?
  Nie lubisz ludzi o innych niż Twoje poglądach?
 • @Szeremietiew 18:02:24
  "Moim zdaniem nie powinnismy się angażować po stronie palestyńskiej bowiem w interesie Polski jest istnienie państwa Izrael."
  ----------------------------------------------------------------
  Przecież przyznanie Palestynie pełnego statusu członka ONZ nie jest tożsame z likwidacją Izraela.
  A gdyby nawet to w takiej sytuacji możemy spodziewać się najazdu uchodzców izraelskich co zapewne nie spotka się przychylnością polskiej opinii publicznej. Z tego puntu widzenia istnienie tego państwa jest istotnie w naszym interesie.
  Jakie inne korzyści lub interesy widzi Pan w sojuszu z Izraelem?
  Jednocześnie zwracam uwagę że do sojusznika nie wysyła się komornika. Tego właśnie dopuszcza sie Izrael wobec Polski. Nie wspominając już o antypolskiej działalności na arenie miedzynarodowej.
  - wielu ludzi i ja również, nie widzi w tym sensu. Proszę mi to wyjaśnić jeśli Pan może.

  Pozdrawiam
 • @autor
  Nie ma to jak chłodna opinia. Najgorsze jest w tym wszystkim to, że na dzisiaj nie posiadamy żadnej realnej polskiej inicjatywy posiadającej siłę.

  Ma pan może panie Romualdzie swoje spostrzeżenia, które ze stronnictw (oczywiście skreślając na starcie Rosję, jak to pan wcześniej przytoczył pozostają Niemcy i USA) dało by więcej Polsce długofalowo?
  Jak zawsze wybór najmniejszego zła :/
 • @Prezydent RzBiK 19:12:17
  napisał:
  "To czego się żalisz, że ktoś cię tu szykanuje"

  Nie rób z siebie jeszcze większego głupka niż jesteś w rzeczywistości!

  Od kiedy to opisanie realnie istniejącej sytucji jest "żaleniem się na szykany"?

  Gdzie napisłem w tym komentarzu, że jestem tu "szykanowny"?

  :-)
 • @Prezydent RzBiK 19:14:17
  Ło Matko, serdecznie przepraszam "mojego" Prezydenta.
  Wybrali JE tak jak tego Prawdziwego?
  :)
  Pamiętam coś takiego jak Partia Przyjaciół Piwa, teraz Ruch Poparcia JP, ale Pan Prezydent przebija wszystkich, takiego elektoratu nie ma nikt, zupełnie nie rozumiem natomiast linii politycznej, skąd zwalczanie własnego elektoratu?
 • @snycerz 19:12:34
  Nie mogę wykluczyć, że pewnego dnia Bronisław K. powie "przepraszam p. Szeremietiewa" i poda się do dymisji. Teoretycznie jest to możliwe, chociaż prawdopodobieństwo jest bliskie zera.
  Wiara w dobro nie musi wcale skutkować naiwnością. Naiwny nie jestem.
  A zbrodniarka komunistyczna Julia Brystygierowa zakończyła życie u sióstr w Laskach jako głęboko wierząca katoliczka.
  Pozdrawiam,
  RSz.
 • @frasobliwy 19:27:00
  Jak zawsze wybór najmniejszego zła :/
  ...............
  Ja proponuję wybór dobra - polski ośrodek siły w Europie. Widzę takie możliwosci.
  Pozdrawiam
  RSz.
 • @snycerz 19:12:34
  napisał:
  "naiwne oczekiwanie, że w końcu jednak ONI zachowają się jak trzeba!"

  Sowiecki namiestnik w PRL, a także zbrodniarz i agent NKWD tow. Gomułka twierdził o komunistycznej bandzie morderców i zwyrodnialców, że: "Raz zdobytej władzy nigdy nie oddamy."

  Dlatego sowieccy nmiestnicy w PRL i agenci zbrodniczej Informacji Wojskowej kierowanej przez zbrodniarzy z sowieckiego Smierszu — a także i antypolscy zbrodniarze, tow. Jaruzelski i tow. Kiszczak — zorgnizowali sowiecki cyrk zwany "okrągłym stołem"...

  W wyniku tego powstał PRL-bis — rządzony przez postsowiecką, agenturalną i zbrodniczą mafię.

  *
 • Tusk i Schetyna — są gotowi zapłacić bardzo wysoką cenę, byle by tylko nie ujawnić gansterskiego zaplecza PO
  ~~~

  Tusk i Schetyna — są gotowi zapłacić bardzo wysoką cenę, byle by tylko nie ujawnić gansterskiego zaplecza PO

  Mafia robi co chce, zabija, kogo chce, przekupuje, kogo chce

  W rozmowie z "NiezaleznaTV" poseł Antoni Macierewicz (PiS) stwierdza, że:

  Działanie tej komisji [hazardowej — przyp. Andy] to wielki sukces pana Schetyny i tych wszystkich, którzy chcą za wszelką cenę uniemożliwić dojście do prawdy w związku z nadużyciami i przestępczymi działaniami ministrów z otoczenia rządu pana premiera Tuska. I wszystko wskazuje na to, że pan Tusk, Schetyna i ich najbliżsi są gotowi zapłacić bardzo wysoką cenę, byle by tylko nie ujawnić tego gansterskiego czy mafijnego zaplecza jakie ujawniła sprawa hazardowa. (…)

  - Zagrożone jest dzisiaj państwo polskie. To nie jest problem partyjny, to nie jest problem poszczególnych ministrów czy poszczególnych rządów, to jest problem, czy my jako naród w ogóle chcemy utrzymać taką strukturę jak państwo polskie. Na razie jest tak, że mafia robi, co chce, zabija, kogo chce, przekupuje, kogo chce, likwiduje organy państwa polskiego jak np. komisję śledczą, wtedy kiedy jest to jej wygodne.

  - Taki jest stan rzeczy, który ciągle toleruje i przy którym współpracuje Platforma Obywatelska. Ja nie mam zamiaru oskarżać PO o jakieś drugorzędne przestępstwa. Ja oskarżam o to, że współdziała z mafią, która niszczy państwo polskie. (…)

  - poseł Antoni Macierewicz rozmawiał z Teresą Wójcik i Cynthią Harasim.

  Obejrzyj całą wypowiedź posła Macierewicza dla "NiezależnaTV"!

  http://www.youtube.com/watch?v=0purbHTBn3E
 • @Szeremietiew:"Miałem kiedyś taką przygodę..."
  Вот шутник
 • @ckhopi 19:21:28
  Nie warto chyba mieszać się w spory bliskowschodnie z racji oczywsitych, a "komornika" starają się zdaje się wysyłać raczej ci mieszkający w USA niż na Bliskim Wschodzie.

  Ponadto to, o co Pan pyta, nie należy do tematu mojego tekstu. Jesli chce Pan dyskutować o realcjach polsko-żydowskich proszę napisać na ten temat w oddzielnym artykule.
  Pozdrawiam
  RSz.
 • @Andy-aandy 19:28:04
  Poważny tekst Pana Romualda Szeremietiewa wymaga równie poważnego traktowania, mniej poważne, często kabaretowe komentarze są elementem zabawy i tak to należy traktować, taki internetowy folklor, byłoby interesujące, gdyby gdzieś w końcu administratorzy zastosowali najprostszy z możliwych filtr; mianowicie oddzielili dyskusję z autorem od wtórnej i często i gęsto humorystycznej dyskusji komentatora z komentatorem, widać z innych niż merytorycznie z tekstu wynikającej dyskusji względów taki stan rzeczy jest na portalach utrzymywany, ważny jest ten cyrk, a nie małpy!
  :)
 • @konserwatystka 19:40:34
  Tak było więc skąd ten "szutnik"?
 • @Szeremietiew 19:35:11
  napisał:
  "Nie mogę wykluczyć, że pewnego dnia Bronisław K. powie "przepraszam p. Szeremietiewa" i poda się do dymisji."

  Pewnie pamięta Pan rechot zbrodniarzy z NKWD na sali "sądowej" w Moskwie — gdy przypomniano o tym, że płk Pimienow, pełnomocnik gen. Iwana Sierowa, ręczył "słowem honoru" oficera sowieckiej armii za bezpieczeństwo polskiej delegacji na rozmowy z dowództwem sowieckim...

  Pewnie i za "honor" rezydenta z WSI w Pałcu Namiestnikowskim poręczą także nadzorcy agentury w PRL-bis z Moskwy?
 • @Szeremietiew 19:35:11
  Podzielam Pana nadzieję, co prawda nie bardzo mogę sobie wyobrazić funkcję z której w końcu Bronisław K. poda się do dymisji, ale wiarę podzielam, że jako młody emeryt, poda się do "dymisji" z tejże emerytury na przykład.
  :)
  Jakie oszczędności dla ZUS!
  Żarty, żartami, oceny, ocenami, i jako tu i teraz w wymiarze rzeczywistym obywatele funkcjonujący mamy obowiązek zadbać o ten przede wszystkim wymiar, by w ostateczności nie przypisano nam grzechu zaniechania, wobec zła, jeśli grzechu zaniechania ze względu na dobre serce to poniekąd jego popierania, w oczekiwaniu na interwencję, Boską jak mniemam?
  Zna Pan tę przypowieść, jak to zdrowy fizycznie i na umyśle człowiek na interwencję Boską się zdawał?
  Aż w końcu zirytowany Bóg mu się objawił i zapytał - Masz ręce i nogi, chodzisz i biegasz, i oczekujesz, że zrobię wszystko za Ciebie?
 • A co ten bandzior w środku?
  Tylko mu rogów brakuje, bo uśmiech ma jak ulał.
 • @snycerz 19:20:57
  Mylisz się snycerzu, w dużej mierze zgadzam się z tym co Andy pisze i on o tym dobrze wie.
 • Z Pińskim było trochę inaczej.
  Zdecydowana większość nie wytykała mu samego fakty bycia wcześniej w nE, tylko to, że gdy w nim był to pluł na Hajdarowicza i potem nie minął miesiąc a poleciał mu merdać ogonem - to jest główny zarzut w stosunku do Piskiego, zachował się jak dziennikarska prostytutka.
 • @Łażący Łazarz 19:51:58
  To paranoja wynikająca, tylko i wyłącznie z zaniechania, tym zaniechaniem było nierozliczenie, ogólnie pisząc, rozliczenia PRL, dzięki temu dzisiaj można, dzisiaj może każdy agent agenturę innym przypisywać.
  Nie wiem, bo mnie tej wiedzy pozbawiono, kto, gdzie, kiedy i jak współpracował, i dlatego dzisiaj kłania się grzech założycielski III RP, jest nim nierozliczenie komunistycznej przeszłości, TY ŁŁ i NE między innymi ponosicie tego konsekwencje.
  Niezależnie od tego, czy jesteście, czy nie agentury wyrazem, do czasu dopóki się PRL-u nie rozliczy, nikt swej uczciwości nie zdoła dowieść tylko samymi deklaracjami.
 • @Andy-aandy 19:28:04 To twoje słowa - dajesz do zrozumienia, że ktoś cię krzywdzi
  "'Nowy Ekran' ciągle nie jest zamykaną na kluczyk gablotką."
  *

  Jednak już jest.. O ile się nie jest p. Szeremietiewem...
  Lub mniej czy bardziej ważną i znaną figurą...

  Bowiem, wyesponownie jakiegoś materiału przez adminów na pierwszej stronie nE — oznacza kilka tysięcy wejść...

  Przepuszczenie – to znaczy, że tekst szybciutko przemknie przez prawą kolumnę nowych tekstów. Czyli kilkdziesiąt, a w najlepszym przypadku do kilkuset wejść na taką "zapomniną" stronę...
 • @snycerz 19:29:52
  Bo ja nie jestem malowanym Prezydentem i dla poklasku, ale Prezydentem najprawdziwszym ! Walę w mój elektorat, by wiedział kogo winien szanować !!

  PS Andy chyba i tak nie głosował :))
 • @Łażący Łazarz 20:22:25 Mali zawsze obrywają i łatwo się ich zaszczuwa
  "Karnowski i Lisiecki mogli współpracować z Hajdarowiczem i wiceszefem WSI bez plamy na honorze, a Piński nie?"

  Winnicki i Holocher mogli korzystać z pomieszczeń NE, a LAS SMOLEŃSKI już nie? Cały PiS (nie wyłączając Macierewicza) może chodzić do TVN-ów i Polsatów, ale już do NE chodzić nie wolno. Bo to żywy trąd !
 • @Łażący Łazarz 20:22:25
  napisał:
  "Karnowski i Lisiecki mogli współpracować z Hajdarowiczem i wiceszefem WSI bez plamy na honorze, a Piński nie?"

  Szkoda, że nie potrafisz w swoim zacietrzewieniu zobaczyć tego, w jaki sposób i w jakim stopniu — zmieniła się sytucja po odejściu tak wielu najlepszych polskich dziennikarzy z "URze"...

  Proponowałbym odrobinę reflekcji, bo J. Piński Ciebie także z premedytacją wystawił do wiatru...
 • @
  Mój głos w temacie
  http://marekkajdas.nowyekran.pl/post/81580,wsieci-poza-siecia-dwutygodnik-zeszyty-polityczne-pis-wystartowal
 • @Łażący Łazarz 20:25:27
  napisał:
  "Bredzisz"

  Drogi ŁŁ. Odpuść sobie złość — proponuję odrobinę reflekscji...

  Czyźbym bredził pisząc m.in. jak poniżej?

  "Dlatego, agentura z PO pomogła Grzegorzowi Hajdarowiczowi w wykupieniu Presspubliki mającej m.in. "Rzeczpospolitą" i "Uważam Rze". Uruchomiono także olbrzymie prywatne oraz państwowe kredyty[i] dla Hajdarowicza na zakup Presspubliki. A przyjacielskie kontakty Hajdarowicza z rządowym stróżem Grasiem są już doskonle znane…

  Przejęcie tych tytułów niemal za półdarmo — pozwoliło Hajdarowiczowi najpierw na wyrzucenie pod fałszywymi zarzutami red. naczelnego "Rzeczpospolitej", a kilka dni temu na wyrzucenie red. naczelnego "Uważam Rze" i zatrudnieniu red. Pińskiego — co miało posłużyć do zmiany profilu tego tygodnika.

  W ten sposób, z pomocą Giertycha — obecnie zaprzyjaźnionego z rezydentem Komorowskim, Tuskiem i z całym postbolszewickim salonem — PO zamierza stworzyć swoją własną opozycję koncesjonowaną.
 • @snycerz 20:25:19
  A twoją uczciwość kto rozliczy. Czym nas przekonasz, że nie jesteś agentem. Zjesz Wyborczą bez popijania. A ci dziennikarze z URze, to niby dowiedli "swej uczciwości". Jeśli tak, to co tu robisz, po co wahania i rozterki - wpolityce.pl i niezalezna.pl czekają na ciebie i rozwieją wszystkie twoje wątpliwości na temat NE.
 • @Łażący Łazarz 20:22:25
  Napisałem wcześniej, że być może Pan Piński jest bardzo inteligentnym cynikiem, co Pan R. Szeremietiew skonkludował. że "cynik też człowiek", trudno zaprzeczyć, też człowiek, tyle tylko, że Pan Piński wszedł bez chwili zastanowienia w wątpliwy moralnie interes, przy tym stawiając swego dotychczasowego pracodawcę, przynajmniej w kłopotliwej sytuacji.
  Kłopotliwą dla NE w różnych miejscach uzasadniał ŁŁ, więc tę stronę decyzji Pana Pińskiego sobie podaruję.
  Moim zdaniem to, że jest obdarzony wyjątkową "inteligencją cyniczną" Pan Piński potwierdza przynajmniej dwukrotnie:
  1. potraktowaniem NE, wątpię by złudzenia ŁŁ, że jako Redaktor Naczelny "Urze" będzie promował NE się potwierdziły.
  2. Przyjęciem tego stanowiska, w sytuacji gdy zespół Pana Lisickiego, mniejsza o to jak go oceniamy, w geście sprzeciwu i solidarności z redakcji stworzonego przez siebie tygodnika odchodzi.
 • @Prezydent RzBiK 20:26:18
  napisł:
  "Przepuszczenie – to znaczy, że tekst szybciutko przemknie przez prawą kolumnę"

  A gdzie tu jest skarga na "szykanowanie"???

  Prośba...
  Odpuść już sobie wymyślanie rzeczy nieistniejących...

  Bo ja doskonale wiem co chcę napisać i jak mam to napisać...
 • @Prezydent RzBiK 20:22:45
  Mylę się JE Prezydencie w której kwestii?
  Jeśli zgadzasz się z Andy w jakiejkolwiek kwestii, to jakież to JE emocje rozwalają, że może zarzucać mu "piszesz głupoty", bez wyraźnego tych głupot wskazania?
  Ach, dyskusję z JE Prezydętę RzBiK traktuję jako część tę folklorystyczną, kabaretową NE i nie tylko jego i serdecznie za to Pana Romualda Szeremietiewa przepraszam.
  Taki los komentatora pod światłą prezydenturą Prezydęta RzBiK.
  :)
  Mam nadzieję, że ten przynajmniej mnie nie będzie prześladował, zarzucając "nienawistną mowę"!
 • @Łażący Łazarz 20:26:59
  napisał:
  "Nie raz byłeś eksponowany, nie gadaj. Może pisz lepiej, mniej przeklejaj a więcej od siebie, autorsko. I bez szczucia."

  Przecież napisałem, że moje teksty byly dość często na SG.

  A że czasem "przeklejam" — jeżeli są to teksty znakomicie napisane przez autorów świetnie znających temat — to po co mam takie materiały psuć przez opisywanie tego co autor napisał???
 • @Prezydent RzBiK 20:45:26
  Ależ oczywiste, że i tam bywam, niby dlaczego nie?
  Zakaz jakiś JE Prezydent wprowadził?
  Nie dotarł!
  Czy ja uczciwość swoją na ekran wrzuciłem?
  Raczej logikę i masz rację, mogę być najgorszym s....nem, ale nie tocz dyskusji z moim s..wieniem możesz dyskutować z argumentami dopóki nie wiesz na pewno, a tylko przypuszczasz jakim to nie jestem sukin...m!
  Toż to dokładnie ten bolszewicki mechanizm jaki, był, jest i będzie stosowany, pisz życiorys i udowodnij, że jesteś niewinny, wiesz co Prezydencie, Ciebie coś nawiedziło, czy co?
 • @snycerz 20:52:40 No to kabaretowo
  Folklor ... zbroje, miecze ... zakute łby.
 • @snycerz 21:04:44 Czemu ty nie miałbyś ponosić żadnych konsekwencji i to aż do czasu rozliczenia PRL, hę?
  Nie, doznajesz właśnie własnej broni:

  "TY ŁŁ i NE między innymi ponosicie tego konsekwencje.
  Niezależnie od tego, czy jesteście, czy nie agentury wyrazem, do czasu dopóki się PRL-u nie rozliczy, nikt swej uczciwości nie zdoła dowieść tylko samymi deklaracjami."

  Poproszę zatem o udowodnienie czynami, że nie jesteś agentem.
 • @snycerz 20:52:40
  napisał:
  "Jeśli zgadzasz się z Andy w jakiejkolwiek kwestii, to jakież to JE emocje rozwalają, że może zarzucać mu "piszesz głupoty"

  Mieliśmy, tzn. ja i @Prezydent RzBiK, jakieś drobne starcia w przeszłości...

  Jednak obecnie, emocje na nE przekraczają wszelką masę krytyczną... Stąd drobiazgi nagle nabierają rangi wielkich problemów czy oskrżeń...

  Jednak, ja cenię wkład pracy i poświęcenie Carcajou przy organizacji Lasu Smoleńskiego...
 • @Łażący Łazarz 20:25:27
  Przez długi czas nie zgadzałem się z taką interpretacją, ale teraz nie widzę dla niej niestety alternatywy i mówię to ja - stary PiSior (obecnie już ex)
 • @Szeremietiew
  Gratulacje za tekst, są tu smakowite kąski, ale najpierw odpowiem na pytanie z jakiej opcji jest p. Piński.

  "A teraz pojawia się zagadka: nowy naczelny „Uważam Rze” to zwycięstwo opcji uosabianej przez Tuska (wpływ ministra Grasia), czy może opcji firmowanej przez Komorowskiego, jeśli Piński rzeczywiście jest powiązany z orbitującym wokół prezydenta Romanem Giertychem?"

  To chyba oczywiste mimo pozorów, opcja Komorowskiego jednak, Tusk idzie stopniowo w odstawkę, musi być jakiś kozioł ofiarny cyrku ich nierządów, chyba nie doczeka całej kadencji jako premier. PSL już zmienił swojego, pora na PO. Opcja prorosyjska jednak na pewno i wcale nie jestem taki pewien jak Pan że nie można jej łączyć z niemiecką, a nawet jeszcze innymi, np do braci starszych w geszefcie. Liberałowie cenią ten lud za smykałkę do interesów, to się przenosi na sympatie do Izraela także niemalże automatycznie. Zresztą jest to związane z opcją niemiecką. Niemcy grają na Izrael póki co, a później jak "zawsze" będzie.

  Dlaczego p. Piński jest wg mnie przede wszystkim w opcji prorosyjskiej, mimo iż zyskał poparcie niektórych kręgów kojarzonych z PO bliżej Grasia zresztą biegłego toże w rosyjskim, ale też pilnującym (dosłownie z miotłą) interesu giermańcowi który pozwolił mu mieszkać tamże? Bo liberałowie (pisał w Najwyższym Czasie) i konserwatyści z prawicy właśnie mają takie poglądy prorosyjskie, kwestia uzasadnienia motywów jest drugorzędna, można wymyślić cokolwiek, np że z każdym sąsiadem należy współpracować, handlować, jak to podważyć? Przecież to prawda :) Jakie miał naprawdę związki z Libertas i LPR, Giertychem z dworem ścisłym? Bo takie plotki chodzą, zmyślone tak całkiem, do TVP tak się wpada i dostaje posadkę za reżimu PO w 2009 i cyrku zwanego Libertasem z ludźmi... w niemałej mierze teraz związanymi z MN, NE jak Zawisza? Świat jest mały.

  ====================
  "– Fascynuje mnie, ile jeszcze można mieć pomysłów, by promować w „Wiadomościach” Libertas – mówi „Gazecie” jeden z dziennikarzy. – Co rano na kolegiach szef „Wiadomości” Jan Piński kombinuje, jaki materiał przygotować, by mógł w nim wystąpić ktoś z Libertasu: np. Janusz Dobrosz, Daniel Pawłowiec, Wojciech Wierzejski, Krzysztof Zaremba.

  – Czy Piński ustala to wszystko z Farfałem? – pytam reporterów „Wiadomości”.

  – Mamy wrażenie, że częściej z Giertychem – odpowiadają. – Często łapie za słuchawkę i raportuje: „Panie mecenasie to, panie mecenasie tamto”. Ilu mecenasów pani zna, którzy tak żywo interesują się obecnością Libertasu w TVP? Bo nam przychodzi do głowy jeden: Roman Giertych, protektor Farfała i tych, co dziś wylądowali na listach Libertasu.
  ======================
  http://dziennikarzpress.pl/wiadomosci/401/Farfa%C5%82+zaprzecza+a+w+TVP+parti%C4%99+Ganleya+lansuj%C4%85

  Poza tym p. Piński publicznie krytykował Tuska, ale to akurat nie ma aż takiego znaczenia jako "dowód" na cokolwiek. Istotne było że nie pała miłością do "socjalistycznego" PiS, dlatego dostał posadę szefa UważamRze. Kurs będzie na twardy, "apolityczny" liberalizm gospodarczy, technokratyczne państwo minimum bliskie wizjom JKM, publicystów Najwyższego Czasu. Trochę pragmatycznie kochające Rosję, bo kogo tam jakiś Smoleńsk obchodzi, prawda? On na pewno wierzy w wypadek.
 • @Prezydent RzBiK 21:13:16
  Hm.. jesteś ciekawym przypadkiem JE, Prezydęcie.
  Znaczy się według Ciebie ja mam PRL rozliczyć!?
  Mnie to JE może w każdej kategorii umieścić, włącznie z agenturą powołaną by JE władzę podważać.
  :)
  Poza tym jestem odpowiedzialny za czytanie wpolityce.pl, niepoprawni.pl, obserwator.com, oglądanie TVTrwam, noszę moherowy beret, należę do sekty smoleńskiej, jestem ksenofobicznym antysemitą i faszystą itp. itd.
  Trzeba być sprawnym inaczej, by w necie nawoływać:
  "Poproszę zatem o udowodnienie czynami, że nie jesteś agentem."
  Zatem droga JE Prezydęcie, proszę o zakwalifikowanie mnie dla własnego samozadowolenia z powodu niezwykłej przenikliwości w kartotece JE jako agenta, tak jestem agentem, 007 zresztą.
  :)
 • @Szeremietiew 18:02:24
  "Do do pytań:
  1. Moim zdaniem nie powinnismy się angażować po stronie palestyńskiej bowiem w interesie Polski jest istnienie państwa Izrael."
  =====================

  Nie angażujmy się po żadnej stronie, ale wypadałoby poprzeć słabszych będących na straconej pozycji w gettach-enklawach rzekomej autonomii z której sobie Izrael drwi, czyż nie? Gdzie honor i etos rycerski Polaków, chrześcijańskie motywy? Trudno nam będzie podzielać Pana opinię w tej kwestii. Polska miałaby się lepiej gdyby Izrael w ogóle nie powstał, nie od nas to zależało, stało się, co nie znaczy że namawiam do jego likwidacji TERAZ, a jednak teraz grożą przez to światu wojny, może światowa po rozwinięciu. Kiedy wsadza się kij w mrowisko islamu, to reakcja musi być, na dodatek każdy ma sojuszników i bitka globalna. Skąd taka sympatia do Izraela? Ja tam wolę np jakieś kraje-wyspy na końcu świata, lubię Islandię, spokojnie moglibyśmy tam ich zdominować osadnictwem polskim ;) Palestyna to nie ludzie jak żydzi, inną mają krew, potrzeby życiowe, aspiracje, prawa do tego? Dla nas Izrael powinien być jako zwykłe państwo, jedno z wielu i tyle. Na dodatek nie zapomnimy narodowości katów komunizmu i niestety także kreatorów III RP w takim kształcie w jakim jest. Podpadł nam Pan tym, ale nie jestem zaskoczony takim poglądem. Tylko Ruch Narodowy stać na inne opinie co do Izraela. Piłsudczycy mają poglądy jak widzimy poprawne, systemowe. Zawsze tak było, dlatego żydzi poparli pucz w maju 1926.

  To nieco podważa nawet Pana kompetencje polityczne, bo od dobrych relacji z Izraelem to wystarczy nam cały establishment i nieszczęsny skrajnie prożydowski PiS, kolejny Kaczyński zanim go gdzieś ubiją być może właśnie przyjaciele z Mossadu na konto innych. Po co nam minister MON, może premier, czy prezydent, nawet poseł, senator, który deklaruje jak wszyscy iż Izrael jest dla nas kluczowy, może jako rzecze PiS nawet jako sojusznik strategiczny. To błąd, odrzucam to. Jeżeli znikną jako państwo rękami sąsiadów i zrozpaczonych Palestyńczyków (czego Izraelczykom nie życzę, bo zjawią się tu milionami i to w statusie obywateli polskich) to Polska będzie dalej istniała, może nawet będziemy się mieć lepiej. Zniknie część roszczeń, czarnej kampanii negatywnej. Nas islam nie zaatakuje, chyba że od środka, od UE też, bo jest niestety swoboda przemieszczania się. W końcu dostrzeżemy minusy tego, meczetów przybywa.
 • Filtr
  Przejrzyjcie komentarze i powiedźcie mi, że nie mam racji postulując najprostszy w świecie filtr oddzielający trolle od wpływu na opinie o portalach, wystarczy mianowicie oddzielić (ukryć) komentarze do komentarzy, by w temacie zapanował porządek, idzie mianowicie o to by dyskusja toczyła się między autorem i komentatorami, pomijając komentarze do komentarzy!
  Proste i oczywiste, niezrozumiałe jest dlaczego tego się nie stosuje?
 • @snycerz 22:00:08
  Znaczy jest zrozumiałe, w gruncie rzeczy nie idzie o rzeczową dyskusję, ta ma przegrywać z kabaretem!
  W czyim interesie?
  Przecież nie Naszym!
 • @snycerz 22:00:08
  napisał:
  " wystarczy mianowicie oddzielić (ukryć) komentarze do komentarzy (...) idzie mianowicie o to by dyskusja toczyła się między autorem i komentatorami, pomijając komentarze do komentarzy!"

  Znakomity pomysł...
 • @Andy-aandy 22:17:14
  Jaki pomysł?
  To oczywista, oczywistość, jeśli jest inaczej to wynika tylko z tego, że zdaniem Prezydęta RzBiK ja jestem agentem, z portalami zarządzają dziewice z II RP.
  Myślenie ma to do siebie, że bardzo jest bolesne!
  :)
 • @Szeremietiew
  Chyba przykłada Pan nadmierna wagę różnym grom politycznym.
  Gry i gierki są tylko grami mającymi przygotować pole działania.

  Dużo miejsca poświęcił Pan relacjom Rosja - Niemcy, a w ogóle pominął wpływy "jerozolimskie". Te zaś wydają się być także istotne w polityce wewnętrznej i zagranicznej - acz to drugie pole wyraźnie słabnie.

  Ogólnie. Jestem za budowaniem polskiej siły. I trzeba zacząć od idei. bez spójnej idei - nie da się budować przyszłości. A żadne z państw wymienionych nie ma idei, która mogłaby pobudzić narody do budowania porządku przyszłości.
  Te idee na których budowano - doprowadziły do konfrontacji - kryzys, którego mamy dopiero początek, to też jedna z opcji realizacji jednej z idei.

  Jedynie Idea Polska (Cywilizacja Polska) może stanowić podstawę dla przyszłej organizacji życia społecznego. Im szybciej to dotrze do świadomości - tym szybciej można rozpocząć działania.

  NE - z czarnym pijarem - to doskonałe miejsce na ośrodek budowy nowego systemu. Bo sam Pan zauważa, że PiS jest tylko doskonałym uzasadnieniem rządów PO.
  Reszta też się nie liczy.
  Czy w NE powstanie zalążek ośrodka władzy alternatywnej?
  Może, ale nie musi. A lepiej tak, niż nie.
 • @snycerz 21:32:32 To ty dawałeś do zrozumienia, że NE jest "lewy" i to ty stawiałeś warunki
  No widzisz, przyznałeś się. Trzeba było od tego zacząć dyskurs.
 • @Marek Kajdas 21:57:07 Powstań Polsko, zrzuć kajdasy ...!
  Myślę, że jak R.Sz. cię czyta, to ma niezłą polewkę.
 • @snycerz 22:10:06
  "Naszym" czyli czyim? GRU, Mossad, CIA, Stassi ...
 • @snycerz 23:02:01
  A nie jesteś?! Udowodnij ! Tego domagasz się od NE więc nie bądź hipokrytą. Pamiętaj, czynem.
 • @snycerz 22:00:08 Wolność ponad wszystko
  To kretyński pomysł. Gospodarz bloga może sam pousuwać komentarze i ponakładać blokady.
 • @snycerz 22:00:08
  Można posunąć sie jeszcze dalej w filtrowaniu i stosować metodę "na Lancelota", czyli banować wszystkich niezgadzających sie z autorem zostawiając garstkę rzygających tą samą żółcią.
  pozdrawiam
 • @Marek Kajdas 21:57:07 i @Szeremietiew 18:02:24
  Świetny wpis Panie Marku
  Ale też gorąca prośba do Autora o rozwinięcie myśli:
  1. Moim zdaniem nie powinnismy się angażować po stronie palestyńskiej bowiem w interesie Polski jest istnienie państwa Izrael.
  Bo tak to pozostaną nam tylko domysły co do intencji Autora i wpisu.
  I proszę nie pisać o tym, że Pan tej myśli nie rozwinie, skoro już Pan taki wpis popełnił.
  Czekam z niecierpliwością na wyjaśnienie o co Panu Szeremietiewowi na prawdę chodziło.
 • @Szeremietiew 19:44:48
  Rozumiem, nie czas i miejsce na tego rodzaju dyskusje. Zgodnie z Pana sugestią poruszę tą kwestie w osobnym artykule. Mam nadzieję że zechce Pan wziąć udział w dyskusji. Oczywiście pozwolę sobie, jeśli nie ma Pan nic przeciwko temu, odpowiednio wcześniej o tym Pana poinformować i zaprosić do rozmowy.

  Serdecznie pozdrawiam
  MM
 • @ckhopi 00:04:32
  Proszę tak łatwo nie rezygnować.
  Autor popełnił "ciekawą" odpowiedź, która wymaga rozwinięcia.
  Chyba, że tak po prostu chlapnął.
 • @Prezydent RzBiK 23:37:45
  Wiesz Wasza Ekscelencjo dyskusja z Ekscelencja mimo powabu obcowania z wyższą, najwyższą klasą jakoś mi przywodzi na myśli powiedzenie - Wiesz co wymieniłem z nim poglądy- I? - odszedłem z bólem głowy!
  No co TY, naprawdę? No, po tej wymianie, mam coś co poeta nazwał bolesną pustką!

  Najzabawniejsze w tej wymianie jest to, że zapewne i Prezydęt ma to samo odczucie, więc po co strzępić jęzor, skoro efektem jest po jednej i drugiej stronie wynikająca z tej wymiany hehe ..głębokich myśli ....pustka, moja bolesna, JE chyba bardziej Prezydęcka?
 • @JAdaX 00:12:21
  nie zamierzam rezygnować - kultura i forma dyskusji ma istotne znaczenie a temat niewątpliwie zasługuje na osobny wątek.
 • @ratus 23:47:17
  "Można posunąć sie jeszcze dalej w filtrowaniu i stosować metodę "na Lancelota", czyli banować wszystkich niezgadzających sie z autorem zostawiając garstkę rzygających tą samą żółcią."
  Pewnie, że można, tyle tylko, że poważni autorzy tacy jak Pan Romuald Szeremietiew tego nie robią, w związku z tym i to jest pewnego rodzaju filtrem dla czytających i komentujących, takich jak opisujesz, ani komentować, ani czytać nie warto!
 • @snycerz 00:18:50
  Po prostu nie pisz bez głowy.
 • @Prezydent RzBiK 00:38:25
  Hehe... a to dobre, JE najpierw mnie przyprawia o bolesną pustkę, czyli ból głowy podczas "wymiany" poglądów, następnie apeluje bym nie pisał bez głowy?
  Zapewniam JE, że bez głowy żadnych czynności nie można wykonywać, chyba że doświadczenie JE są osobiste, jeśli tak to współczuję, że pisze z głową, a nie z głowy!
 • @snycerz 00:55:15
  Czyż moja absurdalna dyskusja z Prezydętem wszystkich Blogerów i Komentatorów nie jest najlepszym dowodem na to, że powinna być przez administratorów wydzielona w odrębny wątek?
  Cóż bowiem ona ma wspólnego z tematem Pana Romualda Szeremietiewa?
  Nic, co oczywiste!
 • @snycerz 01:03:40
  Co tu robisz kolego, bo ja tu jestem od zawsze. Piszesz, by pisać - tak to, niestety, widzę.
 • @Prezydent RzBiK 01:07:41
  Bywam od czasu do czasu, piszę od czasu do czasu, kolego, aczkolwiek nie przypominam sobie byśmy w tak zażyłych stosunkach JE byli, ale jeśli Ci nie przeszkadza tak poufała forma z kimś komu każesz udowadniać czynami, że nie jest agentem, to ok. niech i tak będzie, kolego!
  I ten argument rodem ze stada, ja tu jestem od zawsze, i co z tego?
  Z tego bycia masz jakiś monopol na rację, czy uważasz, że ja mam uznać, jakieś Twoje wydumane "prawo dziobania"?
  A niedoczekanie Twoje Prezydęcie RzBiK!
 • @snycerz 01:22:05 Wet za wet - nie inaczej
  Pamiętaj, jeśli piszesz źle o NE bez żadnych źródłowych informacji na ten temat - spotkasz mnie. I nie odwracaj kota ogonem - to ty pisałeś, by NE się tłumaczył (postawiłeś warunki zaporowe), a ja ci się odwinąłem. Nie odszczekasz co napisałeś, to ty właśnie jesteś niepewny (takie właśnie twoje insynuacje idą na NE).
 • @Szeremietiew
  "Politycy polscy stają przed trudnym wyborem: budowania własnego, polskiego, ośrodka siły w Europie, albo podporządkowania się Niemcom, lub Rosji. Przy czym nie ma możliwości jednoczesnego podporządkowania się Berlinowi i Moskwie. Wyklucza to wspomniana sprzeczności interesów obu mocarstw"
  ============

  Za wcześnie mówić o rozbieżności interesów Niemiec i Moskwy. Damy się nabrać na to jak po 1933 żeby się obudzić 17 września 1939 kolejnego? To raz. Docelowo rozbieżność będzie, ale najpierw się zbratają tak, aż nam wpięty pójdzie.

  Dwa to że nie ma lobby polskiego poza takimi miejscami jak NE gdzie są jakieś grupki stawiające WYŁĄCZNIE NA POLSKĘ, na nikogo więcej. Ci ze stronnictwa pisowskiego (amerykańsko-izraelsko-unijno-nwo) uważają że skoro krytykujemy USA, Izrael, Niemcy, to na pewno popieramy Moskwę. Otóż są tacy jak ja, co nie popierają stronnictwa prorosyjskiego czymkolwiek jest, bo mniemam że tacy z dobrej woli też wierzą w "dobrą Rosję" która nas miłuje i najwyżej z troski może przywalić, z miłości, dla pokoju, w samobronie ataku.

  "Przy czym poza parlamentem coraz silniej słychać głosy, aby sprzymierzać się z chrześcijańską Rosją i odwrócić się od zgniłego Zachodu."
  =====================

  Są takie wizje, ale można je traktować jako przyszłościowe alternatywy i to za 2-3 dekady dopiero. Obecna Rosja nie traktuje nas ani poważnie, ani przyjaźnie, więc na nic wszelkie hołdy. Oni szanują silnych i... PRZECIWNIKÓW. Proszę o tym pamiętać składając np hołdy Izraelowi. Tak nic od nich nie uzyskamy, trzeba grać twardo, hardo żeby mieć możliwość uzyskania profitów, np tarczy jaka nieźle im się sprawdziła przed rakietami Hamasu. Ponoć to działa nawet na granaty moździerza 120mm i haubicy 155mm.

  "Zdaje się, że tylko PiS, skłaniający się ciągle ku USA, nie jest dla obu tych opcji ciekawy,"
  =================

  PIS nie jest już ciekawy nawet dla demokratów z USA, zatem mają problem, stawiają jak Pan na... Izrael. USA przecież liczą na współpracę z Rosją którą odrzuca PiS. USA będą łaskawe dla Niemiec w nadziei szachowania Rosji, my się w ogóle nie liczmy, chyba że mamy stać się areną wojny z Rosją gdyby Amerykanie chcieli im skomplikować przejmowanie Europy bez wojen.

  Niedocenia Pan PO, dogadują się przecież świetnie z Izraelem i dzięki temu coraz lepiej z USA. Jednocześnie wiedzą na co Rosja pójdzie, czego chcą Niemcy. Tylko gdzie tu interes Polski?

  Musi wejść do gry III siła z nowym podejściem geopolitycznym - TYLKO POLSKA, żadnych stronnictw pruskich, ruskich, żydowskich, amerykańskich, koniec z tymi bzdurami, z tą zdradą. Zabawa taka skończyć wojną w interesie obcych. Żadna wojna dla nas nie jest korzystna.
 • @Prezydent RzBiK 01:33:34
  Może JE przeczyta jeszcze raz, ze zrozumieniem tekstu i odwoła insynuacje!
  "Życie w ogóle jest brutalne i wszędzie kogoś promuje, lub dołuje z jakiś powodów, Andy-aandy oczekuje Pan/Pani, że właściciel słupa ogłoszeniowego, jeśli ma dokonywać jakiegoś wyboru, w najlepszym miejscu Pana/Panią powiesi (nomen omen), czy Pana Romualda?
  Czytam NE, pomimo świadomości, że po trosze wyboru za mnie dokonuje redakcja, pomimo podejrzeń i niedowiedzionych pomówień, trudno inaczej niektóre sugestie odebrać.
  W miarę swych możliwości dokonuję selekcji tego co redakcja, Pińscy, czy ŁŁ mi proponuje, w "Uwarzam Że" (proszę nie poprawiać) też takiego wyboru dokonywałem.
  O tym pisze Pan Szeremetew, w istocie rzeczy, My dokonujemy wyboru co czytamy i jak to trawimy według własnego pojmowania rzeczywistości, więc nie można żadnej redakcji odmówić tego samego prawa.
  Pan Piński to nieco inna sprawa, NE może mieć do niego pretensje, że się zachował nielojalnie wobec swych pracodawców, NE podkreśla, że jego decyzją został zaskoczony, ba wygląda na to, że jeśli Pan Piński był zatrudniony na podstawie umowy o pracę, pracodawca mógłby mu wytoczyć proces o odszkodowania za porzucenie pracy.
  Wygląda na to, że Pana Pińskiego z NE wiązała innego typu umowa, która pozwoliła mu na taki, a nie inny krok.
  ŁŁ powinien jako RedNacz i prawnik przewidywać skutki zawieranych umów.
  O innych aspektach jego (Pana Pińskiego) decyzji, trudno się racjonalnie wypowiadać, zbyt szerokie spektrum dla dowolnej spekulacji."
  Serdecznie pozdrawiam.
 • @Andy-aandy 17:19:43
  .
  Szeremietiew:
  "...Zanim więc czytając coś w Internecie zaczniemy rozważać
  „kto za tym stoi” ustalmy, czy mamy do czynienia z „gablotką”,
  czy tylko ze „słupem ogłoszeniowym”. „Nowy Ekran” ciągle
  nie jest zamykaną na kluczyk gablotką....."


  antykrytyka:
  "....Piński dokonywał tutaj takich rzeczy, napiszę wprost: podłych,
  że otrzymywał to, co mu się należało. ........


  Andy-aandy:
  "...."'Nowy Ekran' ciągle nie jest zamykaną na kluczyk gablotką."
  *
  Jednak już jest.. O ile się nie jest p. Szeremietiewem...
  Lub mniej czy bardziej ważną i znaną figurą...
  Bowiem, wyesponownie jakiegoś materiału przez adminów na
  pierwszej stronie nE — oznacza kilka tysięcy wejść........"
  =======================================================

  Cytat: "wyesponownie jakiegoś materiału przez adminów na
  pierwszej stronie nE — oznacza kilka tysięcy wejść."

  Słuszna uwaga !!!

  Porównanie NE do gablotki bez kluczyka przez p. Szeremietiewa

  jest nietrafne :))) - ponieważ ta "gablotka" ma lepsze i gorsze miejsca

  do "wyeksponowania" :)))) - Te lepsze są często przynawane przez

  adminów według określonego klucza :)))
 • @mili1 02:34:07
  .
  mili1:
  "Panie Zbigniewie,
  ja tez interesuje sie spiskowa teoria dziejow, wydaje mi sie jednak
  ze pisze pan tak rozwlekle ze tego prawie nikt nie przeczyta."
  ===========================================

  Dzięki za słuszną uwagę !:)))

  Faktem jest, że człowiek jest w stanie "przełknąć" jednorazowo

  tylko określoną ilość informacji :))

  Postaram się bardziej "kondesować" moje wypowiedzi !!!:))
 • NAIWNY STRATEG MYŚLAŁ O NIEDZIELI A W SOBOTĘ MU NIEMIEC Z RUSKIM ŁEB UCIELI :))))
  .
  Szeremietiew:
  ".... Coraz wyraźniej widać, że obóz rządzący przełamuje
  się na dwie opcje, które można określić, odwołując się
  do czasów przedrozbiorowych, mianem „stronnictwa pruskiego”
  i „stronnictwa ruskiego”. Politycy polscy stają przed trudnym
  wyborem: budowania własnego, polskiego, ośrodka siły w Europie,
  albo podporządkowania się Niemcom, lub Rosji. Przy czym nie
  ma możliwości jednoczesnego podporządkowania się Berlinowi
  i Moskwie. Wyklucza to wspomniana sprzeczności interesów
  obu mocarstw....


  antykrytyka:
  "....PiS dąży do uniezależnienia się od Berlina i Moskwy, że
  liczy na USA dlatego widzę neoubeków, którzy nagle identyfikują
  USA i Izrael i opluwają Kaczyńskiego z całych ubeckich sił lub
  dyspozycyjnej i użytecznej głupoty. ..."

  ===============================================

  Myślę, że tego typu artykuły jak ten pana Szeremietiewa

  są WYSOCE SZKODLIWE ! ponieważ demoralizują "oswajając" Polaków

  z "koniecznością" wyboru sposobu utraty suwerenności

  na rzecz jednego lub drugiego zaborcy, zamiast mobilizować

  ich do walki o WOLNĄ POLSKĘ. I w tym sensie jest to rodzaj

  "duchowej Targowicy".

  PS

  Niemcy z Rosją najprawdopodobniej już mają uzgodnione plany rozbioru

  Polski tak jak w połowie XVIII wieku - a naiwni "STRATEDZY" w Polsce

  zamiast zabrać się za usuwanie agenturalnych śmieci z Polskiego

  Podwórka, tak jak i wtedy snują urojone marzenia, o dowolnym wybieraniu

  sobie sojusznika wśród przyszłych zaborców Polski :))
 • @mili1 02:52:56
  .
  mili1:
  @Zbigniew-Grzymski 02:46:45
  No i typografia, chyba tak sie to nazywa , jest mizerna.
  Pozdrawiam
  ===============================

  będę dalej pracował nad nią :)))

  Pozdrawiam
 • @Szeremietiew 17:02:11 ( do @ckhopi 16:40:34)
  //NE był prezentowany na czarno zanim Piński poszedł do Hajdarowicza więc jakiejś dramatycznej zmiany na gorsze nie ma. Natomiast to, że poszedł nie do końca jest jasne dlaczego to zrobił, stąd moja uwaga, że warto przyglądać się ("po owocach") co z tego wyniknie. Kontekst zresztą jest szerszy, czyli jaka ma być polityka polska i pozycja Polski w Europie. To mnie interesuje, a nie to, co też stanie się z jakimś pisemkiem mniej, czy bardziej zajmującym.
  Czyli Piński nic nie zmienił, ale może uczestniczyć w czymś, co może być ważne dla losu Polski, a nie dla losu NE.//

  Przepraszam, że się wtrąciłam. Czym Piński jest lepszy od najlepszych blogerów NE, że aż mu się płaci? Ma jakieś znajomości, kontakty i telefony, i wie kto z kim i gdzie, syn wdowy?
  Na razie wklejał jakieś ciekawostki z onetu, GW, wp, niezbyt dobrze dobrane do upodobań i poziomu blogerów NE,- większość z nas zrobiłaby to lepiej. Jeśli redagował SGłówną, to robił to fatalnie.
  Za co miał płacone Piński? Może czegoś o Pińskim nie wiemy? Pan wie?

  Węglarczyk był synem Józefa Światły. Piński ma równie dobre pochodzenie?

  Ale może też być tak, że ludzie kręcący się przy władzy wzajemnie nadymają swoje znaczenie, by czuć się bezpiecznie przed swoim ludem, i to jest bardzo prawdopodobne. Kupują media i najsłabszych dziennikarzy, ( dobrych się boją ) by stwarzali wrażenie, że wszystko idzie OK i że lepiej się nie da.. Czy to nie tajemnica Pińskiego, jego marność i dyspozycyjność wobec tak samo marnych?

  Wielcy ludzie jak Dmowski, badają intelektem własne wizje i pomysły, swoją mądrością porywają wielkich, i śmiertelnie przestraszają polityczną tłuszczę.
  Polityczny motłoch by zdobyć się na ''własne zdanie'', nadstawia ucha na to, co sam stworzył w zamkniętym obiegu Układu, a są to przeważnie bzdety. Jesli jakiś bzdet zaczyna się wybijać dzięki temu, lub owemu który akurat jest na topie, bzdet robi się trendem i towarzystwo oddycha z ulgą-już wiedzą co myślą. Tak podejmują decyzje, owczym pędem. Lewica jest kompletnie nieinnowacyjna.

  Pańska notka Szeremietiew świadczy o tym, że wam sprawia przyjemność powtarzanie wieleset razy tego, co wszyscy wiedzą, bo w to wierzą , bo sami to wymyślili. Wydaje się wam wtedy, że jesteście mądrzy i uprawnieni do władzy.

  Tymczasem niech mi ktoś udowodni, że Niemcy to potęga, nie wiara objawiona przez nich samych? Czy jest choć jeden dowód na ich wielkość? albo wyjątkowe znaczenie? Dlaczego uważa się Niemcy za mocarstwo?
  Czy musimy Rosję traktować jak mocarstwo? Czy Rosja jest w ogóle mocarstwem? Pokazywanie defilad i czołgów, o niczym jeszcze nie świadczy, co pokazał 1920 rok.

  Cała opcja ideowa zrodzona przez duchowe dzieci Piłsudskiego w ten sposób uprawiała politykę, robiła coś, na czym się nie znała i do czego się nie nadawała z natury, ale co było bardzo atrakcyjne, bo władza rodzi moc, a mocy/siły pragnie świat bardziej niż wszystkiego innego, nawet Boga.

  Błąd na błędzie, a największe odkrycie, że gablotka to nie słup.
  Naród jest tym wszystkim zmęczony. Naród to wszystko widzi, czego wy nie widzicie, bo siedzicie we własnym sosie. Widzi to prof. Guz i O. Rydzyk, redemptoryści z radia, młodzież wszechpolska.

  Dzięki Bogu jest Winnicki. Mądrzejszy od nich wszystkich razem wziętych, starych i starszych, wielce doświadczonych na umyśle.

  Zaryn te różnice kulturalnie tłumaczy, ale kto go tam słucha.
  AK i NSZ różniły się stosunkiem do liczby okupantów Polski, NZS- secesjoniści uważali, że jest ich dwóch, nie jeden. Oni byli spadkobiercami stanowiska Dmowskiego. Ta nauka do dziś się nie zmieniła, bo jest uniwersalna.
  Was, Piłsudczyków świat ciągle zaskakuje, bo z perspektywy błędnej idei, którą przyjął Piłsudski państwowiec i socjalista, wszystko jawi się tajemnicze, tymczasem to tylko analiza jest błędna.
  Po latach widać, jak narodowcy zawsze mieli rację.

  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=RwdBXmjcKVE
 • Ciekawi mnie, że nie zbierze się kilka małych państw, by pokazać Ameryce
  środkowy palec, bo to też '' mocarstwo'' wirtualno- PRowe.
  Czemu kilka państw nie wypięło się na dolara kiedy robili to Arabowie?
  Bo im jacyś Dyzmowie powiedzieli, że to wzmocni Rosję, która jest przecież ''mocarstwem'' bo tak siebie nazwała, drugi złodziej Ameryka to klepnął, Niemcy też weszły do spółki, a naszym generałom i politykom, o pochodzeniu -gumno i słoma z butów- nie starczy zwykłej pomysłowości, by obalić śmiechem te wszystkie ''religie''. Wystarczy jeden Staruch, by to towarzystwo wyśmiać, razem z kibolami, lub Winnicki, któremu żaden dziennikarski głupek nie śmie podskoczyć, bo czuje węgle nad głową.

  Dzięki Bogu, że idą młodzi, genialni i odważni, wierni Bogu i prawdzie.
  I Dzięki Bogu są młodzi i niedoświadczeni, nic nie wiedzą, nikogo nie znają i niczym się nie przejmują, ani nikim. Robią po swojemu, nie wchodzą w żadne układy.
 • @Zbigniew-Grzymski 02:51:46
  //ponieważ demoralizują "oswajając" Polaków

  z "koniecznością" wyboru sposobu utraty suwerenności

  na rzecz jednego lub drugiego zaborcy, zamiast mobilizować

  ich do walki o WOLNĄ POLSKĘ. I w tym sensie jest to rodzaj

  "duchowej Targowicy".//


  Pierwszy raz zgadzam się z tym Grzymskim.

  To pokazuje, że najmniejszy z najmniejszych jest większy od uczonych w piśmie.
  Jezus miał rację.
  I Dmowski.
 • @Szeremietiew 19:37:54
  Możliwości są, tego nie neguję. Bardziej chodzi mi o to czy dzisiaj są takie siły, które by to realizowały. Innymi słowy czy już dzisiaj są gotowe do realizowania interesu Polski.
 • Anonimie snycerz: Ty też jesteś podejrzany - skoro podejrzanym jest NE i musisz udowodnić czynem, że nie jesteś agentem
  Jakiego wyboru dokonuje za ciebie Redakcja? (bredzisz)
  Kto ci edytuje komentarze? Redakcja??? (sobie nawet "uwarzaj że")
  Od kiedy Łazarz ma wpływ na podpisywanie umów? (zwłaszcza ich formę)

  Chyba już wystarczy.
 • Jeśli będę jeszcze czytał NE to z wględu na Pana
  Pan często dawał przykład czym są zasady i co one znaczą.

  Na jakich zasadach i ludziach chcemy budować kraj jaki ma on mieć kręgosłup. Nigdy nikogo czy Pana Oparę czy innego nie oskarżałem
  bo nie mam dowodów o jakieś powiązania. Weźmy to na bok.
  Dla mnie liczą się te zasady.
  Najpierw mamy na NE artykuły o Hajdarowiczu rzepie i całej sytłacji
  redakcja sama to piętnuje .Potem kolega idzie po judaszowe srebniki
  i mamy Polacy nic sie nie stało i na NE wróg atakuję.Sprawa wygląda tak.Jestem w opozycji do PIS ale zasady są jedne i przykazania!
  http://wpolityce.pl/wydarzenia/24123-wyborcza-o-kulisach-przejecia-rzeczpospolitej-hajdarowicz-dostal-kredyt-od-leszka-czarneckiego

  Dziękuję za rozmowy z Panem marze że tacy ludzie jak Pan dojdą kiedyś do władzy o jasnych moralnych zasadach .
  Wesołych Świąt Sszczęśliwego Nowego roku Panu i całej Rodzinie.
  żegnam
 • @Prezydent RzBiK 15:53:36
  i po co robić takie podchwytliwe uwagi ?

  przypiszą Ci te słowa i tyle.
 • @Andy-aandy 17:19:43
  tak, nE jest słupem, do którego nie wszyscy, ale wybrani przez kody mają dostęp, ale teksty większości są przykrywane przez teksty promowane przez redakcję.
 • @snycerz 17:51:38
  Ja czytam tylko 1dynkę i prawą kolumnę,

  co wszystkim polecam,

  won z powszechną propagandą redakcji, 1dynka powinna jej wystarczyć.
  -------------------------------------------
 • @Łażący Łazarz 20:22:25
  "Ponadto mam awersje przed wszelkim zaszczuwaniem i często nabieram wtedy sympatii do zaszczuwanego."

  szkoda tylko, że odnosię się to tylko do dziennikarskiego światka no i pewnych wydarzeń politycznych.
 • @Prezydent RzBiK 20:26:18
  wtrącę się,

  nie, ale polityka redakcyjna nE i konstukcja witryny zniechęciła mnówstwo ludzi do pisania tu.

  Po prostu powstało tu, jak wszędzie, kółko wzajemnej adoracji, które alienuje się z tego, czym żyje naród.

  I jaskółka w postaci tekstów ujawniających szkodliwość elementów systemu, jak np sądownictwa, tego nie zmieni.
 • Po pierwsze to: paru pisarczykom się w głowach poprzestawiało
  skoro uważają, że Hajdarowicz będzie płacił ich rachunki a oni będą pisać sobie co im do tych pustych (jak pokazało życie) głów przyjdzie.

  Skoro jednak tak uważają, to niech sami założą swoją gazetkę/czasopismo i niech przestaną płakać i robić sztuczny szum i rozgłos wokół siebie.
  Wstydu, honoru i rozumu nie mają, i tyle,

  Szczęść Boże
 • Po drugie to: jak to jest, że wcześniej „biznesowy partner” byłego wiceszefa WSI
  cyt. "Oto właściciel tygodnika, „biznesowy partner” byłego wiceszefa WSI, tego co w 2001 r. „haków” na mnie szukał, pozbył się Pawła Lisickiego, który w ten sposób stracił stanowisko reaktora naczelnego i... kilkudziesięciotysięczną pensję."

  był gites tenteges a jak "pozbył się" Pawła Lisickiego to jest beeee?

  Czy to aby nie jest dwójmyślenie? Rzygać mi się chce na to wszystko i tyle.

  Laudetur Iesus Christus et Maria semper Virgo
 • @circ 07:30:21
  "Przepraszam, że się wtrąciłam. Czym Piński jest lepszy od najlepszych blogerów NE, że aż mu się płaci? Ma jakieś znajomości, kontakty i telefony, i wie kto z kim i gdzie, syn wdowy?
  Na razie wklejał jakieś ciekawostki z onetu, GW, wp, niezbyt dobrze dobrane do upodobań i poziomu blogerów NE,- większość z nas zrobiłaby to lepiej. Jeśli redagował SGłówną, to robił to fatalnie.
  Za co miał płacone Piński? Może czegoś o Pińskim nie wiemy? Pan wie?"

  w zupełności podzielam,

  proponowałem nawet, aby redakcja podzieliła pensje redaktorów między zwykłych, wybranych, może nawet dynamicznie wybieranych, pisarczyków, aby skłonić ich do tracenia większej ilości czasu na pisanie.

  Jena pensja redakcyjne pewnie starzyłaby na 50 takich zapomóg na prąd i internet.

  Ale nie, oni muszą mieć SWOJĄ propagandową tubę, a nie witrynę publicznej wymiany myśli.
 • @Ciri 09:07:42
  chyba lecisz po bandzie,

  jeśli np. owe 60 znaków nie pasują do układu strony, to je skróćcie, technicznie,

  a nie jakieś tam narzekania na brak rozsądku piszących.
 • Wychodzi nato, ze tylko pis jest O.K.
  Scios* tez nie ma racji - pis zeby przetrwal na ryku politycznym w Polsce, musi wybierac w tym co jest ...Bo

  przeciez nie zwroci sie do slupa ogloszeniowego...O
  jakas wspolprace.


  ...slupy ogloszenieowe w OAZIE okraglostowlowej, a co za tym idzie braku demokracji - moga powodowac wiecej zamentu niz bolszewcckie gwne m medialne szczekaczki ...

  ...Polska** dzielac sie na putinowcow i kanclerzowcow wykazuje nie tylko swa karlowatosc...Ale

  gdzie tu widac wojne polsko-polska jak chce tego autor


  * no chyba, ze Scios pokona Pawlaka, a nie wygodnie z fotela bedzie krytykowal prezesa  ** miernoty polityczne dziajace na terytorium Polski.
 • @Marek Kajdas 21:57:07
  Celna uwaga w stosunku do Romualda, tym różni się ,,piłsudczyzna" od myśli narodowej, że naszym głównym narodowym wrogiem jest syjonizm, czego nie rozumieją pisowcy.
 • Syjonizm jest ...miendzynarodowy
  A

  nie narodowosciowy*...No

  chyba, ze stwierdzimy, ze w Niemczech czy Rosji brak jest syjonistow...A
  jezleli - nie , to niech te oba dwa karaje beda przykladem, ze z syjonizmem mozna sobie poradzic, by dbac o wlasne interesy.


  ...jedeny wiec co w Polsce wypada...To

  pdniesc chyba tylko lapki;

  - kto za niemcem

  - kto za ruskim

  - kto za syjonistami


  * jakolwiek wyplywa gwnie z jednej nacji
 • A Brzeziński gagatek uskarża się, że NWO w niebezpieczeństwie jest.
  Budzenie się świadomości społeczeństw i sprzeciw wobec kontroli z zewnątrz zagraża "wielkiemu" projektowi NWO. Tym samy zagrożony jest projekt budowy wielkiej niedemokratycznej Federacji Europejskiej, super biurokratycznego państwa kontrolowanego od zewnątrz. Więcej na ten temat tutaj
  http://info.kopp-verlag.de/hintergruende/deutschland/paul-joseph-watson/brzezi-ski-von-der-bevoelkerung-getragener-widerstand-bringt-neue-weltordnung-in-gefahr.html;jsessionid=9655167A110A534D4F4928DD2E39EC19
 • @Romuald Szeremietiew
  Zgodnie z zapowiedzią zapraszam Pana do dyskusji
  http://komentator.nowyekran.pl/post/81693,pytanie-do-prof-romualda-szeremietiewa
  Oczywiście wszyscy zainteresowani są mile widziani.
 • @circ 07:49:30 - DZIĘKUJĘ !!!!!
  .
  circ:
  "...Pierwszy raz zgadzam się z tym Grzymskim.
  To pokazuje, że najmniejszy z najmniejszych jest większy od uczonych w piśmie.
  Jezus miał rację.
  I Dmowski....."
  ================================================

  Dziękuję !!!

  W imię wspólnej walki o WOLNĄ POLSKĘ przyjmuję ten komplement :))

  nawet jeżeli pochodzi od "nawiedzonej" osoby poklepującej Jezusa

  i Dmowskiego :))))

  Powiem więcej ! dla Wolnej Polski jestem gotów stać się mniejszym

  od najmniejszego - atomem, elektronem, mezonen

  nawet kwarkiem !!!!
 • @interesariusz z PL 11:26:31
  //''Za co miał płacone Piński? Może czegoś o Pińskim nie wiemy? Pan wie?"''

  w zupełności podzielam,
  proponowałem nawet, aby redakcja podzieliła pensje redaktorów między zwykłych, wybranych///

  To nie był pomysł, ale pytanie.
  Interesuje mnie za co tu płacą, by wiedzieć o co im chodzi, jakie mają cele, jak kombinują - robię to dla Polski, nie interesuje mnie kasa.

  Patrz teraz pusty łbie, co się dzieje kiedy rozgrzany łeb w poczuciu dziejowej szansy i misji leci po łebkach bo znalazł się w ważnym miejscu i wszystkim ma do powiedzenia.
 • @circ 14:29:32
  Ciebie, pełna mądra głowo, może kasa nie instersuje, ale jest wielu takich, co rezygnują z internetu z powodu owej kasy,

  czemu nie zapewnić im dostępu w zamian za pisanie ?

  no i jestem ciekaw, ile pogrzebów masz tygodniowo. Bo ja w tym roku jakieś 0,5. Większość mogła dłużej żyć, gdyby miała dostęp do najzwyklejszej, niewyszukanej, służby medycznej.
 • @Ciri 09:18:53
  Chcem się z Panią spotkać pojechać na Westerplatte powiedzieć że pierwsze ofiary to Polak strzelał do Polaka ( rozkaz Sucharskiego WYWIESIĆ BIAŁE FLAGI ) Pani weźmie dzieci Porozmawiamy o Polskości co to jest .Proszę na priv w tej kwestii pierdolamento to nie Polskość
 • @interesariusz z PL 11:15:20
  Co ci mogę powiedzieć - moje prezydenckie teksty rzadko goszczą na SG, a przecież niby jestem "wSitwie".
 • @interesariusz z PL 11:26:31
  Piński, JKM ... to nazwiska rozpoznawalne, "interesariusz pl" nikogo nie przyciągnie na NE i nigdy nie będzie miał szansy zostać szefem URze, itp. dzięki czemu zrobiło się głośno o NE. Wygląda że Opara zrobił "na Pińskich" czy narodowcach (wizerunkowo) dobry interes - może teraz będą się tam czasem pokazywać (nie za frajer) najlepsze teksty blogerów NE?
 • @Prezydent RzBiK 15:09:05
  no to za piórko i do roboty !
 • @interesariusz z PL 15:20:02
  Dadzą mi 1/4 tego co Ziemkiewiczowi, to będę śmigał prawie jak Łazarz (he he)
 • @interesariusz z PL 14:51:29
  //Większość mogła dłużej żyć, gdyby miała dostęp do najzwyklejszej, niewyszukanej, służby medycznej.//

  Widzę, że ludzie mrą jak muchy i że ludzie są w nędzy, i dlatego trzeba wpierw uwolnić ludzi od państwa, by mogli robić cokolwiek.
  Gdyby nie panstwo, mogłabym wielu ludziom dać pracę, musiałam zamknąć firmę, bo więcej uganiałam się za papierkami niż pracowałam, ponadto prowadzenie firmy jest dziś za drogie. Nikt tego nie wytrzyma.


  Dlatego pństwowcom i wszelkim trutniom zyjącym z naszych podatków mówię NIE!

  Obywatele są ważniejsi niż państwo. To ogół obywateli jest panstwem, nie ogół urzędasów.
 • @
  Niech nas Bóg ochroni przed takim liderem RN jak Zawisza.

  http://konserwatyzm.pl/artykul/6728/zrobic-malpe-osla-czy-swinie---zawisza-vs-rekas

  Jestem porażony.
 • @Marek Kajdas 19:12:17 Ale będzie jak Bóg da :))
  "Artur Zawisza: Więc my się możemy okazać lobby narodowym, w najlepszym razie – neo-PAX-em, tak? Który się do każdego przyklei, byleby coś tam. Ale to oczywiście byłoby minimalistyczne podejście. Ja oczywiście wolałbym pełnozakresowym ruchem działającym w sferze publicznej, niż tylko lobby. Ale będzie jak Bóg da. "

  A co ty myślałeś, że polityka to romantyzm?
 • @Marek Kajdas 19:12:17
  Właśnie dotarłem do końca tego długiego stenogramu i też jestem porażony.
  Powinni to przeczytać Ci wszyscy młodzi ludzie, którzy brali udział w Marszu.
 • @Prezydent RzBiK 21:07:19
  Powiem po blogersku tak, niech zrobi swoje na start, bo to potrafi mając już potężne doświadczenie od ZCHN przez Libertas, ma swoje kontakty, jest zamożny tak poza tym (chyba miliony tak?), ale później... murzyn kiedy zrobi swoje musi odejść dla dobra RN do tyłu. Ma bardzo męczących znajomych z kręgów monarchistów i konserwatystów. To ja już wolę Pana Romualda.

  Co ciekawe sporo mówi się w tym o PiS. Co za bzdury. RN (antysemici, antysystemowcy itd) z PIS??? Nigdy na to PiS nie pójdzie, za to mogą powybierać co ciekawszych dla nich liderów i ich kupić miejscami na listach PiS np do PE, a to lukratywna propozycja. Kaczyński już tak wielu narodowców wciągnął do partii, dosłownie zapisali się do PIS. Jak nas tak zrobi Zawisza, czy ktokolwiek z otoczenia wierchuszki RN, to będą tym razem na dobre skończeni. Wiem wiem, później PiS zdradzą, założą koło, klub, niekończąca się opowieść, sto razy to już było itd, ale mam w dupie taki styl uprawiania polityki, to szambo.

  Musimy to zrobić po swojemu przynajmniej na NE i trochę poza nim. Co dalej to się zobaczy. To możemy. Paru ludzi chętnych do tego jest, ale nadal czekam na większy konsensus i poważny wreszcie pomysł naszych vipów, w tym p. Opary. W każdym razie RN wspierającego interesy Izraela nie widzę.

  W każdym razie źle to na razie wygląda.
 • @mili1 02:02:04
  PiS nie chce konsolidacji, zresztą czy inaczej było z sanacją i czy nie dlatego w maju 1926 zaczęła się nowa epoka II RP? Wina jest po stronie PiS. Sam Zawisza liczy na dogadanie się RN z PiS, ale na jakiej zasadzie, to niemożliwe i znowu musiałbym się rozpisać. Oprócz PIS-u to cały układ pilnuje żeby nie doszło do zjednoczenia, to nie przejdzie, RN symbolizuje los Artura Nicponia.

  PiS nie chce mieć z radykałami nic wspólnego, upomnienia pójdą wtedy nawet od ich sojuszników jak kiedyś juz od Ściosa, PiS na tym TRACI. Ich strategią jest poprawność, uzależnili się od sondaży, uwierzyli w Wielkiego Brata,

  =====================
  naszą taktyką ma być rozsądna niepoprawność, kontrastowość, ruch wolnościowy zatem - nie tylko klasycznie narodowy, ale bez wariactwa rewolucyjnego, bo w tym krańcowym segmencie będzie wielu PROWOKATORÓW podpuszczających do przemocy, rewolty itd.
  =====================

  Współpracować możemy z PIS dopiero w sejmie po wyborach. Mamy więc co robić, jest cel, zbudować trzeba ruch który m.in dostanie się do sejmu powiedzmy jako III siła polityczna za PiS i PO.

  Pisowcy są naiwni, ale Was dobrze rozumiem, sam byłem pisowcem jeszcze rok temu, tyle że naiwność straciłem dużo wcześniej.
 • @Marek Kajdas 22:37:11 Czas się żegnać z utopiami i teatrum
  Nie licz na nic.

  Jedyne co było możliwe to blogerska siła - niezależna od partii i NE. Z racji obśmiania (oraz z tytułu frycowego) najprawdopodobniej zrealizuje ten projekt np. I. Janke ... z sekundującymi mu Ufkami, itp.
 • @
  Co do braci Pińskich, to ściągnięto ich na NE na pewno z jakimś planem, wklejki newsów to ja też mogę robić, każdy może. Po co pod nazwiskiem? Wystarczy podpis "redakcja". Zapewne mieli stanowić kadrę tygodnika drukowanego NE. Powiedzmy że taka jest wersja oficjalna, spiskowych nie będę rozważał, bo to szkodziłoby wizerunkowi NE, a niekoniecznie byłbym blisko prawdy.

  Przy okazji apel do ŁŁ żeby jednak redakcję NE składać z blogerów NE, bo to wzmacnia NE bez ściągania "obcych", traktujących prace na NE jako chwilówkę "z braku laku", trampolinę do "prawdziwych mediów" mainstreamu. Dobrym ruchem było związanie się z Pluszakiem, tak trzymać. Stosunkowo poprawni blogerzy (nie tacy jak ja, bo tacy to typ wolnych strzelców piszących na własną odpowiedzialność) mogą stanowić trzon redakcji, co innego drukowany tytuł, to trzeba innej też trochę ekipy, paru zawodowych pismaków ;)
 • @Marek Kajdas 23:04:15
  Daj spokój, nie nadążysz.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031